כיצד לנקות את דלת הזכוכית מהתנור

כדי לנקות את דלת הזכוכית של התנור נצטרך
כדי לנקות את דלת הזכוכית של התנור נצטרך.

אתה לא רואה דרך דלת תנור הזכוכית? אז הגיע הזמן להיפטר מהלכלוך והשומן שהתיישבו עליהם. עיין בטיפים שיעזרו לך בכך.

כדי לנקות את דלת זכוכית התנור נצטרך:

 • מנקה תנורים מיוחדים, כגון תנור וגריל Cif ultra power - להסרת שומן שרוף
 • מגרד - לגירוד כתמים קשים
 • מברשת שיניים ישנה - לניקוי סביב זכוכית
 • ספוג - לשטיפה
 • מטלית נקייה יבשה - להברקת זכוכית.

מתי בפעם האחרונה ניקינו את פנים דלת התנור? למעשה, זה כנראה לא משהו שאנחנו לא יכולים לחכות לו, אבל אם נעשה את זה נכון, הניקוי לא ייקח לנו יותר מכמה דקות. וההבדל ממש גדול. לא רק שאנחנו לא רואים מה קורה בתנור מבעד לזכוכית המלוכלכת של הדלת (אם שרפתם לאחרונה כמה דפי ממתקים כי לא ראיתם כמה חשוך, אתם יודעים על מה אנחנו מדברים), אבל המשקעים עשויים מנייר שרוף, שומן שרוף ושאריות חרוכים, וזה לא מרכיב מתאים בארוחה הבאה שלנו. אז בואו ניקח את הזמן לנקות את הדלת באופן קבוע. זה לוקח רק כמה דקות וזה כל כך פשוט!

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמש בחומר ניקוי לתנור שפותח במיוחד כגון Cif ultra power oven & grill. עם זאת, תמיד למד את התווית לפני השימוש.
באיזה סוג של חומרי ניקוי למטבח אתה משתמש?

במהירות וביעילות

אם אתם חושבים איך לנקות את דלת הזכוכית של התנור שלכם ואתם חוששים שזה יהיה מסובך ויקח זמן, הישארו רגועים. עם מנקה יעיל וההליך הנכון, תהיה לך דלת צלולה ממה שאתה אומר סנדלר.

 • תן לתנור להתקרר קודם. אנחנו לא רוצים לרסס מנקה או להכניס את הידיים לתנור החם. עדיף לתזמן ניקיון כשאין לנו צורך בכך. מה דעתך על בוקר שבו היה לה זמן להתקרר ואנחנו לא צריכים לאפות כלום לארוחת הערב?
 • אנחנו מסירים את כל הלכלוך הגדול יותר ביד (ברוגע בכפפה), שקל להסיר, בין אם זה חתיכות אוכל אפוי, נייר אפייה שרוף או נייר כסף וכדומה. אין צורך לגרד שום דבר עדיין, אבל כשזה מגיע להסרה של משהו, קל יותר לעשות את זה עכשיו ולשמור את העבודה שלך מאוחר יותר.
 • מרססים את מנקה התנור על הזכוכית לפי ההוראות שעל האריזה. יש להקפיד לא למרוח אותו על הקירות האחוריים או הצדדיים של התנור אם הוא מנקה את עצמו ואנו נמנעים גם מאיטום. יש לשטוף את זה בנפרד, מכיוון שחומר כימי חזק עלול לפגוע ביכולת האיטום שלו.
 • חלק מחומרי הניקוי צריכים זמן להיספג בכתם. אנו תמיד מסתכלים תחילה על הוראות השימוש עבור מוצר ספציפי. נתחיל בניגוב הכוס עם ספוג כדי להסיר מה לנגב.
 • נשתמש במשהו חד, כמו מברשת תיל, כדי לגרד את שכבות השומן והאוכל האפויות. אנו מנקים ומקלפים לאט שאריות שרופים ולכלוך אחר בתנועות מעגליות ובלחץ מועט. נגדיל את הלחץ על החוט במקומות בעייתיים יותר.
 • אנו משרים את מברשת השיניים הישנה במים חמים ומתחילים בזהירות לנקות סביב אטמי הדלת. כמו כן אנו מגרדים פירורים וכוויות בפיתולי הדלת ובאטמים, אך נזהרים לא להביא לכאן חומר ניקוי במידת האפשר. לאחר מכן אנו שוטפים את הדלת עם מטלית רטובה ומסירים את כל הלכלוך, השומנים, הכוויות ושאריות חומרי הניקוי.
 • בעזרת מטלית נקייה ויבשה, הברק בעדינות את הזכוכית כאילו הייתה חלון או מראה. אז אנחנו נפטרים מהכתמים האחרונים, כדי שנוכל לראות דרכו מיד אם צריך לאפות את הממתק עוד כמה דקות או שלעוף כבר יש את הקרום הזהוב הנכון.

המוצרים הטובים ביותר לניקוי זכוכית לתנור

אתה לא רואה דרך דלת תנור הזכוכית
אתה לא רואה דרך דלת תנור הזכוכית?

עם מוצרי תנור המיוצרים באופן תעשייתי, אנו משיגים תוצאות מצוינות. עם זאת, לרוב הם מכילים כימיקלים חזקים ולכן חשוב שלא יהיו ילדים או חיות מחמד בחדר בעת הניקוי. זה גם טוב לפתוח את החלון. חלק מהמוצרים, כמו Cif ultra power oven & grill, עשויים כך שהם לא פולטים אדים, ובכך ממזערים את הסיכון לריח וכאבי ראש מהאדים בעת ניקוי המטבח.

אנחנו יכולים לבחור בחומר ניקוי טבעי יותר ולערבב סודה לשתייה עם מים חמימים. מרחו את המשחה העבה שהתקבלה על זכוכית הדלת ושפשפו את האצבעות. משאירים למשך כרבע שעה ומנגבים עם מטלית לחה.

אנו תמיד פועלים לפי ההוראות שעל האריזה. בעוד מספר דקות תהיה לנו דלת שקופה רק במחיר של רגע של מאמץ וחומר ניקוי מתאים.

כשאתה מנקה את הזכוכית, למה לא לנקות את כל התנור מיד? ריכזנו עבורכם נוהל כיצד לנקות נכון את התנור.