עצות כלליות לכביסה

אולי לא יהיה חכם להכניס אותם למכונת הכביסה
אם יש לכם וילונות קצרים מדי, אולי לא יהיה חכם להכניס אותם למכונת הכביסה.

כביסה ביד או במכונת כביסה: מה לעשות ומה לא? קרא את כל הטיפים והטריקים הכלליים שלנו בנושא כביסה כאן.

מיין את הבגדים שלך לפי צבע וחומר. השתמש בחומר הניקוי המתאים לסוגי כביסה שונים: קטיפה שחורה לכביסה בצבע כהה ושחור, לבן קורן של Robijn לכל הכביסה הלבנה שלך וצבע Robijn לכביסה הצבעונית שלך. השתמש גם בתוכנית הכביסה הנכונה עבור החומרים השונים. בחר את תוכנית הכביסה הנכונה וכבס בטמפרטורה הנמוכה ביותר המומלצת.

שטפו פריטים חדשים בנפרד בפעם הראשונה; עם בגדים חדשים, רצוי לכבס אותם ביד מספר פעמים, בקשר לצבעים שעוברים. עדיף להמשיך עם זה עד שהלבוש לא יעביר יותר צבע למים. אתה תראה שהבגדים שלך יחזיקו מעמד זמן רב יותר!

שטפו פריטים חדשים בנפרד בפעם הראשונה; עם בגדים חדשים, רצוי לכבס אותם ביד מספר פעמים, בקשר לצבעים שעוברים.

איך אני מונע נזק לבגדים שלי?

סגור את כל הרוכסנים, הווים והכפתורים לפני הכנסת הכביסה שלך למכונת הכביסה. זה מונע מהבגדים שלך להינזק ולאבד את איכותו. אפשר גם לעטוף בגדים עדינים בציפית לפני הכניסה לכביסה. לדוגמה, עבור בגדי ים או תחתונים, אתה יכול להשתמש ברשת מיוחדת כדי להגן כראוי על הבגדים הללו מפני כל נזק.

האם אתה משתמש באבקה, קפסולות או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

למכונת הכביסה שלי יש ריח לא נעים.

קרא את כל הטיפים והטריקים הכלליים שלנו בנושא כביסה כאן
קרא את כל הטיפים והטריקים הכלליים שלנו בנושא כביסה כאן.

אם מכונת הכביסה שלך מדיפה ריח לא נעים, ייתכן שזה בגלל שאריות סבון נשארו בתוף. הגורמים העיקריים לכך הם שמשתמשים בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי בכל כביסה ושימוש בטמפרטורות נמוכות בלבד. ניתן למנוע זאת על ידי הפעלת שטיפת רתיחה ב-90/95 מעלות פעם בשבוע, אל תשאירו כביסה קרה בתוף ותשאירו את דלת מכונת הכביסה שלכם פתוחה כאשר אין בה כביסה.

מהי הדרך הטובה ביותר לשטוף ביד?

לשטיפת ידיים, השתמשו בדלי או כיור נקיים ומלאו אותו במים פושרים. עדיף להשתמש בצמר רובי ופלר עדין או אודם ועדין לשטיפת ידיים. ערבבו את המים עם חומר הניקוי לפי המינון הנכון בגב התווית של חומר הניקוי.

טבלו את הבגדים בהדרגה מספר פעמים ברצף במים הפושרים עם חומר ניקוי. היזהר לא לסחוט את הבגדים; זה עלול למתוח או להזיק לבגדים שלך. לאחר מכן יש לשטוף את הבגדים במים מתוקים בטמפרטורה זהה לזו של מי הסבון שלך עד שכל הסבון נעלם מהבגדים שלך.

מהי הדרך הטובה ביותר לשטוף את הווילונות שלי?

הדרך הטובה ביותר לשטוף את הווילונות תלויה בבד ממנו עשויים הווילונות. בדרך כלל יש הוראות כביסה על התווית בווילונות שלך. כדי למנוע פגיעה בחומר, תוכלו לכבס את הווילונות שלכם בציפית כרית או בשקית מיוחדת למכונת הכביסה: כך הוילונות שלכם לא יתפסו כלום ותמנעו נזקים.

זכור שרוב הווילונות בדרך כלל מתכווצים מעט במהלך הכביסה הראשונה. אם יש לכם וילונות קצרים מדי, אולי לא יהיה חכם להכניס אותם למכונת הכביסה. אולי עדיף לתלות אותם בחוץ כשמזג האוויר נעים כדי לתת להם להתאוורר. לא מומלץ לשים את הווילונות במייבש. יש להתייעץ תחילה עם תווית הטיפול!