כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים?

עקוב אחר המדריך הפשוט הזה להסרת כתמי שמן מבגדים
עקוב אחר המדריך הפשוט הזה להסרת כתמי שמן מבגדים, עם מידע שימושי על סוגי בדים, אפשרויות טיפול מקדים ומחזורי כביסה.

זוהי טעות נפוצה שכתמי שמן הם קבועים, אבל עם הטיפים במדריך זה, אתה יכול להיפרד מהם לתמיד.

בין אם זה נובע משמן בישול או רכיבה על אופניים, הוצאת שמן מבגדים יכולה להיות מסובכת להפליא. עקוב אחר המדריך הפשוט הזה להסרת כתמי שמן מבגדים, עם מידע שימושי על סוגי בדים, אפשרויות טיפול מקדים ומחזורי כביסה.

אל תנסה להסיר כתמי שמן במים! שומן ושמן אינם מסיסים במים, כך שאתה עלול לפזר את הכתם ולהפוך אותו לקשה עוד יותר להסירו.

כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים

טיפול מקדים בכתמי שמן טרי

כשמוציאים שמן מבגדים, אתה צריך לעבוד מהר! אם יש לך כמה פנוי, פזרו קצת אבקת תינוק או עמילן תירס על הכתם - האבקה העדינה במיוחד צריכה לספוג הרבה מעודפי השמן מהבד. השאירו למשך כ-30 דקות, לאחר מכן נקה אבק וכבס את הפריט בהתאם להוראות הטיפול. מכיוון שהיא יושבת על גבי הבד, שיטה זו בטוחה לרוב החומרים, כולל חומרי כביסה עדינים ובגדים לניקוי יבש בלבד.

טיפול מקדים בכתמי שמן ישנים

כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים
כיצד להסיר כתמי שמן מבגדים.

הסרת כתמי שמן מיובשים מבגדים היא מסובכת יותר, אבל כדאי להתמיד. על בגדים מהירים צבעוניים, נסה לטפל נקודתית עם נוזל כביסה עדין או שמפו לתינוק - שניהם נועדו להילחם בשומן ויפזרו את חלקיקי השמן מהבד. שפשפו בעדינות את הנוזל בשני צידי הכתם עד שהוא מתחיל לדהות. השאירו לנוח במשך 30 דקות, ולאחר מכן כבסו כרגיל. זכור, בדוק כל שיטה להסרת כתמים על אזור לא בולט, כגון מכפלת פנימית.

בדוק תמיד את תווית הבגד ופעל לפי הוראות הטיפול. בדוק כל שיטה להסרת כתמים על אזור לא בולט, כגון מכפלת פנימית.

כביסה במכונה להורדת שמן מבגדים

לאחר שטיפלת מראש בכתם, בדוק את תווית הטיפול ופעל לפי הוראות הכביסה כדי לכבס את הבגד כרגיל. לבגדים הניתנים לכביסה במכונה, השתמשו בנוזל כביסה מתקדם, כמו OMO ultimate, אשר מרים באופן פעיל כתמים - גם כאלה שיובשו במשך 48 שעות. השתמשו בכביסה החמה ביותר שהבד יאפשר, שאמורה לסייע לפיזור נוסף של הכתם. אין לייבש את הבגד במכונה אם כתם השמן נשאר - החום היבש 'יקבע' את הכתם לתוך הבד ויהיה קשה מאוד להסירו.

הסרת כתמי שמן מבגדים באמצעות ניקוי יבש

עבור בגדים לניקוי יבש בלבד, תחילה טפלו מראש בכתמי שמן טריים באמצעות אבקת תינוקות או עמילן תירס, כמו קודם. עם זאת, אין לטפל מראש באמצעות חומר ניקוי נוזלי, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בבד או להרים את הצבע. הצביעו תמיד על הכתם לניקוי היבש, והסבירו מה גרם לו כדי שיוכלו לטפל בו בהתאם.

  • טפלו מראש בכתם השמן בהקדם האפשרי באמצעות חומר ניקוי נוזלי אולטימטיבי OMO.

  • בעקבות תווית הטיפול, שטפו את הבד במצב החם ביותר באמצעות OMO במכונה.

  • שקול ניקוי יבש עבור בדים מהירים עדינים או שאינם צבעוניים (אם תווית הטיפול מאפשרת). הכימיקלים המשמשים לרוב יעילים יותר בהסרה עדינה של כתמי שמן מבגדים מאשר כביסה במכונה במים.