קרדית המזרון: כיצד לחסל את התושבים הלא רצויים הללו מהדו-קיום שלנו

איך לחסל" זה כנראה אומר שאתה חושש לפתח תהליך אלרגי
אם אי פעם חיפשת בגוגל "קרדית מזרון: איך לחסל" זה כנראה אומר שאתה חושש לפתח תהליך אלרגי.

נזלת, דרמטיטיס, אסטמה, ברונכיטיס. ישנן בעיות אלרגיות רבות שאנו נתונים להן עם זיהום ולכלוך בערים הגדולות. שלא לדבר על הקרדיות. גלה במאמר זה את הדרך הטובה ביותר לחסל את קרדית המזרון.

אם אי פעם חיפשת בגוגל "קרדית מזרון: איך לחסל" זה כנראה אומר שאתה חושש לפתח תהליך אלרגי. השם "קרדית" מגיע מיוונית ופירושו "קטנה". כל כך קטן שאנחנו לא יכולים לראות את זה בעין בלתי מזוינת. הם פחות ממילימטר! זה אומר שיש קרדית על מזרונים, על העור שלנו, על הספה שלנו, בכל מקום שאנחנו נמצאים או בכל מקום שאנחנו עוברים. הם ניזונים מתאים מתים ולכן חיים איתנו באלפיהם מדי יום.

מסתבר שהצואה של הטפילים הללו, ואפילו קרדית מתה, יכולה לגרום לנו לבעיות אם יש לנו נטייה כלשהי לנזלת, אסטמה, דרמטיטיס או הפרעה כרונית בדרכי הנשימה. בנוכחות כל וירוס או חיידק, זה יכול לגרום לסיבוכים לא רצויים. לכן כל כך חשוב לדעת כיצד להעלים את קרדית המזרון, במיוחד מכיוון שכאן יש לנו הכי הרבה מגע.

קרדית מזרון איך לחסל

לא להיבהל. מזרון עם קרדית הוא ודאות. הדבר החשוב ביותר הוא לדעת כיצד לחטא אותו כדי לצמצם מאוד את החברים הבלתי נראים הללו. אחרי הכל, אנחנו מבלים חלק ניכר מחיינו בשינה, לא?

1. השאר את המיטה לא מסודרת למשך שעתיים לאחר ההתעוררות

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

אתה חושב שרק אתה אוהב את המיטה שלך? קרדית המזרון נמצאת בסביבה האידיאלית. כשאנחנו מתעוררים, המיטה שלנו לחה וחמימה. זה מה שהם הכי רוצים להתרבות ולהמשיך להאכיל מהתאים המתים שלך. אז כשאתה מתעורר, אסוף את הסדין והשמיכה שלך. תן למיטה לנשום! אם מכסים את המיטה מיד, היא לא מתייבשת לגמרי, היא לא מתאווררת לגמרי. האידיאל הוא לתלות סדין ושמיכה במקום אוורירי ולתת ל"מיטה לנשום" שעתיים לפני שמחזירים אותה למקומה. זה עוזר מאוד.

גלה במאמר זה את הדרך הטובה ביותר לחסל את קרדית המזרון
גלה במאמר זה את הדרך הטובה ביותר לחסל את קרדית המזרון.

שאיבת אבק והפיכת המזרן שלך הן פעולות קבועות שניתן לעשות כתמיכה במאבק בתושבים הלא רצויים הללו. גם הסרת אבק מהרצפה ומהרהיטים עוזרת מאוד.

2. הוציאו את השואב מהארון

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לשאוב את המיטה שלך עם שואב אבק. קרדית המזרון גם אוהבת אבק. למעשה, אבק הבית מהווה חלק גדול מהתאים המתים שלנו. כשאנחנו שואבים את המזרון, אנחנו מתחילים לסלק הרבה ממה שאנחנו לא רואים אבל זה שם ויכול להזיק לנו.

3. מפזרים סודה לשתייה על כל שטח המזרון

עם זאת, אם האתגר הוא באמת להעלים את קרדית המזרון, בואו נתחיל צעד אחר צעד. לשם כך, עלינו לפזר סודה לשתייה על המזרון, בדיוק כפי שאנו עושים עם סוכר על עוגה, או עם קמח על תבנית האפייה. יש לאבק את כל האזור, ואתה יכול להשתמש במברשת בעלת זיפים רכים כדי לעזור ליישר את הסודה לשתייה על פני כל פני המזרן שלך. לאחר מכן המתן 30 דקות עד שהביקרבונט יפעל. סודה לשתייה מצוינת גם להסרת עובש מהמזרן.

זכרו שהקרדית לא חיה רק במזרנים. זה אומר שאתה יכול לעשות את אותו הדבר על הספה בבית, לפני ההמתנה של 30 דקות.

4. השתמשו שוב בשואב האבק כדי לאסוף את הביקרבונט

לאחר 30 דקות נתרן ביקרבונט פעל. זה אומר שנוכל להוציא אותו מהמיטה שלנו. כדי לעשות זאת, שאבו את כל המשטח עד שהאבק הלבן יוסר לחלוטין.

