איך לשאוב ספרים בספרייה הביתית - מדריך מעשי

מניחים את הספרים על המדפים הנח את הספרים על המדף רק כאשר הכוננית יבשה ב-100%
מניחים את הספרים על המדפים הנח את הספרים על המדף רק כאשר הכוננית יבשה ב-100%.

הסר אבק מהכותרים האהובים עליך - מילולית ופיגורטיבית

הספרייה הביתית, שהיא אוסף ספרים אהובים, היא אוצר שלא יסולא בפז וקישוט ייחודי לדירה. למרבה הצער, ספרים הם גם בית גידול של אבק, קרדית ולעיתים אף עובש, ואלה מהווים איום לא רק על בריאותם של בני הבית, אלא גם על אוסף הספרים עצמו. אז איך לאבק ספרים? האם ניתן לעשות זאת בקלות וביעילות, והאם אתה יכול למצוא הנאה בפעילות מפרכת זו?

אם אתה מבחין בלכלוך או כתם של אבק על כריכת הספר האהוב עליך, נגב אותו בעדינות עם מחק לבן רגיל. מחק כזה לא ישאיר עקבות על הספר, וכל הלכלוך יאסוף על עצמו.
איך שוטפים את הכלים?

ספרי אבק - רעיון טוב לערב סתווי

ניקיון היא פעילות שאינה קשורה בהכרח לרגיעה. עם זאת, ניקוי האבק מהספרים הוא גם הזדמנות לפגוש את המחברים האהובים עליך ויצירותיהם. לכן, אל תדחו את הניקיון בספרייה הביתית למועד מאוחר יותר - התייחסו אליו כאל הזדמנות להתאחד עם חברים ותיקים שאבדו מזמן. אולי בדפדוף באוספים שלך תמצא ספר שאליו תחליט לחזור? או אולי תבחין בכותר שמעולם לא משך את תשומת לבך במקרה?

איך אני שואב ספרים?

איך אני שואב ספרים
איך אני שואב ספרים?

כמובן שעדיף להוריד את כל הספרים מהמדפים ולאבק אותם היטב. עם זאת, אם אין לכם זמן לזה, הכנו עבורכם כמה טיפים פשוטים כיצד להתמודד במהירות עם האבק על הספרים:

  1. הדרך הקלה ביותר אם אינך רוצה להוריד את הספרים מהמדפים, טאטא אותם. עם פלומת אבק, ולנגב את הקוצים עם מטלית יבשה. בחר מטלית בעלת תכונה אלקטרוסטטית שלא תניע אבק לאוויר.
  2. היעיל ביותר אם כוננית הספרים שלך כבר מזמן לא מנוהלת, יתכן כי פלומת אבק לא תספיק. במקרה זה, כדי לשאוב את הספרים, השתמשו ב... שואב אבק רגיל! השתמשי בכוס יניקה עם מברשת צרה (טוב שלמברשת יש שיער די ארוך ורך). כדי לא לפגוע בדפים, בחרו בעוצמת היניקה הנמוכה ביותר ובדקו שאיבת אבק על עיתון מיותר.
  3. הכי נוחה דרך נוספת להשיג ספרים מאובקים היא שואב אבק ידני. מכיוון שהוא קל ואלחוטי, אתה יכול להגיע איתו בקלות אפילו למדפים הגבוהים ביותר.

איך מנקים כוננית ביתית?

מומלץ לנקות היטב את כוננית הספרים מספר פעמים בשנה. זוהי משימה שגוזלת זמן, אך אנו מבטיחים שהספרים שלך יהיו אסירי תודה לך! איך לעשות את זה? הנה מדריך מהיר:

  1. רוקנו את המדפים כשאתם מנקים את מדף הספרים, התחל בהוצאת כל הכרכים מהמדפים. התחל מהגבוה ביותר ועבוד את דרכך למטה בהדרגה.
  2. שמרו על הספרים כשהמדפים ריקים, שטפו אותם היטב: מדפי עץ - למדף עץ השתמשו בחומר ניקוי עץ, למשל Cif Perfect Finish Wood; מדפי פורניר או פוליש - נגבו אותם עם מטלית ספוגה במים חמימים. אם אתה מבחין בלכלוך כבד יותר על המדפים, ערבב מים עם נוזל כלים.
  3. שטפו את מדף הספרים כאשר המדפים ריקים, שטפו אותם היטב: מדפי עץ - השתמשו בחומר ניקוי עץ כמו Cif Perfect Finish Wood עבור כוננית עץ, מדפי פורניר או פוליש - נגב אותם במטלית ספוגה במים חמימים. אם אתה מבחין בלכלוך כבד יותר על המדפים, ערבב מים עם נוזל כלים.
  4. נקו את הזכוכית אם הכוננית שלכם כוללת זכוכית הזזה, כמובן שאי אפשר לפספס אותה. שטפו אותו עם נוזל כביסה והבריק אותו היטב כדי שלא יהיו עליו פסים. ספריי ה- Cif windows & glass ocean יהיה מושלם לניקוי הזכוכית, מכיוון שהוא יסיר ביסודיות לכלוך, אבק וישטוף טביעות אצבעות.
  5. מניחים את הספרים על המדפים הנח את הספרים על המדף רק כאשר הכוננית יבשה ב-100%. הידעתם שסידורם יכול להיות משחק בו ישתתפו כולם, גם הצעירים, בני הבית? סדרו את הספרים שלכם בצבעים, מהגדול לקטן ביותר, ותגלו שניקוי אבק ספרים לא חייב להיות מייגע או משעמם!