כיצד לטפל בצמחי בית.

איך לטפל בצמחי בית
איך לטפל בצמחי בית?

מיכל מייעץ מה לעשות כדי שסחלבים, שרכים, סוקולנטים, צמחים עם עלים דקורטיביים ואחרים ישרדו בבתים שלנו

לא משנה איזה סוג של עציצים יש לכם בבית - פרחי כנף, סוקולנטים או סחלבים - צריך לשמור על כולם. אפילו קיסוס רגיל צריך להשקות באופן קבוע. לירוק הפרחים יש השפעה מרגיעה ובנוסף הם משפרים את איכות האוויר בדירה, מה שלא חסר משמעות בעידן הערפיח השולט! אפילו קקטוס או סוקולנט זקוקים למעט תשומת לבכם! איך לטפל בצמחי בית? לשאלה זו אין תשובה ברורה – צמחייה ביתית יכולה להיות שונה וגם יש לה דרישות שונות. ננסה להציג בפניכם כמה עצות כלליות כיצד לטפל בסוגי צמחים ספציפיים.

עציצים הם לא רק פרחים! הקפידו גם על מראה העציצים. אם אתה רוצה לנגב אותם מבחוץ, השתמש בספוג עם נוזל כביסה כמו דור שביעי, על בסיס צמחי. עם זאת, אם הצמחים שלך מלוכלכים מאוד, סבון מיוחד לגינה יעבוד הכי טוב.
איך שוטפים את הכלים?

פרחים בעציצים: איך לטפל בעציצים

יש להשקות צמחים. זה ידוע. אבל מה עוד אתה יכול לעשות כדי לטפל בהם כראוי? הנה כמה טיפים מעשיים לטיפול בצמחי הבית שלך - העצות הפשוטות האלה יגרמו לצמחים הביתיים שלך לחזור לחיים:

  • נגב את עלי הפרחים בקליפת בננה - האבק נדבק אליה, והוא מזין את העלים ונותן להם ברק. וזה אקולוגי לחלוטין.
  • קרא את התוויות המצורפות לכל צמח. בדרך כלל הם מכילים מידע שימושי ויקר ערך. לרוב בצורת תמונות, מה שמקל מאוד על ההבנה והשימוש.
  • עציצים מושקים בדרכים שונות: חלקם מלמעלה, אחרים מלמטה. חלקם גם צריך לשים בקערת מים.
  • סובבו את העציץ - הצמחים נמשכים באופן טבעי לכיוון השמש. אם רוצים שהפרח יתפתח בצורה אחידה, הפכו את העציץ באופן קבוע.
  • הקפידו על דישון – אדמה מאבדת עם הזמן מערכה התזונתי. כדאי להשתמש בדשנים.
  • הסר כל עלים מיובשים ומצהיבים מכיוון שהם גם סופגים מים, מה שמקשה על החלק הבריא של הצמח לצמוח.
  • אתה יכול לשאוב קקטוסים עם מייבש שיער. רק זכרו להגדיר זרימת אוויר קרה ולהרחיק מעט את המייבש מהצמח.

סחלבים פופולריים - האם אתה יודע איך לטפל בהם?

אז אם אתם לא רוצים להמשיך לקנות פרחים חדשים ולראות אותם מתים
אז אם אתם לא רוצים להמשיך לקנות פרחים חדשים ולראות אותם מתים, טפלו בהם כמו שצריך.

סחלבים - מי לא אוהב את הפרחים הפופולריים האלה? זה בגלל היופי הייחודי שלהם, הם נקנים לעתים קרובות כל כך במתנה.. באופן טבעי, סחלבים גדלים על עצים, לא על האדמה, ולכן הם מעריכים תנאים חמים ולחים. עם זאת, זכור להשקות אותם רק כאשר המצע יבש. השקיה לעתים קרובות מדי עלולה לגרום לפרח להירקב במהירות. במהלך תקופת הגידול שלו, משלימים את המצע עם דשן. סחלבים אוהבים חדרים מוארים היטב, אך לא משאירים אותם באור שמש ישיר – הם מתפתחים בכתרים רק כאשר אור מפוזר מגיע אליהם. לכן, עדיף למקם את הסחלבים ליד החלון המזרחי או המערבי. הטמפרטורה האידיאלית עבור פרחים אקזוטיים אלה היא 25 מעלות צלזיוס, וכמה מעלות קריר יותר בלילה. הם גם אוהבים לחות אוויר גבוהה.

