איך מסירים כתמי לק כמעט מכל דבר?

עדיף לא להשתמש במסיר לק
אם את רוצה להסיר כתם מלק, עדיף לא להשתמש במסיר לק, ממס צבע או אצטון.

מה לעשות כשהלכה היא לא רק על הציפורניים.

ציפורניים מצוירות להפליא נחשבות בעיני רבים לאחת התכונות של אישה מטופחת. למרבה הצער, לפעמים קורה שהלכה מגיעה למקום הלא נכון בגלל בקבוק לא מוברג או חוסר זהירות פשוט. למראה כתם לק אנו מגיעים באופן טבעי למסיר לק. אולם מסתבר שמדובר במהלך די מסוכן. אז מה לעשות כדי להסיר כתמי צבע מהחולצה, הארנק או השולחן האהובים עליך?

אם אתה רוצה להסיר כתם מהלק, עדיף לא להשתמש במסיר לק, ממס צבע או אצטון. כל המוצרים הללו מכילים חומרים חזקים מאוד שעלולים לפגוע במבנה המשטח המנוקה.
איך שוטפים את הכלים?

איך מורידים לק מהבגדים?

אותם כללים חלים על הסרת כתמים מבגדים, מפות ובדים אחרים. כאשר מופיע עליהם כתם לכה, שימו לב במיוחד - מילולית ופיגורטיבית - לבדים כמו צמר או משי. לעולם אל תשתמש במסיר לק כדי לנקות אותם מכיוון שהוא עלול להכתים את הבד ולפגוע בסיבים שלו. כיצד להסיר לק מבגדים או מפות מבלי לפגוע בחומר?

1. ספריי לשיער לעומת לק

ספריי לשיער הוא בעל בריתך לא רק בעת עיצוב התסרוקת שלך, אלא גם בעת הסרת כתמי לק. אם האחרון נחת בטעות על החולצה שלך, אל תיבהל. פשוט רססו את הכתם בקצת ספריי שיער והמתינו מספר רגעים. כאשר הוא יבש, שברו אותו עם מברשת שיניים. הכניסו את הבגד למכונת הכביסה וכבסו אותו כרגיל.

2. סודה לשתייה ומים

תרופה ביתית פופולרית לכתמי לכה היא תערובת של סודה לשתייה ומים, אשר מרככת את הכתם ומקלה על שטיפת הכתם. הכן תערובת בפרופורציה של 1: 1. טובלים בה כרית צמר גפן ומשפשפים בעדינות את הכתם. אם הוא יבש ולא רוצה להתרכך, שפשפי אותו עם פצירה. עשה זאת בזהירות כדי לא לפגוע בסיבי החומר המנוקה.

כיצד להסיר לק מהשטיח?

איך מורידים לק מהבגדים
איך מורידים לק מהבגדים?

לכתמים על השטיח, ניתן להשתמש באותן שיטות כמו לכתמים על בגדים. לאחר שסיפרת את הלכה על השטיח שלך, אל תשכח לשאוב אותו ביסודיות.

כיצד להסיר לק מריפוד?

תלוי מאיזה חומר עשוי הריפוד. אם הוא עשוי מטקסטיל - עשה כמו עם כתמים על בגדים. ואיך מורידים לק מריפודי עור? כאן זה קצת שונה. קודם כל, התאזר בסבלנות ותן לכתם להתייבש. הסבלנות שלכם תשתלם – כשהצבע יתקשה הוא יתחיל להתפורר מעצמו. אתה יכול לעזור לו על ידי שפשוף עדין של מעטפת לכה מיובשת עם מברשת שיניים או מברשת רגליים יבשה.

כיצד ניתן להיפטר מכתמי לכה על רהיטים ועל הרצפה?

כתמים על פני השטח המצוירים די מטרידים - צריך להיזהר מאוד לא לפגוע או לשנות את צבע הרהיטים או הפרקט. עם זאת, יש לנו גם דרך להתמודד איתם! אם הכתם עדיין רטוב, אספו כמה שיותר לכה בעזרת מגבת נייר, היזהרו לא לפזר את הלכה עוד יותר. לאחר מכן אנו מרססים את הכתם בשפע עם ספריי שיער ומשאירים אותו לכמה דקות. לבסוף, הסר בזהירות את הלכה המעוכה בעזרת מברשת שיניים רכה. אם הכתם לא יורד, חזור על התהליך.

מה לגבי כתמי צבע על נעליים, תיקים ואביזרים אחרים?

קודם כל - אל תפעל מיד! את הכתם היבש מגרדים בזהירות בעזרת פצירה או משפשפים בעזרת מחק. במקרה של אביזרי זמש, ספריי לשיער יעבוד טוב - רססו אותו על הכתם, וכשהוא יבש, מרסקים אותו בזהירות.