כיצד לתקן רוכסן: טיפים פשוטים לשחזור תיקים ואביזרים

במדריך זה תלמדו כיצד לתקן רוכסן בדרכים רבות ושונות
במדריך זה תלמדו כיצד לתקן רוכסן בדרכים רבות ושונות, תוך שימוש בטכניקות וכלים פשוטים מאוד.

האם הג'ינס האלו שהכי אהבת ללבוש עכשיו בחלק האחורי של הארון שלך רק בגלל שהרוכסן לא עובד יותר? דעו שהפתרון פשוט יותר ממה שאתם חושבים. למד מהמדריך שלנו כיצד לתקן את הרוכסן ולהחזיר את הבגדים והאביזרים שלך.

לרבים מהבגדים והאביזרים שלנו יש רוכסנים שבנוסף להיותם מאוד פונקציונליים, הפכו לאלמנט שמביא עוד יותר סטייל לפריטים שלנו. הבעיה היא כשהרוכסנים מפסיקים לעבוד. כמה דברים מעצבנים כמו רוכסן פגום, נכון? זה גורם לנו להשאיר את החלקים עם רוכסנים בעייתיים בצד, אבל השלכתם היא, לרוב, לא ממש הכרחית. לימוד כיצד לתקן רוכסן שבור יעזור לך להציל את הבגדים והאביזרים הללו.

הפתרון תלוי בסוג הפגם שמציג הרוכסן ובדרך כלל אינו מסובך במיוחד. במדריך זה תלמדו כיצד לתקן רוכסן בדרכים רבות ושונות, תוך שימוש בטכניקות וכלים פשוטים מאוד. ראה למטה.

אתה תצטרך את זה:

 • צבת תכשיטים
 • משיכת רוכסן
 • מסופי רוכסן

למד כיצד לתקן רוכסן שבור

למד מהמדריך שלנו כיצד לתקן את הרוכסן ולהחזיר את הבגדים והאביזרים שלך
למד מהמדריך שלנו כיצד לתקן את הרוכסן ולהחזיר את הבגדים והאביזרים שלך.

הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות ברוכסנים על תיקים ובגדים היא לכבס את הבגדים באופן יסודי וקבוע עם סבון כביסה טוב כמו OMO perfect wash. הלכלוך הוא לרוב מה שמונע מרוכסן להחליק ולתפקד כראוי. אם כבר מאוחר, והרוכסן שלך לא עובד, אל תדאג. בדוק למטה את כל הפרטים כיצד לתקן את הרוכסן שיצא לגמרי מהפסים. במקרה זה, בוא נשתמש ברוכסן ז'קט כדוגמה.

 1. הסר כמה שיניים מהרוכסן

  בעזרת צבת תכשיטים, התחילו להסיר, בזה אחר זה, חלק מהשיניים משני צידי הרוכסן. התחילו מהקצה שבו נשבר הרוכסן. הסר את השיניים מרווח של 25 ס"מ אם הרוכסן קטן, ועד 75 ס"מ אם הרוכסן גדול.

  חלל הרקמה שממנו יוסרו השיניים צריך להיות קטן ככל האפשר. זה המקום שבו קצוות הרוכסן יונחו מאוחר יותר.

 2. החלף את הידית

  כדי להחליף את החולץ, אתה צריך לדעת באיזה מיקום היה רוכסן המעיל כאשר הוא נשבר. יש להניח את הידית הפוכה, אם הרוכסן היה פתוח בזמן כשל. אם, לעומת זאת, הרוכסן היה סגור כשהוא נשבר, פשוט שים אותו בכיוון הרגיל.

 3. למתוח את הבד

  אחוז בקצוות הרוכסן של הז'קט דרך הבד, מעל הידית, ומתוח את שני החלקים עד שתשמע נקישה. תהליך זה יגרום לסמן להחליק ולהיצמד לשיני הרוכסן. הלחיצה הזו שתשמע היא הסימן לכך שהתבצעה ההתאמה הנכונה בין הסמן למסילות.

 4. בדוק את הרוכסן

  לאחר הלחיצה, החלק את הרוכסן למעלה ולמטה כדי לוודא שהוא פועל. מכיוון שהטרמינלים עדיין אינם במקומם, אין לשאת את הרוכסן לקצוות המסילות. זה ימנע ממנו להתנתק.

 5. החלף את המסופים

  מקם את המסוף ממש אחרי השן האחרונה של מקטע הרוכסן, והדק אותו למקומו עם צבת. בצע את אותו תהליך בשני הצדדים של המסילות.

  אם הקצה שממנו הוסרו השיניים הוא החלק העליון של הרוכסן, יש לחבר קצוות עליונים. אחרת תציב טרמינלים נמוכים יותר.

 6. אבטח את המסופים במקומם

  לבסוף, כדי לאבטח את הדקים למקומם, דחף את קצוות הדקים אל הבד, הפוך אותם פנימה. זה ימנע מהטיפים האלה לגרום לאי נוחות בזמן לובש הז'קט.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

איך לתקן את הרוכסן על מכנסיים שירדו מהמסילה

נכון שלכלוך הוא האויב מספר אחת של הרוכסנים, ושניקוי נכון של התיקים והבגדים שלך יעזור למנוע את רוב הבעיות. עם זאת, קשה למנוע מהרוכסנים לרדת לפעמים מהפסים. אז, הכנו את זה שלב אחר שלב כיצד לתקן רוכסן שיצא מהפסים.

