האם אתה יכול לעשות מדיטציה בזמן הניקוי?

התמקדו בדיוק במה שאתם עושים כרגע
בין אם אתם מנקים את הארון, שואבים או מנקים את החלונות, התמקדו בדיוק במה שאתם עושים כרגע.

שרה מייעצת לך כיצד לנקות את דעתך על ידי סידור הבית שלך.

האם אתה יכול לעשות מדיטציה בזמן הניקוי? שרה מייעצת לך כיצד לנקות את דעתך על ידי סידור הבית שלך.

הנה כמה מילים על איך אתה יכול לאמן מיינדפולנס בזמן הניקיון. הביאו הרמוניה לבית ולפנים שלכם.

אתם בוודאי מכירים את המושג האופנתי של "מיינדפולנס", כלומר מיינדפולנס. זה לא יותר מאשר ללמוד לנוח כאן ועכשיו. זה יוצר יותר מרחק בתודעה ממה שקורה. מאז שהתחלתי לאמן את המוח שלי בצורה זו, חיי השתנו באופן דרמטי. עם זאת, מדיטציה, או אימון מיינדפולנס, זה לא רק לשבת בפרח לוטוס ולבהות בשטיח. אנו יכולים לעשות מדיטציה כל הזמן, גם במהלך הפעילויות היומיומיות הפשוטות ביותר, כמו שטיפת כלים, גיהוץ או שטיפת האסלה.

הנה איך אתה יכול לעשות מדיטציה בזמן הניקוי.

תהנה מתוצאות העבודה שלך. לא כולנו אוהבים לנקות, אבל ההשפעה של המאמץ הזה בהחלט מתגמלת. אין דבר מרגיע יותר ממנוחה בדירה מסודרת, עם ריח רענן. סדר מבחוץ יכול גם לעזור לך להביא איזון מבפנים. על ידי שמירה על אופטימיות, תהיו רגועים יותר. האם זה לא פרס הוגן על העבודה שנעשתה?
איך שוטפים את הכלים?

1. היו כאן ועכשיו.

האם אתה יכול לעשות מדיטציה בזמן הניקוי
האם אתה יכול לעשות מדיטציה בזמן הניקוי?

בין אם אתם מנקים את הארון, שואבים או מנקים את החלונות, התמקדו בדיוק במה שאתם עושים כרגע. המוח שלנו רגיל "לרחף" בזמן ובמרחב - את כרגע מבשלת ארוחת ערב במטבח שלך, והמוח שלך מהורהר על ריב עם בעלך מ-2015, או יציאה לחופשה בטנריף בשנה הבאה. זו לא בעיה אם ההשפעה של השתקפויות אלו היא מרק מלוח יתר על המידה – אך לרוב מדובר בלילות ללא שינה מעודף רגשות מטרידים, כגון כעס, קנאה, גאווה, תשוקה או בלבול הנלווים לנדודי מחשבה כאלה. בהתמקדות בפעילות שאתם עושים, תשימו לב שהעבודה תתבצע בצורה אמינה יותר ויחד עם זאת תהיה קלה, מהירה ומהנה יותר.

2. לנשום במודע.

נסו להרגיש את האוויר שאתם נושמים דרך האף, לתוך הריאות ובחזרה. אם אתה מודאג במיוחד ממשהו, אתה יכול לנסות לספור את הנשימות שלך. התחל עם ספירה לאחור פשוטה עד עשר. ברגע שיהיה לך קל יותר לספור את הנשימות שלך, תוכל לנסות לספור אותן מאחת לעשרים ואחת ולאחר מכן מעשרים ואחת לאחת. במקביל, הקפידו להתרכז בפעילות שאתם עושים.

3. תשמרו על דעתכם.

זה נורמלי שמחשבות ורגשות באות והולכות. תשומת הלב שלנו מיד "נאחזת" במחשבה אחת, מה שמעורר הופעת מחשבות חדשות, שעלולות לגרום לרגשות מטרידים. אם רק תשים לב שפתאום מנגבת את אריחי הרצפה, כי הבוס שלך אמר לך להישאר אחרי שעות העבודה, או שפתאום יש לך דמעות בכיור עם כלים מלוכלכים כי אתה זוכר שאחותך פעם עשתה בדיחה על המשפחה שלך בבית מסיבה, סימן לכך שהמוח שלך נסחף שוב. אז חזור לשלב הראשון - היו כאן ועכשיו. נשום במודע והסתכל על המוח שלך.

אימון מיינדפולנס בזמן הניקוי. אל תתייאשו אם תגלו שמה שנקרא להיות כאן ועכשיו ולנשום במודע לא יגיע אליכם בקלות. זה נורמלי שהמחשבות שלך מעדיפות לעשות משהו שנראה יותר מרתק מאשר לקרצף סירים. עם זאת, בטווח הארוך, היכולת לנוח ברגע הנוכחי תאפשר לך להתרחק מהרגשות שלך, למלא אותך באופטימיות, וכתוצאה מכך, זה יכול להוריד את רמות הלחץ שלך ולשמח אותך יותר - וזהו. בית נקי הוא נוחות, אבל מוח נקי הוא הצלחה אמיתית.