איך לחסוך במים בבית: 19 טיפים שחובה לדעת?

הם עדיין הולכים לחסוך במים בהשוואה לאמבטיות
מקלחות עשויות לזלוף מים, אבל כל עוד פעלת לפי הטיפים שלנו למעלה, הם עדיין הולכים לחסוך במים בהשוואה לאמבטיות.

חוששת שאתה מבזבז מים? אל תחפש עוד. הטיפים הקלים שלנו לחסכון במים יעזרו לך לשמור על אחד המשאבים היקרים ביותר של כדור הארץ שלנו.

המים לא נראים (בדרך כלל) במחסור כאן בבריטניה - אבל לדעת איך לחסוך במים בבית הוא חיוני כדי להיות ידידותיים יותר לסביבה. הודות לשינויי האקלים, ומזג האוויר הקיצוני יותר שהוא גורם, אספקת המים שלנו הופכת לבלתי צפויה יותר ויותר.

מים גם קשורים באופן מהותי לשימוש באנרגיה - ולכן פליטת פחמן. לפי Waterwise, פליטות מתעשיית המים מהוות כמעט אחוז אחד מסך פליטת הפחמן של בריטניה. הסיבה לכך היא שהטיפול במים הוא עתיר אנרגיה, בעוד שהובלת מים ברחבי הארץ דורשת שאיבה רבה.

נוסף על כך, הקרן לחיסכון באנרגיה מעריכה כי 28% מחשבון החימום של משק בית נובע מחימום המים למקלחות, אמבטיות ומים חמים - מה שמשתווה לכ-125 פאונד בשנה. אז חסכון במים בבית לא רק טוב לכדור הארץ, זה טוב לכיס שלך.

בנוסף לצמצום חשבונות האנרגיה וטביעת הרגל הפחמנית שלך, חיסכון במים יכול גם לחסוך לך כסף בחשבון המים שלך (אם אתה משתמש במד מים), ולהפחית את ההשפעה שלך על הטבע והסביבה המקומית. שילוב די מנצח בספר שלנו.

כמה מים אנחנו משתמשים?

לפי ה-Energy Saving Trust, משק בית ממוצע בבריטניה משתמש ב-345 ליטר מים בכל יום (זה יותר מ-600 ליטר). אם אתה חושב על 600 בקבוקי חלב, זה פתאום נראה כמו הרבה מאוד.

וצריכת המים שלנו לא מוגבלת רק למים המגיעים מהברזים שלנו. מים משמשים בתהליכים תעשייתיים רבים לייצור מוצרים שאנו משתמשים בהם מדי יום. לדוגמה, חולצת כותנה אחת כוללת כ-49 אמבטיות מלאות מים המוטבעות בייצור שלה.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

19 טיפים פשוטים לחיסכון במים

אז איך אפשר לחסוך במים בבית? יש לנו שורה שלמה של רעיונות כדי לגרום לך לשמור על הליטרים האלה.

1. סגור את הברז

פעולות פשוטות לכאורה כמו השארת הברז פועל בזמן שאתה מצחצח שיניים עלולות לבזבז עד 24 ליטר מים ביום. אז אל תעשה את זה. וזה חל גם על שטיפת ידיים, שטיפת פנים, גילוח - הבנתם את הרעיון. כאשר אתה לא צריך את המים, הברז צריך להיות סגור.

2. בדוק אם יש נזילות וטפטופים

אתה יכול לחסוך במים ובאנרגיה רק על ידי מילוי הקומקום בכמות מים שאתה באמת צריך
אתה יכול לחסוך במים ובאנרגיה רק על ידי מילוי הקומקום בכמות מים שאתה באמת צריך.

ברז מטפטף עלול לבזבז יותר מ-5300 ליטר מים בשנה. אז ודאו שהברזים שלכם סגורים כראוי והחליפו מכונת כביסה מיידית כשהברזים מתחילים לטפטף.

נזילות דולפות הן סיבה שכיחה נוספת לבזבוז מים. כאשר אסלה דולפת, מים מטפטפים במורד החלק האחורי של המחבת, מה שאומר ששירותים דולפים לרוב נעלמים מעיניו. כדי לזהות דליפה איטית בצע את השלבים הבאים:

אם אתם מזהים נזילה, כדאי לפנות לחברת המים שלכם, שכן הם עשויים לתקן אותה בחינם. אחרת, זה הזמן להתקשר לאינסטלטור - או אם אתם מרגישים בטוחים, צאו לחנות עשה זאת בעצמך. רק זכור לבדוק שוב את הנזילה ברגע שאתה חושב שהיא תוקנה.

3. חשבו על השטיפה

שטיפה באסלה יכולה להוות כשליש מצריכת המים של משק בית, כאשר מערכות הדחה בסגנון ישן משתמשות בכמות עצומה של 13 ליטר לכל הדחה.

