איך לטפל בפרחים חתוכים.

למדתי גם כמה טיפים להרחבת טריות הפרחים החתוכים
למדתי גם כמה טיפים להרחבת טריות הפרחים החתוכים, אותם אני שמח לחלוק.

אז מה לעשות כדי ליהנות מהחושים שלך יותר זמן עם פרחים טריים באגרטל

אני אוהב פרחים חתוכים. במיוחד צבעונים, חבצלות ושושנים. לכן, בכל פעם שיש לי הזדמנות, אני מנסה לקנות אותם ולשים אותם באגרטל על השולחן. גם אשתי מעריכה את זה, אז אני כפול בשביל זה. עם זאת, אני שונא כשהפרחים שאני קונה קמל במהירות. קניתי פעם זר קטן של ורדים, שמחציתו מתו למחרת. הם בטח היו זקנים עד עכשיו! עכשיו אני מנסה לקנות פרחים רק במקומות מוכחים. למדתי גם כמה טיפים להרחבת טריות הפרחים החתוכים, אותם אני שמח לחלוק.

לשטיפת האגרטל לאחר החלפת המים וגזירת הפרחים, ניתן להשתמש בנוזל כביסה רגיל, למשל דור שביעי, שיעניק לו בנוסף ניחוח פרחוני. אם האגרטל צר וארוך, תוכל להשתמש במברשת בקבוקים כדי לעזור לך להגיע לתחתית ולתחתית הקיר.
איך שוטפים את הכלים?

חתוך את העצות

לאחר הבאת הפרחים הביתה, הדבר הראשון שצריך לעשות - לאחר שאיתרתם את האגרטל שבו תרצו להשתמש - הוא לחתוך את העצות. רק אל תשתמשו במגזז מכיוון שהוא מרסק לעתים קרובות את הגבעולים, במיוחד את הפרחים העדינים יותר. סכין חדה תעבוד הכי טוב. חותכים 2-3 ס"מ בזווית של כ-45 מעלות. פרחים חתוכים בזווית לא יעמדו זקופים באגרטל, וימנעו מהם להירקב במהירות. חלק מהפרחים, כמו ורדים, יש לחתוך מתחת למים כדי שלא ייכנסו בועות אוויר לגבעול ויעכבו השקיה תקינה של הצמח. כדאי לחזור על פעולה זו כל יום או פעם ביומיים (לאחר מכן ניתן לחתוך רק 1-2 ס"מ), מה שיאריך משמעותית את חיי הפרחים.

מסירים את העלים

לפני שמכניסים את הפרחים למים, מסירים גם את העלים - במיוחד בתחתית הגבעול. הדבר החשוב ביותר הוא שרק הגבעול טובל במים, אחרת העלים עלולים להירקב ולהוביל לייבוש מהיר או למוות של שאר הצמח. יש להסיר ביעילות גם עלים מצהיבים, יבשים או מתים.

ראשית, אל תמחץ אותו

במקרה של ורדים ולילך, יש להקפיד לא לכתוש את היורה שלהם - זה יוביל להתפתחות פטריות וחיידקים. כדי להחזיר את הסבלנות לוורדים ולילך נבולים, אפשר לשים את קצות הגבעולים במים רותחים לזמן מה.

מים רותחים או שריפה

עם זאת, אני שונא כשהפרחים שאני קונה קמל במהירות
עם זאת, אני שונא כשהפרחים שאני קונה קמל במהירות.

בחלק מהפרחים יש מוהל חלב בנורות (למשל פרגים, עזה). לאחר חיתוך אותם, מיץ דולף מהגבעול. אם תשים אותם מיד באגרטל, המיץ יתמצק על משטח החתך ויחסום את כל מנגנון ספיגת המים. וזה כל מה שזה יהיה בשביל פרחים. במקום זאת, טובלים את קצוות הנבטים במים רותחים למשך מספר שניות. אפשר גם לשרוף אותם בלהבה. כך המיץ יתנקז ותוכל להסיר אותו בחופשיות.

שמור על המים

אומרים שהמים הם מקור החיים. במקרה של פרחים, זה בהחלט נכון. לכן, הם לא יכולים לעמוד במים ישנים או מעופשים. אחרת הם יירקבו מהר. בהתאם למקור, מומלץ להחליף את המים כל יום או כל יומיים. אני עושה את זה פעם ביומיים. בואו לא נגזים. בכל מקרה, שטפו את האגרטל לאחר שפיכת המים הישנים. באופן אידיאלי, המים צריכים להיות סביב 40 מעלות צלזיוס, מכיוון שהם מכילים פחות חמצן, מה שמאט את תהליך נבילת הפרחים. אפשר להשתמש גם במים בטמפרטורת החדר, אבל בהחלט לא במים קרים.

איפה?

גם המקום שבו האגרטל ממוקם חשוב. אין לחשוף פרחים לאור שמש ישיר. כמו כן, הרחק אותם מרדיאטורים ומקורות חום. רצוי במקום שאין בו טיוטות או טיוטים קרים - גם להם יש השפעה שלילית.

הניצנים

כשאתה קונה פרחים, אתה כנראה בוחר לעתים קרובות את הפרחים היפים והבשלים ביותר. הרבה זמן לא עשיתי את זה. במקום לבחור באפקט מיידי אך קצר מועד, אני מעדיף פרחים ארוכי טווח. אני אוהב לראות את אשתי ממשיכה להעריץ אותם במשך ימים רבים לאחר קבלת הפרחים. לכן, בחר פרחים בניצנים או לא מפותחים. נכון שעכשיו, כשקונים אותם, הם נראים פחות אטרקטיביים, אבל עם הזמן הם יתפתחו וישמחו את עיניך הרבה יותר זמן. זה נכון במיוחד עבור צבעונים וחבצלות, אבל לא רק.

פרחים חתוכים במהירות להחיות כל פנים. הם גם גורמים לזה להיראות קפיצי ונחמד יותר. אז ודאו שהם יישארו כמה שיותר זמן.