 • ראשית, הורידו את רוכסן המכנסיים ככל האפשר ולאחר מכן הרם אותו, תוך חשיפת רק 5 השיניים הראשונות של המסילות;

 • הסר את 5 השיניים הראשונות הללו מבסיס הרוכסן, באמצעות צבת תכשיטים. בצע את התהליך הזה משני הצדדים של המסילות;

 • לאחר מכן, החלק את הרוכסן למטה אל הצד התחתון של הצד שבו הוא עדיין מחובר. בשלב זה, הצמד את הצד הרופף, הצב אותו בתוך סמן הרוכסן;

 • כעת, הרם את הרוכסן והשאיר אותו ממוקם בחלק הגבוה ביותר, ליד הכפתור. זכור לוודא שהשיניים תואמות משני צידי הרוכסן ומותאמות היטב;

 • לבסוף, בעזרת מחט וחוט בצבע דומה לבד של המכנס, בצעו תפרים קטנים עד לסגירת הבסיס, משם הוצאו שיני הרוכסן.

כיצד לתקן רוכסן שן שבור

הצלחתם לארוז את התיקים בצורה מושלמת, רק כדי להבין מאוחר יותר שלאחד מהם יש בעיה: הרוכסן לא נסגר, כי יש לו כמה שיניים שבורות. למרבה הצער, כאשר השיניים ברוכסן נפגעות, בסופו של דבר יהיה צורך להחליף אותו בחדש.

עם זאת, ייתכן שלא תצטרך לפרוק את כל המזוודה ולקנות עוד אחת. אם השיניים שחסרות ברוכסן הן השיניים בחלק התחתון של המסילות, ההנחיות הבאות עשויות לשמש פתרון זמני. בדוק את זה.

 • משוך את הרוכסן עד לתחתית המסילה;

 • דחפו את השיניים שנמצאות בצד השני של המסילה, לתוך הסליידר, בעזרת פלייר או מברג;

 • לאחר מכן החלק את הרוכסן כלפי מעלה, ובדקו שהשיניים אכן נשארות בתוך המחוון;

 • לבסוף, כאשר הרוכסן סגור לחלוטין, פשוט הורד את החולץ כדי למנוע ממנו להחליק שוב.

כפי שאתה יכול לראות, רוכסן שלא עובד לא אומר שצריך לפרוש לגמרי את התלבושת או האביזר. אם תשמור את המדריך הזה בהישג יד, יהיו לך פתרונות פרקטיים שיאפשרו לך ליהנות תמיד מכל החלקים שלך, לבצע תיקונים קטנים בעצמך, בעת הצורך.

שאלות נפוצות לגבי תיקון רוכסן

איך לתקן רוכסן תרמיל תקוע?

בדוק למטה את כל הפרטים כיצד לתקן את הרוכסן שיצא לגמרי מהפסים
בדוק למטה את כל הפרטים כיצד לתקן את הרוכסן שיצא לגמרי מהפסים.

בספק לגבי איך לתקן את רוכסן התרמיל שלך? אם הבעיה ברוכסן היא שהוא נפתח לאחר סגירתו ונפרד, זה כנראה בגלל שהתרמיל מלא מדי. אם הרוכסן נתקע בעת פתיחה או סגירה, לרוב הבעיה היא רק לכלוך. במקרים אלה, עיפרון פשוט יעשה את העבודה. בעזרת עיפרון כתיבה מס' 2, העבירו את הגרפיט על שיני הרוכסן, תוך תנועה למעלה ולמטה. השומן הכלול בעיפרון מסוג זה אמור לאפשר לרוכסן להחליק לאחור ללא קושי.

האם אתה יכול לתקן את הרוכסן על המכנסיים שלא מפסיק להיפתח?

האם אתה במנוסה וצריך ללבוש את המכנסיים האלה עם הרוכסן המחליק? אם יש לך מחזיק מפתחות בהישג יד, קל לתת פתרון לבעיה, גם אם זה פתרון זמני. ראשית, הסר את מחזיק המפתחות והעביר אותו דרך חור המשיכה ברוכסן. לאחר מכן, סגור את הרוכסן וצרף את מחזיק המפתחות לכפתור במכנסיים. מוכן. הרוכסן מאובטח עד שתוכל סוף סוף לתקן אותו.

האם קל ללמוד איך לתקן רוכסן תיק תקוע?

חוט נכנס בין שיני הרוכסן, מונע ממך לפתוח אותו, ואין לך מושג איך לתקן רוכסן לתיק? להרגיע. הפתרון פשוט. בעזרת קיסם, משוך את החוט עד שהוא מופרד משיני הרוכסן. לאחר מכן, השתמש במספריים כדי לחתוך את החוט, ומשוך החוצה את החלקים הרופפים. לאחר הסרת כל פיסות החוט, הרוכסן אמור לעבוד שוב כרגיל.