כיצד להסיר חלודה מבגדים

לאחר מכן הכניסו את הבגד הצבעוני עם כתם חלודה ללילה בחלב החמוץ
לאחר מכן הכניסו את הבגד הצבעוני עם כתם חלודה ללילה בחלב החמוץ, ולאחר מכן כתמי החלודה נעלמים כמו שלג בשמש.

חלודה בבגדים שלך? הסרת כתמי חלודה היא מאתגרת מכיוון שניתן להסירם רק על ידי חומרים חומציים מסוימים. גלה את הטיפים שלנו כאן כדי להסיר את כתמי החלודה מהבגדים שלך.

מכונת כביסה ישנה, כסאות גן חלודים או מגהץ שלא נוקה זמן מה; זה רק כמה דברים שיכולים לגרום לכתמי חלודה. אבל איך מסירים את החלודה הזו מהבגדים? לפחות לא בכביסה רגילה. לכן פירטנו את השיטות הטובות ביותר להסרת חלודה מבגדים.

איך מוציאים חלודה מהבגדים?

כדי להסיר חלודה מבגדים צריך מוצר בעל חומציות גבוהה. חומצה זו נקשרת עם הברזל, וגורמת לו להיפרד מהחומר ולהתמוסס בקלות. רוב מסירי הכתמים מכילים חומצה זו, אבל אתה גם בסדר עם מיץ לימון, חומץ או חלב (חמוץ!).

חשוב: למוצרים חומציים יכולה להיות אפקט הלבנה. לכן אתה מסיר את הלבנים בצורה שונה מאשר צבעוניים. תוכל לקרוא כיצד לעשות זאת למטה.

השיטות הטובות ביותר להסרת כתמי חלודה מכביסה לבנה

האם אתה משתמש באבקה, קפסולות או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?
אבל איך מסירים את החלודה הזו מהבגדים
אבל איך מסירים את החלודה הזו מהבגדים?

נתחיל עם הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי חלודה מבגדים לבנים:

  • לימון ומלח: מכינים משחה מחצי לימון סחוט ושתי כפיות מלח. שפשפו איתו את כתמי החלודה בבגד, הניחו לו להשרות שעה (רצוי בשמש) ולאחר מכן שטפו היטב את הבגד במים קרים. לאחר מכן שטפו את הבגדים כרגיל עם אומו.

  • מיץ לימון מחומם: זה גם עוזר לפעמים לטפל בכתם החלודה עם מיץ לימון מחומם. יש למרוח זאת על הכתם, ואז לשטוף את הבגד היטב במים קרים ולשטוף כרגיל.

  • מלח וחומץ: במקום לימון אפשר להשתמש גם בחומץ לחומצה. מכינים תערובת של מלח וחומץ ומרחים איתה את כתם החלודה (במידת הצורך משתמשים במברשת שיניים ישנה). השאירו אותו למשך חצי שעה, שטפו את הבגד במים קרים ואז שטפו עם אומו.

  • אבקת אפייה טרטר: מפזרים מעט אבקה על הכתם, מגלגלים את הבגד כך שהאבקה תהיה מבפנים, ומטפחים בדלי מים קרים. לאחר שהאבקה נספג בבד, שטפו את הבגד כרגיל.

הסרת כתמי חלודה מבגדים: כביסה צבעונית

בגדים צבעוניים עלולים לדהות אם מטפלים בהם בלימון, מלח או חומץ. למרבה המזל, חלב חמוץ גם מייצר תוצאות מצוינות. זה עובד כך:

  • השאירו את החלב במקום חמים לכמה ימים.

  • לאחר מכן הכניסו את הבגד הצבעוני עם כתם חלודה ללילה בחלב החמוץ, ולאחר מכן כתמי החלודה נעלמים כמו שלג בשמש.

  • שטפו את הבגד היטב לאחר מכן עם חומר ניקוי בעל ריח נעים כמו אומו.

לכן אין צורך לרכוש מסירי כתמים יקרים להסרת כתמי חלודה עיקשים מטקסטיל או בגדים. תרופות ביתיות, גינה ומטבח עובדות באותה מידה.

טיפים שימושיים לבית, לגינה ולניקיון

עד כאן הטיפים שלנו להסרת כתמי חלודה מבגדים. סקרנים אילו טיפים נוספים יש לנו עבורכם? צפו בכל עצות הכביסה שלנו או עצות ניקוי שימושיות למטבח, לאמבטיה, לגינה ולבית.