הדרכים הטובות והקלות ביותר לנקות ספת בד

כדאי לדאוג לספה האהובה עליכם – נקייה ורעננים
כדאי לדאוג לספה האהובה עליכם – נקייה ורעננים, היא לא רק תיראה טוב יותר, אלא גם תשרת אתכם זמן רב יותר.

תגידו שלום לכתמים, לכלוך ואבק!

כנראה שכולם אוהבים לשכב על הספה מדי פעם, במיוחד כשקר ורע מחוץ לחלון. ספה נוחה, שמיכה חמה וקריאה טובה גורמים לנו לא לפחד אפילו מהערב החורפי הקודר ביותר. עם זאת, ברצוננו להזכיר לכם שהספה היא כמו מכשירי חשמל ביתיים אחרים - ככל שתשתמשו בה יותר, כך היא מתלכלכת יותר. במיוחד מכיוון שהוא משמש בדרך כלל בהנאה על ידי כל בני הבית, כולל הצעירים. איך לשטוף את זה? והאם יש תרופות ביתיות פשוטות לניקוי הספה? בואו נראה איך להחזיר את תהילתו.

אם לספה שלכם יש ריפוד שלא ניתן להסירו לכביסה, שאבו אותו באופן קבוע. עשה זאת פעם בשבוע כדי לשמור אותו נקי ונקי מקרדית ואבק בית, שהם הגורמים השכיחים ביותר לאלרגיות.
איך שוטפים את הכלים?

ניקוי ספת בד - מאיפה להתחיל?

לא משנה מאיזה בד עשוי הריפוד של הספה שלכם, התחילו בשאיבת אבק – פשוט התייחסו אליו כאל שטיח (הרי הוא מכוסה בבד, אז למה לא?). בנוסף למושב ולמשענת, שאבו היטב את כל הפינות, שכן כאן מצטברים הכי הרבה אבק ופירורים.

מורידים אבק? כדי לרענן אותו עוד יותר, נסו את דרכה של סבתא הישנה - כסו את הספה בסדין גדול ולח והכו אותה בעדינות עם מקצף שטיחים. זה עובד!

ניקוי כתמים על הספה

הכתמים על ריפוד הספה אינם מה לדאוג. סיפקנו לך כמה תרופות ביתיות מוכחות לניקוי כתמים על הספה שלך - הכל תלוי באילו מוצרים יש לך בהישג יד.

  • לימון וסודה לשתייה ממיסים את המיץ של הלימון השלם ו-2 כפיות סודה לשתייה ב-2 ליטר מים חמימים. משרים מטלית נקייה בתערובת המוכנה. סובב את עודפי המים, נגב את הכתם והשתמש במטלית שנייה כדי לנגב את האזור יבש.
  • מגבונים לחים לתינוקות מגבונים לתינוקות נהדרים עבור כתמי מזון ושתייה מיובשים. הם כל כך עדינים שהם לא יפגעו בבד ויסירו אפילו את הכתמים העקשניים ביותר.
  • חומצת לימון הכן תמיסה של 10 גרם חומצת לימון וחצי כוס מים. טבלו בו מטלית ושפשפו אותה על הכתם. לאחר רבע שעה, ה"מזכרת" של קפה, תה, חמאה או מיונז אמורות להיעלם!
  • קמח תפוחי אדמה או טלק מפזרים נקודה שמנונית בקמח תפוחי אדמה או טלק. לאחר מספר דקות, הסר את כל האבקה שנותרה בעזרת מברשת שיניים או מטלית טבולה במים חמים.

ניקוי ספת הבד - כביסה

כשהספה שואבת אבק וללא כתמים
כשהספה שואבת אבק וללא כתמים, זה הזמן לעבור לעיקר העניין, כלומר

כשהספה שואבת אבק וללא כתמים, זה הזמן לעבור למהות העניין, קרי ניקוי הריפודים. כאן השיטה תלויה בבד שבו מכוסה הספה שלך. כדי לא לפגוע בו יש לוודא מאיזה חומר עשוי הריפוד.

  • ריפוד קטיפה או קטיפה, לניקוי הריפוד מכינים תמיסה של מים ואמוניה (ביחס של 1 ליטר מים ל-2 כפות אמוניה) ומשפשפים בעדינות לתוך הבד. זכור לעשות זאת בכיוון הזיפים.
  • ריפודי כותנה השתמשו בקצף או בשמפו כדי לשטוף את הריפוד, בהתאם להמלצות היצרן. זכור שאינך יכול להשתמש ביותר מדי מים כדי לשטוף את הספה - אם היא נכנסת פנימה, הספה האהובה עליך בסכנת עובש.

איך לייבש ספת בד?

באופן אידיאלי, הספה צריכה להתייבש בעצמה. לכן, פתחו את החלונות ואווררו את החדר תוך כדי הייבוש. במקרה של ריפודי קטיפה, תוכלו לעזור לעצמכם עם מייבש (אגב, השתמשו במברשת רכה כדי לסדר את הזיפים שלו בכיוון הנכון).

ספת בד עם כיסוי נשלף

כאן העניין מאוד פשוט - שואבים את הספה, מורידים את הכיסוי, זורקים למכונת הכביסה וסיימת. כך שבכל פעם שאתה יושב על הספה אתה יכול להריח ניחוח נעים, הוסף מרכך כביסה שלך, למשל Coccolino יצירות פסיפלורה & ברגמוט.

כדאי לדאוג לספה האהובה עליכם – נקייה ורעננים, היא לא רק תיראה טוב יותר, אלא גם תשרת אתכם זמן רב יותר. לעבוד!