הסרת ריח עדין מבגדים

הסרת כתמי זיעה חשובה לרוב כמו הסרת ריח מהבגדים
באופן דומה, הסרת כתמי זיעה חשובה לרוב כמו הסרת ריח מהבגדים.

הריח המסריח נדבק בקלות לבגדים והוא בן לוויה לא נעים למדי. עקוב אחר העצה שלנו כיצד להוציא את הזיעה מהבגדים שלך בעת הצורך.

ריח עדין הוא אחד הדברים שנראים מפתיעים בכל פעם שאתה מתגעגע אליו לאחרונה. בין אם זה בגדי אולם או חולצת צווארון לבן, חשוב לדעת איך להוציא את הזיעה מהבגדים. באופן דומה, הסרת כתמי זיעה חשובה לרוב כמו הסרת ריח מהבגדים. אופן הסרת הריח והכתמים תלוי בחומר הבגד. בדים מסוימים יש הוראות כביסה מפורטות מאוד, לכן בדוק תמיד אם יש מגבלות כלשהן לפני הסרת הכתמים והכביסה.

יש לטפל בכתמי זיעה בהקדם האפשרי כדי למנוע הידבקות זיעה לסיבי הבד.

בגדי ספורט

נראה שהבגדים המשמשים בפעילות גופנית ובחדר הכושר הם הבגדים המיוזעים מכולם; לא לשכוח, כמובן, את מה שמתעורר בשיעורי התעמלות ופעילויות ספורט של בני נוער. רוכבים פעילים לובשים בגדים אלו מספר פעמים בשבוע, וגם אם מומלץ לכבס בגדים מיוזעים לאחר כל שימוש, זה לא תמיד ריאלי. הולכי רגל פעילים צריכים אפוא לשקול רכישת בגדים נוספים.

לא משנה מה המצב, מומלץ להוציא את בגדי האימון מהתיק מיד לאחר החזרה הביתה, ולא לעזוב אותם ממהרים. אם לא תכבס את הבגדים שלך מיד, הפוך אותם והוציא אותם החוצה או בחדר האמבטיה. השארתו בתיק רק מעצימה את ריח הזיעה והבגדים יכולים בקרוב מאוד להריח מעופש.

אופן הסרת הריח והכתמים תלוי בחומר הבגד
אופן הסרת הריח והכתמים תלוי בחומר הבגד.

כתמי זיעה דורשים בדרך כלל טיפול מקדים כדי להסיר אותם ביסודיות. ניתן להשרות בגדי ספורט בתערובת של מים וחומץ (1 חלק חומץ, 4 חלקים מים) למשך חצי שעה, במהלכה החומץ פועל על הכתמים ומפרק אותם. בדוק תמיד את השימוש בחומץ על אזור קטן ולא בולט. לאחר ההשריה מכבסים את הבגדים לפי הוראות הכביסה של כל בגד. בגדי כותנה יכולים לעמוד בטמפרטורות הגבוהות יותר בהן יש לכבס אותם. בדים טכניים מודרניים, לעומת זאת, רגישים יותר ואינם יכולים לעמוד בטמפרטורות גבוהות, אך עלולים לאבד את תכונותיהם בחימום. לשטוף עם חומר ניקוי מתאים, כגון Bio luvil color. יבש את הבגדים לפי הוראות הכביסה. הדרך האידיאלית לייבוש עבור שניהם היא בחוץ בשמש, מכיוון שאור השמש הורס חיידקים באופן טבעי.

חולצות וביגוד צבעוני

רוב כתמי הזיעה הצהובים על חולצות קלות נוצרים כאשר מרכיבי האלומיניום של הדאודורנט מגיבים עם מלחי הזיעה. כמו לעיל, תמיד יש לטפל מראש בכתמי זיעה. הוסף חומר ניקוי נוזלי או מסיר כתמים ישירות לכתם ושפשף בעדינות. לאחר מכן שטפו כרגיל. אם זה לא עובד, נסה שילוב של מים וסודה לשתייה. מערבבים חלק אחד של סודה לשתייה ו-4 חלקים מים ומשפשפים לתוך הכתם באמצעות מגבת או ספוג. השאר למשך חצי שעה לפחות ולאחר מכן צחצח עם מברשת שיניים ישנה או מברשת ציפורניים. אפשרות נוספת היא לערבב 2 חלקים מי חמצן מדולל וחלק אחד של חומר ניקוי כלים ידני. משרים למשך שעה. שטפו את החולצה כרגיל לאחר שני הטיפולים.

בעת טיפול בבגדים כהים יותר, יש להיזהר בעת שימוש באקונומיקה כדי לשמור על צבעי הבגד בהירים. לדוגמה, ניתן למרוח חומר ניקוי נוזלי או מסיר כתמים ישירות על הכתם. אם אלו לא עובדים, או לא מסירים את הריח המעופש מהבגדים, ערבבו 2 כפות חומץ יין לבן עם 3 דציליטר מים ושפשפו את הכתם. השאר למשך 30 דקות לפני כביסה רגילה. לכתמים כבדים יותר, השתמשו במים ובחומץ באופן שווה. לחילופין, ממיסים 1 כף מלח ב-3 דציליטר מים ומשפשפים את הכתם באמצעות ספוג, למשל.

הריח העיקש עוזב את הבגדים על ידי השרייה בתערובת של 1 חלק חומץ ו-4 חלקים מים למשך חצי שעה ולאחר מכן כביסה רגילה. אפשרות נוספת היא להוסיף כדציליטר סודה לשתייה לחומר ניקוי הכביסה ואותה כמות חומץ לכביסה במהלך הכביסה הרגילה. השתמש בשיטה זו רק כאשר אתה משתמש בחומר ניקוי כביסה לא מולבן.

בגדי צמר

בגדי צמר רגישים יותר לחומרי ניקוי חזקים ולטיפולים מקדימים, וחומץ, למשל, אינו מומלץ לשימוש איתם. טפלו מראש בכתם על ידי שפשוף בחומר ניקוי כביסה ושטפו כרגיל. הריח העדין מוסר בדרך כלל מבגדי צמר פשוט על ידי אוורור.

  • אוורר בגדים במידת הצורך.
  • טיפול מקדים
  • יש לכבס לפי הוראות כביסה רגילות.
מאמרים בנושאים דומים
  1. הסרת כתמי תות מבגדים
  2. הסרת שפתון מבגדים
  3. צביעת בדים לשימוש ביתי: טיפים, טריקים ועצות
  4. הוצאת שתן מהמזרן
  5. כביסה של נעליים
  6. ניקוי מכונת כביסה