צמחים עם עלים דקורטיביים

ברוב המקרים, צמחים אלה אינם אוהבים אור שמש ישיר, אשר למרבה הצער מוביל לפעמים לכוויות עלים. ככל שהעלים של הצמח כהים יותר, כך הוא צריך להיות רחוק יותר ממקורות אור ישירים. עלים בהירים יותר או מנומרים, לעומת זאת, מרשימים יותר כאשר ניתן לגדל אותם ליד חלונות. צמחים עם עלים דקורטיביים מעריכים את הלחות של האוויר. אפשר לרסס את העלים או להניח את כל הצמח על מעמד מלא במים. אם אתה רואה שעלי הצמח מתחילים להתפורר בקצוות, האוויר יבש מדי. אולם כשהם מתחילים לירוק, נושרים או מתכסים בכתמים חומים - זה אומר שהם עומדים בצל ויש להם מעט מדי אור. לאחר מכן העבירו את הצמח למקום שמשי יותר, למשל ליד חלון.

צמחים פורחים

צמחים פורחים אינם אוהבים אור שמש ישיר - רק חלק מהם יכולים לסבול זאת. כדאי לשים אותם מיד במקומם הסופי, מכיוון שהזזתם לעתים קרובות מדי עלולה לגרום לנשירת הניצנים והפרחים. במקום זאת, הניחו אותם במקום קריר בו הם לא יהיו חשופים לטיוטות. טמפרטורה גבוהה מדי גורמת לפרחים להתייבש במהירות. גם צמחים פורחים דורשים דישון קבוע ותכוף - רצוי עם דשן מיוחד לצמחים פורחים. אדמה יבשה מדי תגרום להם להשיל פרחים, אז אל תשכחו להשקות אותם. זה תקף גם לצמחים אחרים - אל תתפלאו אם במקרה תתייבשו... קקטוס - זה גם קורה!

שרכים

אנו מקווים שעכשיו אתה יודע איך לטפל בפרחי עציצים
עציצים הם קישוט של כל בית, אנו מקווים שעכשיו אתה יודע איך לטפל בפרחי עציצים!

שרכים אוהבים צל בהיר, ולכן אסור להם להיחשף לאור שמש ישיר. העלים הזעירים שלהם מנקזים הרבה מים, ולכן יש לשמור על המצע לח מעט. כדאי גם לפזר את העלים במים רכים. שרכים מרגישים טוב בטמפרטורת החדר, למרות שהם לא אוהבים טיוטות. עדיף למקם אותם ליד החלון הצפוני, הרחק ממקורות חום, כי זה יכול לייבש אותם בנוסף.

סוקולנטים

סוקולנטים לרוב אוהבים במיוחד. במיוחד הקטנים שבהם - אבל אסור להשקות אותם לעתים קרובות מדי. בתקופת הצמיחה הנמרצת, כלומר באביב, השקו אותם בערך פעם בשבוע. בקיץ ובמזג אוויר חם - בתדירות נמוכה יותר, ובחורף - פעם בחודש. זכור כי לא צריך להיות להם מצע לח כל הזמן. עדיף למקם אותם על אדן חלון שטוף שמש או מרפסת. הצל מעכב את גדילתם והופך אותם לרגישים יותר למחלות ומזיקים.

לא תמיד יש צורך בטיפול יתר בצמחים – לפעמים חשוב יותר לא לעשות משהו! לדוגמה, במקרה של סחלבים, אתה לא צריך להשקות אותם לעתים קרובות מדי. אז אם אתם לא רוצים להמשיך לקנות פרחים חדשים ולראות אותם מתים, טפלו בהם כמו שצריך. בעזרת הטיפים שלנו, אתם כבר יודעים איך לטפל בעציצים כדי שיוכלו ליהנות מחייהם לאורך זמן! זה לא משנה אם זה קקטוס לא תובעני או שרך - טיפול בעציצים לא חייב להיות קשה! עציצים הם קישוט של כל בית, אנו מקווים שעכשיו אתה יודע איך לטפל בפרחי עציצים!