אסור לסחור בדגי תנין מסוכנים ונדירים

אסור להחזיק דגי תנין שלא לדבר על סחר
כולל מינים מסוכנים, אסור להחזיק דגי תנין שלא לדבר על סחר.

ישנן מספר סיבות מדוע אסור לסחור בדגי תנין. אחד מהם הוא משום שהוא מין נדיר.

לאחרונה, אנשים היו בהלם מנוכחותם של דגי תנין אוכלי אדם הידועים כמיני דגי מים מתוקים. דג זה נקרא תנין כי יש לו חוטם ארוך או פה ושיניים כמו תנין. רוצים לדעת עוד על הדג הזה שכבש את אינדונזיה בסערה? להלן העובדות שאתה צריך לדעת על הדג הזה:

1. קל למצוא את בית הגידול בצפון אמריקה

לדגי התנין יש בית גידול מקומי במימי צפון ומרכז אמריקה, כמו החוף הדרום מזרחי של ארצות הברית או דווקא במיסיסיפי, אוהיו ומיזורי. מלבד חיים בנהרות, סוג זה של דגים יכול לחיות גם במפרצים ואגמים. דג זה יכול להסתגל היטב במים מליחים ובמים מלוחים והוא נמצא גם במים מתוקים. עם זאת, עקב אמצעי בקרת שיטפונות באמצעות סוללות וסכרים, בסופו של דבר שינוי בית הגידול המקורי של דג זה כך שאוכלוסייתו הולכת ופוחתת.

2. רבים נמצאים באיי ג'אווה וסומטרה

דגי תנין יכולים גם לגדול ולהתפתח באינדונזיה. אפילו סוג זה של דגים נמצא באיים ג'אווה וסומטרה. זו הסיבה שהדג הזה מהווה איום על המערכת האקולוגית של הדגים במימי אינדונזיה. למעשה, דגים אלו מהווים גם איום על מינים אנדמיים. בכמה ערים באי ג'אווה, דג זה גם זכה לתפוצה רחבה ונשמר על ידי אספני דגים. התפשטות הגיעה גם לאי סומטרה.

3. מאפיינים של דגי תנין

דג זה בהחלט מסוכן למיני דגים אחרים
כסוג של דג טורף, דג זה בהחלט מסוכן למיני דגים אחרים.

דגי תנין יכולים להיות בעלי אורך גוף של עד 3 מטרים ומשקלו כ-140 ק"ג. בדרך כלל, לדג זה יש צבע ירוק כמו זיתים או צהוב. חוטמו ארוך עם שורות של שיניים חדות דמויות תנין. כסוג של דג טורף, דג זה בהחלט מסוכן למיני דגים אחרים. למרות שיש לו מאפיינים דומים לתנינים, דג זה נחשב לא מסוכן מדי לבני אדם. התזונה העיקרית שלהם היא דגים שחיים באותו בית גידול או צבים קטנים. דג זה יכול להשתמש גם בנבלות. למרות שיש לו בשר לא רעיל, מעט מאוד אנשים אוכלים סוג זה של דגים.

4. כולל מיני דגים ארוכים

דג תנין הוא סוג של דג בעל חיים ארוכים. תקופת ההזדווגות לבדה מגיעה לחמש שנים לנקבות, בעוד שהזכרים לוקחים 10 שנים. סוג זה של דג יתחיל להזדווג כאשר הוא יתבגר. תקופת ההזדווגות עצמה מתחילה בדרך כלל באביב כאשר טמפרטורת המים היא 28⁰C ומי הנהר חייבים להיות די עמוקים.

5. אסור לסחור

דגי תנין אסורים להחזיק ולסחור מכיוון שהם מסווגים כדגים מסוכנים. גם הצמיחה של דג זה מהירה יחסית. בנוסף, אופיו הטורף יסכן בעלי חיים אחרים, במיוחד אם הדגים הגיעו לבגרות. אם ייתפס כשהוא מחזיק או סוחר בדגים פולשים אלו, האדם יהיה חשוף למאסר וכן קנס. למי שמחזיקים דגים מסוכנים, האדם יידון לשש שנות מאסר וקנס בסך Rp. 15 מיליארד. בינתיים, מי שישחרר אותם למים הציבוריים ייגזרו על 10 שנות מאסר וקנס של 2 מיליארד אירו.

6. כחומר גלם לתכשיטים

בעבר, קשקשי דגי תנין שימשו כחומר גלם לתכשיטים על ידי אמריקאים. תכשיטים העשויים מקשקשי דגים הם בדרך כלל עגילים, שרשראות, צמידים וכיסויי ראש. מלבד השימוש בקשקשיו, לא מעט אמריקאים צדים גם את הדג הזה לבשר ולצריכה.

כולל מינים מסוכנים, אסור להחזיק דגי תנין שלא לדבר על סחר. זו הסיבה שהממשלה מיישמת תקנות מחמירות לגבי דג זה, כך שאף אינדונזי לא יתעלל בדג זה.