5. הכינו תמיסה של חומץ אלכוהול עם מים

כעת, הכנס עוד עוזר ניקיון ביתי לעבודה: חומץ אלכוהול 6%. המידות הן כוס חומץ מלאה וכוס מים מלאה ששמים לערבב בקערה.

6. נגב את כל אזור המזרון במטלית נקייה

השתמש במטלית נקייה מאוד כדי לנגב את התמיסה הזו על פני המזרן שלך. ניתן גם להשתמש בבקבוק ספריי, המכסה את כל אזור המזרון אך לא משרים אותו.

7. החליפו את המצעים לחטאים

אתה שחיפשת בגוגל "קרדית המזרן: איך לחסל" כבר קיבלת את התשובה שלך. אבל אל תפסיק שם. אין טעם לחסל קרדית על המזרון אם אתה חוזר עם המצעים המשומשים, לחים עד המזרון המחוטא. זכור להשתמש בסבון כביסה נהדר שמחטא ומנקה היטב את המצעים והבגדים שלך. זה עוזר במניעה, כמובן.

8. כיסוי מזרון וכיסוי כרית

כביסה וחיטוי נכון אינם מיועדים רק למצעים. דבר נוסף שיכול לעזור לכם הוא להשתמש בכיסויי מזרון וכיסויי כריות בעלי כותנה מבחוץ ובפנים חומר עמיד למים שלא מעביר לחות ואיבוד נוזלי גוף אל המזרון והכרית. שימו לב לכמויות הסבון המשמשות לשטיפת שמיכות, שמיכות, כיסויים, סדינים לניקוי טוב יותר.

עכשיו שימו לב לטיפ העל הזה: תתרגלו לנעול את הנעליים רק מחוץ לבית. אתם לא יכולים לתאר לעצמכם כמה לכלוך אנחנו מביאים מהרחוב הדבוק לנעליים שלנו. יש נעליים ספציפיות ללבוש בתוך הבית בלבד.

אם האתגר הוא באמת להעלים את קרדית המזרון
עם זאת, אם האתגר הוא באמת להעלים את קרדית המזרון, בואו נתחיל צעד אחר צעד.

כמו כן, אל תשכח לטהר כראוי את רצפת חדר השינה, הווילונות והרהיטים שלך. ככל שיש לנו יותר טיפול בסביבה, כך קטן הסיכוי שנעניק למזרון התפשטות קרדית.

אם יש לך בעיות אלרגיות, שים לב

בנוסף לא להסתובב עם נעלי רחוב בתוך הבית ולחטא נכון את החדר, הרהיטים, הרצפה והמיטה, לבעלי נטייה אלרגית כדאי להשקיע בכריות ושמיכות פוך לטקס או קצף. סביבות אלו נוטות פחות להתרבות של קרדית, פטריות וחיידקים מאשר בדים אורגניים, נוצות וכו'.

שאלות נפוצות על קרדית מזרון: כיצד לחסל

האם קרדית המזרון מדבקת?

יש אנשים שאפילו שואלים אם "הקרדית על המזרון נושכת". מה שאתה צריך לדעת זה שיש חיים מיקרוביולוגיים שלמים שאנחנו לא רואים ושקורים כל הזמן, ממש על העור שלנו ומסביבנו. כדי לתת לך מושג, 10% ממשקל הכרית שלך הוא קרדית. הבעיה מתעוררת כאשר אנו רגישים לאלרגיות, הפרעות נשימה או בעיות עור. לכן, עלינו לדאוג לסביבה שלנו בזהירות.

האם אני צריך לדאוג לקרדית רק על המזרון?

דאגנו מאוד לקרדית המזרון ולמעלה למדת את הדרכים העיקריות לפתור את הבעיה הזו. אבל אל תשכח שהקרדית לא נמצאת רק על המזרון. פוחלצים, שטיחים, וילונות, רהיטים, חפצים, הכל יכול להיות ביתם של היצורים הזעירים האלה. כך, חדר נקי יותר, עם פחות חפצים, עם רצפה ללא שטיח, עם וילונות רחיצים עוזרים להפחית את האינטראקציה עם היצורים הללו.

מהם אמצעי המניעה?

רוצה לגלות איך לדעת אם יש לך קרדית על המזרון שלך? אם אתה לא מחליף מצעים כל שבוע, אם אתה לא הופך את המזרן שלך באופן קבוע, אם אתה לא מנקה כריות, כפי שלימד למעלה, בהחלט יש לך יותר קרדית ממה שאתה צריך. קרדית יש בכל מקום. העיקר שננסה למזער את הנזק שלהם.

האם יש דרך למנוע קרדית על מזרונים?

עדיין לא דיברנו כאן על נושא שנוי במחלוקת. אם יש לך חיות מחמד בבית, זה אומר שיש לך סיכוי גבוה יותר לחיות עם קרדית. לכן, הדרך הטובה ביותר לצמצם נזקים היא לשטוף את כפותיהם של החיות בסבון אנטיבקטריאלי בכל פעם שחברים הקטנים שלכם חוזרים מטיול ברחוב. בנוסף, הרחצה של החיות הקטנות הללו עם תמיסה של 200 מ"ל חומץ יין לבן ו-4 ליטר מים מסייעת באופן משמעותי להפחתת הקרדיות מהמעילים שלהן.