איך לשטוף מגבות חוף

איך לכבס מגבות חוף: מדריך בסיסי
איך לכבס מגבות חוף: מדריך בסיסי.

טיול לחוף הוא נהדר בקיץ, אבל זה לא המקרה עם מגבות חוף מוכתמות! קרא מדריך זה לקבלת טיפים כיצד לשטוף מגבות חוף ולהסיר כתמים.

זמן חופשת הקיץ! הרבה כביסה לעשות גם לפני החגים וגם אחרי - אפשר להתחיל עם בגדי חוף ומגבות מכובסים טריים, ואז לנקות ביסודיות גלידה מגורדת ונשפכת כשחזרת. במילים אחרות, המדריך הזה ייתן לכם טיפים וטריקים לשטיפת מגבות חוף ולהסרת כתמים, כדי שניתן יהיה להשתמש בהן בחופשת הקיץ הקרובה.

אחסן מגבת עם כרית לבנדר יבשה לריח רך ומרגיע.

איך לכבס מגבות חוף: מדריך בסיסי

  • רוב מגבות החוף עשויות מכותנה רכה וסופגת, מה שאומר שקל לטפל בהן ולכבס במכונה עם חומר ניקוי כמו רינסו. זכור תמיד לקרוא ולעקוב אחר ההוראות על תווית המוצר.

  • כותנה נשטפת בדרך כלל על סביבה של מים חמים לקבלת התוצאות הטובות ביותר, וזה (בדרך כלל) לא יפגע בחומר. עם זאת, הקפידו לבדוק את תווית הטיפול למגבות חוף, שכן ישנם הבדלים, במיוחד עבור מגבות שאינן 100% כותנה.

  • מגבות חוף נועדו שלא להכתים, בשל החשיפה התכופה שלהן למים – אך עדיין יש לכבס את אותם הבגדים בו זמנית, ולהפריד בין הבגדים הבהירים והכהים.

ניקוי חול ממגבות חוף

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

החול שנדבק למגבת החוף יגרום לכם לאי נוחות בשימוש בה. כדאי גם להימנע מלקבל יותר מדי חצץ במכונת כביסה שאינה מיועדת להתמודד עם בעיה מסוג זה. אז איך מנקים את החול שמחובר לבגדים?

  1. כשאתה עוזב את החוף, הקפד לנער את המגבת במרץ לפני שתניח אותה. הקשב לצליל "קצף" חזק כשאתה מנער אותו, וודא שאתה מסיר כמה שיותר חול.

  2. כשאתה מגיע הביתה, שאב את מגבות החוף שלך, השתמש בשואב אבק קטן או גדול כדי להסיר כל חצץ עמוק מדי.

  3. כמוצא אחרון, מלאו אגן במים חמימים וסבון והשליכו בו את המגבת. החול ייצא וישקע לתחתית האגן. לאחר מכן שטפו את המגבות כרגיל, בצע את השלבים הבאים.

לטיפים נוספים להסרת כתמים, למד כיצד להסיר כתמי קרם הגנה בסרטון זה:

מסיר כתמים ממגבות חוף

מלבד חול, יש עוד הרבה דברים שנשפכים בטעות על מגבת החוף שלכם, כמו גלידה, בוץ, שמן ואפילו דם – כי אנחנו מועדים לשריטות בחופים סלעיים. להלן מדריך קצר כיצד להתמודד עם פגמים נפוצים. זכור תמיד לעקוב אחר ההוראות על כל תווית מוצר, ולנקות אותם מיד: קל להסיר כתמים כשהם חדשים.

גלידה ושוקולד

איך לשטוף מגבות חוף
איך לשטוף מגבות חוף.

מגרדים כמה שיותר גלידה או שוקולד על הבגדים. טפלו בכתמים עם מסיר כתמים מסחרי או חומר ניקוי כביסה נוזלי כמו רינסו. שטפו במים וחזרו על הפעולה עד שהכתם נעלם. אם הכתם התייבש, או עקשן, השרו את המגבת במי סבון למשך 15-30 דקות.

בוץ

המתן עד שהבוץ יתייבש ואז מגרדים אותו כמה שאפשר. הרטיבו את הכתם עם חומר ניקוי נוזלי ושטפו את האזור המוכתם. ספוג את הכתם שוב ושוב או השתמש במברשת שיניים נקייה שאינה בשימוש כדי לקרצף את הבוץ.

שמן

מגרדים בעדינות את שאריות השמן בעזרת סכין או כף. מרחו שמן תינוקות, שמן אקליפטוס או טרפנטין על הכתם עד שהוא נעלם (הקפידו לנסות תחילה כל מוצר על שטח קטן יותר).

דם

יש להשרות במים קרים, לנקות עם מסיר כתמים מסחרי או חומר ניקוי כביסה, ולאחר מכן לשפשף בעדינות עד שהכתם נעלם.

לאחר הסרת כתמים כלשהם, שטפו את מגבות החוף שלכם כרגיל על ידי ביצוע השלבים הבאים.

איך לשטוף מגבות חוף

  1. מיינו בגדים בצבעים בהירים וכהים. בדוק את תווית הטיפול במגבת כדי לקבוע את הדרך הנכונה לשטוף אותה.

  2. אם אין תווית בהוראות, שטפו את מגבות החוף שלכם בסביבה חמה (בין 40 ל-60 מעלות) ולאחר מכן שטפו במים קרים - זה יהרוג את כל החיידקים שייתכן ונשאו.

  3. השתמש בחומר ניקוי איכותי, כגון רינסו.

  4. ניתן לייבש מגבות חוף במייבש כביסה לרכות מירבית. עם זאת, ייבוש זה יהיה חסכוני יותר וידידותי לסביבה. לנער את המגבות לפני התלייה כדי לרכך אותן, מלבד אלו הלבנות, אל תייבשו באור שמש ישיר, כי הן עלולות לדהות את צבע הבגדים.

עכשיו אתה יודע איך לטפל נכון במגבות חוף, כדי שתוכל לשמור על הגוף יבש ונוח בחוף הים או בבריכה במהלך החופשה הקרובה.