היכנסו לאסלה עם שטיפה כפולה, שתוכננה להשתמש בפחות מים באופן משמעותי, כמו גם לספק שתי אפשרויות הדחה. שירותים עם הדחה כפולה משתמשים בדרך כלל ב-4-6 ליטר מים - כך שמדובר בחיסכון משמעותי.

אם אתה לא יכול להשקיע באסלה חדשה, אתה יכול גם לקנות מגוון מכשירים לחיסכון במים שאתה פשוט מקפיץ בבור הנוכחי שלך. או שאתה יכול אפילו להכין בעצמך באמצעות בקבוק פלסטיק - פשוט שים סנטימטר או שניים של חול או חלוקי נחל בתחתית בקבוק ליטר אחד, מלא את שאר הבקבוק במים והכנס אותו לבור (בבטחה הרחק מהבקבוק מנגנון שטיפה).

4. השתמשו במדיח כלים – בצורה הנכונה

מדיח כלים סטנדרטי משתמש בסביבות 9.5 ליטר מים לכביסה, בעוד שטיפת ידיים משתמשת בדרך כלל עד 60 ליטר. אז שימוש במדיח כלים אמור לחסוך לכם הרבה מים.

אבל זה באמת חשוב להשתמש בו בצורה הנכונה. לדוגמה, לעולם אל תשטוף את הכלים שלך מראש. זה פשוט לא נחוץ בימים אלה. ותמיד המתן עד שהמדיח שלך יתמלא. יש לנו הרבה טיפים לשימוש ידידותי לסביבה במדיח כלים כאן.

5. צחצחו את טכניקת השטיפה שלכם

ובנושא ההדחה, אולי יש לך שיטה מועדפת של שטיפה ידנית, אבל אנחנו חוששים לומר שיכול להיות שהגיע הזמן לחשוב מחדש.

האופן שבו אתה שוטף ביד יכול לשנות באופן דרסטי את כמות המים שאתה משתמש. בתור התחלה, השתמש בקערה. ואל תשטוף תחת ברז זורם. לקבלת הנחה מלאה על שטיפה חסכונית במים, עיין בטיפים כאן.

6. השאירו את הכביסה (עד שיהיה ממש צורך)

כיום, מחזור מכונת הכביסה הממוצע משתמש בכ-50 ליטר מים לכביסה. זה אומר שאם אתה יכול להפחית או לאחד את מספר השטיפות שאתה עושה בשבוע, אתה יכול לחסוך 50 ליטר מים על כל כביסה שאתה מפסיק.

מכונות כביסה מציעות גם אפשרויות מחזור חסכוניות - כמו 'שטיפות מהירות' - שיכולות לצמצם עוד יותר את השימוש במים. כל חומר ניקוי שמתפקד היטב בטמפרטורות נמוכות (30 מעלות צלזיוס) יעזור לך לקבל כביסות נהדרות בהגדרות אקולוגיות וכביסה מהירה

7. להרתיח רק את המים שאתה צריך

אתה יכול לחסוך במים ובאנרגיה רק על ידי מילוי הקומקום בכמות מים שאתה באמת צריך. פשוט, אבל שווה את זה.

8. חשבו היטב על אוכל

חקלאות - גם של בעלי חיים וגם של גידולים - בקנה מידה גדול הוא עתיר מים להפליא. על ידי צמצום בצריכת בשר ומוצרי חלב ואכילת ירקות עונתיים תעזור לחסוך במים. עיין בטיפים שלנו לאכילה בת קיימא.

9. השתמש בסיר קיטור עבור הירקות שלך

שימוש בסיר קיטור ירקות במקום מספר מחבתות הוא עוד אפשרות מצוינת לחסוך במים. בנוסף הירק שלך ישמור יותר טוב טבעי - מנצח.

שימוש בספינת קיטור ירקות במקום מספר מחבתות היא אפשרות מצוינת נוספת לחיסכון במים. בנוסף הירק שלך ישמור יותר טוב טבעי - מנצח.

10. בחרו במכשירי מטבח חסכוני במים

כפי שכבר רמזנו, מכשירי מטבח כמו מדיחי כלים ומכונות כביסה הם הרבה יותר יעילים ממה שהיו בעבר. אם אתם רציניים לגבי חיסכון במים ואתם צריכים שדרוג, כדאי לחקור אילו מכשירי חשמל הם היעילים ביותר במים.

תוויות האנרגיה של מכונת כביסה ומדיח כלים כוללים גם מידע על צריכת המים שלהם. סמל הברז בפינה השמאלית התחתונה יגיד לך כמה מים הם משתמשים בשנה בממוצע, אז שים לב אליו.

