חומרים להסרת כתמי שמן על בגדים

כלומר מוצרי אבקה לספיגת עודפי שמן ומוצרים נוזליים להסרת כתמי שמן שכבר נספגו בסיבי הבד
כדי להתמודד עם כתמי שמן על בגדים יש צורך בשני סוגים של מוצרי ניקוי, כלומר מוצרי אבקה לספיגת עודפי שמן ומוצרים נוזליים להסרת כתמי שמן שכבר נספגו בסיבי הבד.

כתמי שמן על בגדים הם לא רק המונופול של המכונאים, גם בני המשפחה יכולים לחוות זאת. בדוק את המרכיבים והשיטות להסרת כתמי שמן כאן.

כתמי שמן על בגדים יכולים להופיע אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. כתמים של חומר סיכה של שרשרת אופניים או אופנוע נפוצים בקצוות של מכנסיים, חצאיות או גרביים. בעוד שכתמי שמן מנוע לרכב נמצאים בדרך כלל בכל מקום על הבגדים, רובם מתקבלים לאחר תיקון מנוע הרכב. כדי להתמודד עם כתמי שמן על בגדים, יש צורך בשני סוגים של מוצרי ניקוי, כלומר מוצרי אבקה לספיגת עודפי שמן ומוצרים נוזליים להסרת כתמי שמן שכבר נספגו בסיבי הבד.

תזדקק לחומר ניקוי בצורת אבקה ונוזל כדי להסיר כתמי שמן חדשים על בגדים. אתה יכול להשתמש בדטרגנט נוזלי כמו Rinso או סבון כלים נוזלי כמו Sunlight כדי להסיר כתמי שמן מסיבי הבד.
כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

מוצרים להסרת כתמי שמן על בגדים

לכל סוג של מוצר המשמש להסרת כתמי שמן על בגדים יש תפקיד משלו. ייתכן שלא תזדקק לכל מסירי הכתמים הבאים, בהתאם למצב הכתם שברצונך להסיר.

מוצר באבקה

בחירה:

 • אבקת תינוק
 • עמילן תירס
 • אבקת סודה לשתייה

תפקידו של המוצר בצורת אבקה בתהליך הסרת כתמי שמן על בד הוא לספוג שמן שזה עתה נשפך או ניתז על הבגדים ועדיין רטוב. יש לפזר מיד אחת מהאבקות העדינות על כתם השמן שעדיין רטוב כדי שעודפי השמן שלא נספג בסיבי הבד יוכלו להיספג באבקה.

תזדקק לחומר ניקוי בצורת אבקה ונוזל כדי להסיר כתמי שמן חדשים על בגדים
תזדקק לחומר ניקוי בצורת אבקה ונוזל כדי להסיר כתמי שמן חדשים על בגדים.

אם אתה בוחר להשתמש באבקה, השתמש רק באבקה לבנה. אבקה צבעונית נמצאת בסיכון להשאיר כתם משלה. אם כתמי השמן על הבגדים יבשים, אין צורך להשתמש במוצר האבקה שלמעלה, פשוט השתמש במוצר הנוזלי למטה.

מוצר נוזלי

בחירה:

 • חומר ניקוי נוזלי
 • סבון כלים נוזלי
 • שמפו

למוצר נוזלי זה תפקיד חשוב בהשמדת כתמי שמן שהם בעצם שמן. בין אם כתמי השמן על הבגדים שלך עדיין רטובים או יבשים, אתה בהחלט צריך לפחות אחד מהמוצרים הנוזליים הללו כדי להילחם בכתמי שמן, הן אלה שעדיין על פני הבד או אלה שנספגו בסיבי הבד.

כיצד להסיר כתמי שמן על בגדים

שימו לב למצב כתמי השמן על הבגדים שלכם כדי למצוא את הדרך הנכונה להסיר שמן מבגדים מבלי לבזבז זמן. אם נוצר כתם שמן חדש והוא עדיין רטוב, בצע את שני החלקים של השלבים שלהלן. אם כתם השמן יבש, בצע מיד את השלבים לשימוש במוצרים נוזליים.

שימוש במוצרי אבקה

 1. אם נשפך שמן על הבגד, ספג כמה שיותר מעודפי השמן בעזרת סמרטוט מבלי להרחיב את האזור הפגוע.
 2. כשהכתם עדיין רטוב, פזרו אבקת תינוקות, סודה לשתייה או עמילן תירס על כתם השמן. התאם את עובי שכבת זילוף האבקה עם כמות השמן שברצונך לספוג.
 3. השאירו למשך כ-30 דקות או עד שהאבקה לא מסוגלת לספוג את עודפי השמן.
 4. נפטרים מהאבקה המעורבבת עם השמן. מפזרים אבקה חדשה אם עדיין יש עודפי שמן שצריך להיספג.

שימוש במוצרים נוזליים

 1. מרחו רינסו נוזלי, שמפו או סבון כלים נוזלי על כתם השמן.
 2. השתמש במברשת שיניים רטובה כדי לצחצח את האזור עד שהוא מוקצף. ממשיכים כ-3 דקות תוך הקפדה על ספיגת הנוזל עד לסיבי הבד.
 3. בצע את שלב 2 בצד ההפוך של הבד המוכתם.
 4. יש לשטוף ולבדוק אם הכתם עדיין נראה לעין. אם עדיין, השרו את החלק במים חמים מעורבבים עם חומר ניקוי נוזלי למשך הלילה.

לאחר שהכתם נעלם, הכניסו את החולצה למכונת הכביסה, הוסיפו חומר ניקוי להסרת כתמים, והפעילו את מכונת הכביסה על מצב מים חמים. בדוק את תווית הבגד שלך לגבי טמפרטורת המים המקסימלית שניתן להשתמש בה כדי לכבס את הבגדים.

 • בדוק את מצב כתמי השמן על הבגדים
 • פזרו על הבד אחת מאבקת סופגת השמן העודפת
 • סיים בכביסת בגדים מוכתמים באמצעות מכונת כביסה וחומר ניקוי נגד כתמים