איך להוציא שעווה מהבגדים?

השלב הבא בהסרת השעווה מבגדים הוא לגרד כמה שיותר מהשעווה המוקשה
השלב הבא בהסרת השעווה מבגדים הוא לגרד כמה שיותר מהשעווה המוקשה.

שעוות נרות יכולה לטפטף בקלות על בגדים - גלה כיצד תוכל להסיר אותה במהירות וביעילות בעזרת הטיפים המובילים שלנו! המשך לקרוא כדי לגלות עוד.

בין אם זו מסיבת יום הולדת לילדים או מסיבת ארוחת ערב עם חברים, חגיגות אומרות לרוב נרות, וכיוון שתאונות יכולות לקרות בקלות - שעווה נרות עלולה להישפך. קרא את השלבים הפשוטים שלהלן כדי לגלות כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן.

בדוק תמיד את תווית טיפול הכביסה על הבגד לפני שתנסה להסיר את השעווה שנשפכה. בדים מסוימים עשויים להזדקק לטיפול מומחה, בעוד שאחרים ניתן להתמודד עם חומר ניקוי כביסה כמו אבקת Omo ultimate, אשר פותחה במיוחד להעלמת כתמים של 48 שעות.

חמישה שלבים להסרת שעווה מבגדים

1 - אל תעשה כלום

הצעד הראשון הוא לא לעשות כלום - לפחות עד שהשעווה תתייבש, בכל מקרה. ניסיון להסיר שעווה חמה לפני שהתייצבה עלול להחמיר את הבעיה, להפיץ את הכתם ואולי אפילו לשרוף אותך. אז תן לשעווה להתקבע לפני נקיטת פעולה כלשהי.

2 - תן לכתם גרידה

קרא את השלבים הפשוטים שלהלן כדי לגלות כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן
קרא את השלבים הפשוטים שלהלן כדי לגלות כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים או מפות שולחן.

השלב הבא בהסרת השעווה מבגדים הוא לגרד כמה שיותר מהשעווה המוקשה. קח סכין חדה מספיק כדי לגרום נזק לשעווה, אך לא חדה עד כדי סיכון לפגיעה בפריט הלבוש, על ידי יצירת חורים בזהירות. היזהר בעת הטיפול בסכין; השתמש תמיד במכות המתרחקות מגופך כדי למנוע תאונות כלשהן. עבדו על השעווה כדי להסיר כמה שיותר מהחומר המוקשה, תוך השארת רק את השעווה המוטבעת ביותר.

3 - להמיס מחדש את השעווה

כשזה מגיע לדעת כיצד להסיר שעווה נרות מבגדים, לעתים קרובות מתעלמים מהמהלך הבא הזה. אולי נראה שזה סותר את הצעד הראשון, אבל זה לחמם את השעווה מחדש. הניחו מגבת כלים או מגבת מתחת לפריט הלבוש או המפה, ולאחר מכן הניחו שתי מגבות נייר על החלק העליון של כתם השעווה. הגדר מגהץ על אש נמוכה עד בינונית וגהץ על האזור. השעווה המחוממת תימס שוב, ותתרחק מהבד, ותספוג במקום זאת במגבת הנייר. אם אתה מגלה שמגבת הנייר הופכת להיות רוויה בשעווה, הזיזו את המגבת כדי להתחיל שוב במקום חדש, או החליפו אותה בגיליון חדש. אם יש לך נייר סופג בהישג יד, זה יעבוד באותה מידה, אם לא טוב יותר, ממגבות נייר. היזהר תמיד בעת שימוש במגהץ.

4 - השאירו להשרות

בשלב זה, היה צריך להסיר את כל השעווה מהבד. עם זאת, אם השעווה הייתה צבועה, כמעט בוודאות יישאר כתם על הבגד או המפה. אם זה המצב, הכינו קערה עם תמיסה של מים ומסיר כתמים על בסיס חמצן והשאירו את הכתם ספוג בקערה לכמה שעות. זה אמור להסיר ביעילות את הכתמים האחרונים שנותרו מהבד. אתה יכול גם לנסות למרוח כמות קטנה של חומר ניקוי נוזלי, כגון אבקת Omo ultimate, ישירות על הכתם כטיפול מקדים. בדוק תמיד על אזור לא בולט תחילה לפני שימוש נרחב.

5 - שטפו אותו

לבסוף, כביסה את הבגד או את המפה בדרך הרגילה, עם חומר ניקוי איכותי כמו אומו - או כביסה במכונה או ביד אם זה מתאים יותר. וכל שאריות של שפיכת השעווה אמורות להיעלם!

עכשיו אתה יודע איך להוציא שעווה מהבגדים, לא יהיה צורך לדאוג אם תשפך קצת על החולצה האהובה עליך. אם הפריט המושפע הוא של פריט לבוש מחומר רגיש במיוחד, מומלץ לפנות למנקה מומחה עם ניסיון מומחה בהסרת שעווה מבגדים.