5 טיפים כיצד לחסוך במים בעת שטיפת כלים ושטיפה

כיצד לחסוך במים על ידי שטיפת כלים בכיור
כיצד לחסוך במים על ידי שטיפת כלים בכיור.

חיסכון במים יכול לעשות הבדל גדול בחשבונות שלך.

אם אתה לא משוכנע מהטיעון שחיסכון במים חשוב לשמירה על הסביבה, אולי יעניין אותך העובדה שזה יכול לעשות הבדל גדול בחשבונות שלך.

הידעתם שבממוצע אנחנו מבזבזים כ-90 ליטר מים בשבוע? עם העובדה המזעזעת הזו, זכיתי לשכני חובב כדור הארץ מגיל פחות מחמש על ידי טיפול בי בקפה סחר הוגן ועוגיות טבעוניות ללא גלוטן.

דמיינתי חופשות משפחתיות בחו"ל, קרמי פנים ונעלי מעצבים, כרטיסים לקולנוע וכל שאר ההנאות שאני לא יכול להרשות לעצמי לנקז לביוב מדי שבוע עם הזרם הזה של 90 ליטר. מספיק! אני מתחיל לחסוך במים לעצמי, למשפחתי, וכמובן, עבורכם, לכדור הארץ!

הנה חמש דרכים בהן אני יכול לחסוך במים בזמן שטיפת כלים ושטיפה שלמדתי מהשכן שלי.

על מנת ליהנות מפעילותו הארוכה של המדיח, כדאי לרכוש חומרי ניקוי מתאימים. נסה טבליות Sunlight All in One בניחוח לימון. הם ידאגו לא רק לכלים שלכם, אלא גם למצב המדיח שלכם.

1. טריקים להכנת כלים לשטיפה בכיור

קודם כל: מאוורר - אמרה שכנה שלי, ואני הסמקתי כי חשבתי שהיא אמרה משהו לא מתאים. המאוורר - היא הסבירה לי - הוא אלמנט קטן לברז, המפחית את צריכת המים, שמותקן בקצה הברז. העלות שלו היא כ- 10-30 PLN, והוא יעזור להפחית את צריכת המים בכ-25 אחוז.

מנות ארוחת הערב יכולות לחכות בקלות לארוחת הבוקר כדי לחסוך במים ובחשמל
מנות ארוחת הערב יכולות לחכות בקלות לארוחת הבוקר כדי לחסוך במים ובחשמל.

לפני שתתחיל לשטוף, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את צריכת המים. ראשית, אספו כלים מכל רחבי הבית והכניסו אותם לכיור, כדי לא לרוץ הלוך ושוב בזמן שמי הברז זורמים מטפטפים. (זכור, הטיול של ילדך בבית הספר בורח מהכדרור הזה יחד עם השמלה היפה הזו מהתערוכה.) ודא ששאריות האוכל מהצלחות יגיעו לקומפוסטר ושטפי אותן מיד לאחר האכילה. שטיפה תהיה מהירה וקלה יותר, ולא תצטרכו להשתמש בסילון חזק בשביל זה. אם פעילויות אלו הופכות לחלק מהדם שלך, תחסוך במים עוד לפני פתיחת הברז.

2. איך לחסוך במים על ידי שטיפת כלים בכיור

אין יותר לשטוף כל מנה בנפרד תחת הזרם. האם אני צריך להזכיר לך למה צריך לשייך את הזרם הנוכחי? שטפו את הכלים בכיור מלא במים חמימים ומעט נוזל כביסה. לא צריך הרבה נוזלים בשביל זה - ככל שהוא יוצר יותר קצף, כך תצטרכו להשתמש ביותר מים לשטיפה. לאחר מכן שטפו את הכלים בזה אחר זה בקערה מלאה במים נקיים וקרירים.

3. האם שטיפה במדיח כלים חסכונית?

יצרני מדיחי הכלים טוענים שכביסה במדיח כלים צורכת עד פי חמישה פחות מים מאשר שטיפה ביד. אני אומר, והשכן שלי בהחלט מסכים איתי, שחוץ למים, אנחנו גם חוסכים זמן. עם זאת, יש להשתמש בחוכמה במדיחי כלים. אל תתחיל לשטוף עד שהמדיח מלא. מנות ארוחת הערב יכולות לחכות בקלות לארוחת הבוקר כדי לחסוך במים ובחשמל. כדי להפחית את צריכת המים, ניתן להשתמש בטבליות למדיח כלים של Sunlight Expert. לא תצטרכו לשטוף מראש את הכלים, ועדיין תיפטרו מהכתמים הקשים ביותר.

4. איך לחסוך במים בכביסה?

עקרון ה"מלא" חל גם על כביסה. הפעל את מכונת הכביסה רק כאשר ערימת בגדים הצטברה בסל הכביסה שלך. עם זאת, זכרו לא להעמיס יותר מדי כביסה על מכונת הכביסה שכן זהו אחד הגורמים הנפוצים ביותר להתקלות במכונות כביסה. עם זאת, השתמש בכביסה מוקדמת רק כאשר אתה מכבס כביסה מלוכלכת במיוחד.

5. דגמים מתאימים של מדיחי כלים ומכונות כביסה

כאשר קונים מדיחי כלים ומכונות כביסה, ודא שהם ידידותיים לסביבה. המדיחים הטובים ביותר יכולים אפילו להתמודד עם כלים שלא נשטפו קודם לכן בכיור, או שיש להם פונקציית שטיפה מוקדמת שתצרוך פחות מים מאשר שטיפה של כל כלים בנפרד תחת מים זורמים בכיור. בחר מכשירים עם דרגת האנרגיה המסומנת A + ומעלה. חלק ממכונות הכביסה הזמינות מצוידות בטכנולוגיות, שבזכותן החיישנים בוחרים אוטומטית את כמות המים בהתאם לעומס, מה שמאפשר לחסוך עד 50% במים ובאנרגיה.

אני חייב להודות שכבר זמן מה הנושא של חשבונות מים גבוהים לא חזר על קפה שבועי אצל השכן שלי. עכשיו אנחנו מתכננים באומץ לאיזה בידור נשתמש בכסף שנחסך.