כיצד לנקות שקית בד

שים את התיק בשקית בד או ציפית אם יש חלקים בתיק המועדים לנזק
שים את התיק בשקית בד או ציפית אם יש חלקים בתיק המועדים לנזק.

יש צורך לכבס מדי פעם שקיות עקב חשיפה לאבק על החומר. כביסה של שקיות אפשר לעשות בבית והשיטה קלה. קרא עוד במאמר זה.

קל ללכלך תיקים מבד, לרבות מצנח וקנבס, במיוחד אם משתמשים בהם מדי יום לעבודה, ללימודים או לספורט. אין פסול בטיפול בתיק על ידי ניקוי מדי פעם כדי שהתיק יהיה עמיד ועדיין נעים לעין. אופן ניקוי התיק הוא למעשה פשוט, אך שימו לב למרכיבים וקראו את תווית הטיפול לפני שמתחילים. אם אין תווית טיפול, בדוק תמיסת חומר ניקוי עדין בחלק נסתר של השקית כדי לראות כיצד היא מגיבה. המשך לנקות את השקית כולה אם לא מתרחשת תגובה שלילית.

השתמשו תמיד במים קרים לניקוי השקית ובחרו בחומר ניקוי איכותי שיוכל לעבוד בצורה מיטבית גם במים קרים, כמו שטיפה עמידה בפני כתמים נוזליים, ואל תסחטו אותו.
כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

איך לשטוף תיק

איך לטפל בתיק טוב כולל גם איך לאחסן אותו נכון כדי שהתיק יחזיק מעמד
איך לטפל בתיק טוב כולל גם איך לאחסן אותו נכון כדי שהתיק יחזיק מעמד.

חלק מחומרי התיק ניתן לשטוף במים. רוקן את השקית מהפריטים והפסולת שבתוכה על ידי הפיכת השקית. טפחו קלות כדי להסיר אבק ופסולת כגון חול, שבבי נייר ועלים יבשים. הדרך הנכונה לשטוף שקית מתחילה בהסרת הכתמים על השקית בצורה נכונה, באופן הבא:

 1. נקו את האזור המלוכלך לפני שטיפת השקית כולה. יש להסיר תחילה לכלוך כגון בוץ יבש או כתמים מוגזמים. השתמשו במברשת שיניים ישנה או סמרטוט שנטבלו במים קרים מעורבבים עם חומר ניקוי איכותי כדי לקרצף את הכתם עד שהוא דוהה. שטפו במים נקיים וחזרו על הפעולה עד שהכתם נעלם.
 2. הכינו גיגית גדולה מלאה במים קרים והוסיפו מעט חומר ניקוי. יש לוודא שחומר הניקוי מתמוסס לחלוטין במים כדי שחומר הניקוי יפעל בצורה מיטבית להסרת הלכלוך. בחרו בדטרגנט נוזלי איכותי שיכול להתמוסס גם במים קרים, כמו Rinso Anti-Liquid Stain. כביסה במים קרים היא האפשרות המומלצת לשטיפת שקיות כדי שצבע התיק לא ידהה, אך הדבר תלוי בחומר התיק. אז, עקוב אחר ההוראות על תווית הטיפול.
 3. הכניסו את השקית לגיגית מלאה במי חומרי ניקוי עד שכל השקית טבולה. נער את השקית כדי לעזור להסיר לכלוך. תנו לעמוד כמה רגעים כדי שהלכלוך שנותר ייפול. השתמש במברשת שיניים כדי להסיר לכלוך עיקש, אך זכור לשפשף אותה בעדינות.
 4. שטפו את השקית במים קרים עד שלא יישארו חלאות חומרי ניקוי, הסר את כל המים הכלואים בשקית ורוקנו. הימנע מסחיטת התיק על ידי סיבובו.
 5. יבש את השקית על חבל כביסה במקום מוצל אך מאוורר היטב. ניתן גם לייבש את התיק בשמש כדי להיפטר מריחות לא נעימים, אך זכרו להפוך את החלק הפנימי של השקית החוצה כדי שצבע השקית לא ידהה.
 6. אם ברצונכם לכבס את התיק במכונה, הכניסו את התיק לשקית הכביסה. שטפו את התיק עם כביסה קשוחה אחרת, כמו ג'ינס ומגבות, כדי להפחית את השפעת התיק על גיגית מכונת הכביסה. בחר מחזור כביסה קצר במים קרים וסחיטה במהירות נמוכה.

איך לטפל בתיק

איך לטפל בתיק טוב כולל גם איך לאחסן אותו נכון כדי שהתיק יחזיק מעמד. להלן טיפים לטיפול בתיק באמצעות אחסון נכון:

 • לפני האחסון יש לרוקן ולנקות את תכולת השקית. פשוט תעיף את השקית כדי להסיר את הלכלוך שבתוכו.
 • הניחו שקית נייר או עיתון בשקית כדי לסייע בספיגת הלחות במהלך האחסון. המטרה היא למנוע צמיחת עובש.
 • חבר את כל הרוכסנים, הכפתורים וסגירת התיקים.
 • שים את התיק בשקית בד או ציפית אם יש חלקים בתיק המועדים לנזק.
 • אחסן את השקית במקום יבש והימנע מהשמש כדי שצבע חומר השקית לא ידהה.

השיטה לעיל אינה מתאימה לתיקים מעור. עקבו אחר הוראות הטיפול בעור על התיק או השאירו אותו לשירות ניקוי תיקי עור מקצועי.

 • התמודד תחילה עם החלק המלוכלך ביותר של התיק
 • השתמש בתנועות עדינות בעת ניקוי התיק
 • יבש את השקית באוויר הפתוח
 • מלאו את השקית בגושי עיתון לפני האחסון