כיצד לנקות את בריכת הדגים בגינה שלך

שמור על ניקיון בריכת הדגים בגינה על ידי יישום הדרך הנכונה לניקוי בריכת הדגים
שמור על ניקיון בריכת הדגים בגינה על ידי יישום הדרך הנכונה לניקוי בריכת הדגים.

שמור על ניקיון בריכת הדגים בגינה על ידי יישום הדרך הנכונה לניקוי בריכת הדגים.

צעדים חשובים

 • השתמש במים מהבריכה כדי למלא מיכל דגים זמני.

 • נצל את היתרון של חיידקים מתפרקים כמנקה טבעי לבריכות דגי קוי.

 • הימנע משימוש בסבון או בנוזל ניקוי בעת ניקוי הבריכה.

קיומה של בריכת דגים לא רק גורם לגינה להיראות יפה ומגניבה יותר, אלא שהיא גם יכולה להוות בית גידול ליצורים חיים שונים. עם זאת, ללא תחזוקה שוטפת, בריכות יכולות להיראות מלוכלכות בקלות בגלל טחב ומים עכורים. תנאים כאלה גם אינם טובים לבריאות הדגים בבריכה מכיוון שלטחב יש פוטנציאל להפחית את זמינות החמצן. מאמר זה ישתף כיצד לנקות בריכות דגים באופן כללי, שיענה גם על השאלה כיצד לנקות אזוב בבריכות דגים.

בנוסף לניקוי הבריכה, יש גם לשטוף את הפילטר ולהחליף במידת הצורך מכיוון שפילטר מלוכלך יהפוך את המים לעכורים במהירות.

איך לנקות בריכת דגים

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?
איך לנקות בריכת דגים
איך לנקות בריכת דגים.

להלן מדריך כללי כיצד לנקות בריכת דגים שתוכל לעקוב אחריו. ניתן ליישם מדריך כללי זה גם כיצד לנקות בריכת קוי.

 • הכן מכלי אחסון זמניים. לפני שמתחילים לנקות, יש לספק מיכל שישמש מחסה זמני לדגים. ודא שהמיכל גדול מספיק, ולאחר מכן מלא אותו במים מבריכת הדגים.

 • בריכת ניקוז. רוקנו את תכולת הבריכה לפני הניקוי. ישנן מספר דרכים לנקז את הבריכה. אם גודל הבריכה אינו גדול מדי, ניתן להשתמש בדלי. אם הבריכה גדולה מספיק, השתמש בצינור מים כדי לשאוב מים מהבריכה. לאחר שנותרו כרבע מהמים, הגיע הזמן להעביר את הדג למיכל זמני.

 • תזיז דגים. מעבירים את הדג למיכל אחסון זמני. השתמש ברשת דייגים כדי למנוע מהדגים ליפול, ולאחר מכן הוצא אותם בזהירות לתוך המיכל.

 • הזזת צמחי מים. אם בריכת הדגים שלכם מלאה גם בצמחי מים, העבירו את צמחי המים למיכל אחסון זמני.

 • השלך לכלוך מושקע. לאחר הניקוז, הגיע הזמן לנקות את קרקעית הבריכה. אם יש לכלוך כמו בוץ, אתה יכול להשתמש באת כדי לגרוף אותו החוצה. השתמש במברשת כדי לנקות את תחתית וקירות הבריכה על ידי קרצוף שלה. קרצוף במברשת יעיל גם כדרך להסרת טחב בבריכות דגים.

 • שיקום דגים וצמחי מים. לאחר שהבריכה נקייה, מלאו אותה מחדש במים. המשך בהעברת הדגים וצמחי המים, יחד עם כל המים במיכל האחסון הזמני, לתוך הבריכה.

טיפים כדי שבריכת הדגים לא תתלכלך מהר

איך לנקות בריכת דגי קוי זה אכן די מעייף וגוזל זמן. חסוך לעצמך זמן ואנרגיה על ידי ביצוע כמה עצות מועילות כדי למנוע את בריכת הדגים שלך מלהתלכלך מהר מדי.

 • השתמש במסנן בריכה. כדי שהמים יישמרו נקיים, הגדר נכון את סידור מסנן בריכת הדגים. הסידור הנכון של מסנני בריכות דגים צריך תמיד להתחיל במסננים מכניים (למשל כותנה או קצף), ואחריהם מסננים ביולוגיים (למשל פומיס או זאוליט), מסננים כימיים (למשל פחם פעיל) ומסננים מיוחדים (למשל מסנני UV לעיקור מים).

 • הגבל את מספר הדגים. התאם את מספר הדגים לגודל הבריכה. יותר מדי דגים יהפכו את המים לעכורים במהירות בגלל הלכלוך שהם מייצרים.

 • הימנע מאור שמש. כאשר מתכננים ליצור בריכת דגים, שקול את הגורם של חשיפה לשמש. יותר מדי שמש יגרום לטחב לגדול במהירות. נסו להכין בריכת דגים במיקום מוצל.

 • חיידקים מתפרקים. השתמש בחיידקים מתפרקים כדי לעזור בפירוק טחב ופסולת אחרת. חיידקים מתפרקים כמו ניטרובקטר מומלץ גם כמנקה בריכות קוי.

בנוסף לבריכות, ניתן להשתמש באקווריומים כאמצעי בחירה לתחזוקת דגי נוי. מצא טיפים שונים על אקווריומים דרך המאמר שלנו על איך לקשט אקווריום.