11. אין לנגב את הרצפה במים

כעת ניתן לרכוש מגוון חומרי ניקוי לרצפה שאינם דורשים מים נוספים. לדוגמה, חומרי ניקוי רצפות Cif מבטלים את הצורך בדלי מים מכיוון שניתן להשתמש בהם ישירות מהבקבוק. פשוט.

12. קצרו את המקלחות

שמסיט מים משומשים מהמקלחת או האמבטיה אל קת המים
ותוכלו אפילו לקנות מפנה מי רחצה, שמסיט מים משומשים מהמקלחת או האמבטיה אל קת המים.

מקלחות מהוות 25 אחוז מצריכת המים של משק בית ממוצע. איכס. שינויים פשוטים כמו קיצוץ זמן המקלחת בכמה דקות יכולים לחסוך במים ולקצץ את חשבונות האנרגיה שלך. למה שלא תשקיע בטיימר מקלחת עמיד למים שיעזור לך לעקוב?

13. החלף את ראש המקלחת שלך

הייתם מצפים שמקלחת תצרוך פחות מים מאשר אמבטיה, אבל כמה מקלחות כוח יכולות להגביר את השימוש במים תוך זמן קצר (טוב, תוך חמש דקות בערך).

כדי לייעל את המקלחות שלכם במים, תוכלו להשתמש במקלחון עם זרימה נמוכה, המגביל את נפח המים מבלי לפגוע בכוח. או לחילופין, ראשי מקלחת מאווררים מתערבבים בחוכמה באוויר עם המים ונותנים רושם של מקלחת בנפח גבוה ללא שימוש כה רב במים.

לפי ה-Energy Saving Trust, אם משפחה בת ארבע נפשות תחליף את ראש המקלחת הלא יעיל שלה באחד חסכוני במים, היא תוכל לחסוך כ-40 ליש"ט בחשבונות הגז שלה וכ-55 ליש"ט בחשבונות המים שלה (אם יש לה מד מים) בכל שנה. זה חיסכון כולל של כ-95 פאונד - לא רע.

14. תגיד ביי ביי לשעת הרחצה

מקלחות עשויות לזלוף מים, אבל כל עוד פעלת לפי הטיפים שלנו למעלה, הם עדיין הולכים לחסוך במים בהשוואה לאמבטיות. אמבטיה ממוצעת משתמשת ב-80 ליטר מים, כך שמקלחת של חמש דקות (בממוצע של 50 ליטר) היא בהחלט האפשרות החסכונית יותר במים.

15. היה צרכן מתמצא במים

הזכרנו בהקדמה שייצור מוצרי צריכה, כמו בגדים, משתמש בכמויות אדירות של מים. אז כדאי להסתכל על מוצרים המיוצרים עם פחות מים. לדוגמה, טיפוח שיער חכם במים וחומרי ניקוי כביסה.

16. מיחזור מים משומשים

חשבת פעם על מיחזור מים? לדוגמה, אתה יכול לשמור מי בישול פסטה, או מים שאריות של שטיפת בגדים או כלים ביד. לאחר מכן השתמש בו כדי להשקות צמחים בגינה, לשטוף את האופניים של הילדים, או לנגב במהירות את רצפת המטבח (אנחנו יודעים שאמרנו שאסור לנגב עם מים, אבל זה בסדר).

17. השקה את הצמחים שלך בזמן הנכון

השקה צמחים בגינה רק כשהם באמת צריכים את זה. וכשאתם עושים זאת, ודאו שזה בשעות הבוקר המוקדמות או בסוף היום - זה ימנע מהמים להתאדות מיד באור השמש ובחום. חשוב גם להקפיד להשקות את האדמה, לא את העלים, כך שהנוזל יעבור ישר לשורשים, היכן שהוא נחוץ.

18. קבלו קת מים

צריך להשקות את הצמחים שלך, אבל רוצה לעשות זאת בצורה ידידותית לסביבה? קח קת מים. כך תוכלו לאסוף מי גשמים יקרים לשימוש מאוחר יותר. ותוכלו אפילו לקנות מפנה מי רחצה, שמסיט מים משומשים מהמקלחת או האמבטיה אל קת המים.

19. השתגעו עם גאדג'טים חוסכים במים

ראשי מקלחת עם זרימה נמוכה, חוסכי מים לשירותים ובדלי מים רק מגרדים את פני השטח של המכשירים הרבים והחכמים לחיסכון במים שאתה יכול לקנות לבית שלך. חקור את אתר Savewatersavemoney לקבלת רעיונות.

רוצה להיות אפילו יותר ירוק?

אם הרעיונות האלה כיצד לחסוך במים הכינו אותך לבצע שינויים ידידותיים יותר לסביבה בביתך, עיין במדריך האולטימטיבי שלנו לחיים ירוקים.