איך להכין את הרכב לחורף - 9 טיפים מעשיים

בהחזרת הרכב לשטיפת המכוניות לפני ובמהלך החורף
בהחזרת הרכב לשטיפת המכוניות לפני ובמהלך החורף, בחרו בתוכנית המסתיימת בשעווה.

שמרו על רכבכם וסעו בבטחה!

אין צורך לרמות: מדי שנה החורף מפתיע לא רק את בוני הכבישים, אלא גם נהגים רבים. תורים ארוכים לגפר כשיורד השלג הראשון או בעיות בהתנעת המכונית כשכפור מכה - זו תמונה שאנו רואים בכל חורף. את רוב ה"הפתעות" הללו ניתן למנוע על ידי נקיטת הצעדים המתאימים מראש. מכינים את הרכב לחורף - איך עושים את זה? להלן 9 טיפים פשוטים שיאפשרו לך לקבל אותה בברכה מבלי לדאוג למצב המכונית שלך:

ברוב הסדנאות תוכלו לבדוק את מצב המצבר ונוזלי ההפעלה ברכבכם בחינם - וללא הרשמה מוקדמת. עשו זאת לפני הכפור הראשון ותימנעו מתורים והפתעות לא נעימות כשהכפור נכנס.

1. אל תדחה את החלפת הצמיגים של רכבך לפני החורף

במקום לחכות לשלג הראשון שיחליף את הצמיגים שלך, עשה זאת כשהטמפרטורה יורדת מתחת לאפס. אגב, בדוק את מצב הגלגל הרזרבי. אם אתם תוהים האם זה בכלל שווה לעשות - אל תהססו! צמיגי חורף מספקים אחיזה ושליטה טובים יותר בתנאי חורף קשים, כאשר פני הכביש רטובים ולעתים קרובות מכוסים בקרח.

2. בדוק את מצב הסוללה

בעת תכנון ההכנות לעונת החורף, זכרו לגבי המצבר. בהשוואה ל"לב" של מכונית, בחורף היא מועדת במיוחד לירידה בכוח. על מנת למנוע בעיות בהתנעת הרכב בבוקר כפור, סעו למוסך ובקשו לבדוק את מצב המצבר לפני בוא החורף. האם ידעת שברוב הנקודות השירות הזה הוא ללא תשלום.?

3. החליפו את נוזלי ההפעלה של הרכב לפני החורף

הכנת הרכב לחורף צריכה לכלול גם בדיקת נוזלי ההפעלה. להלן החשובים שבהם:

  • שמן מנוע בטמפרטורה נמוכה, שמן משומש מתעבה ומאבד את תכונותיו, מה שעלול להשפיע לרעה על פעולת המכונית (בעיה זו נוגעת במיוחד לשמנים חצי סינתטיים ומינרלים). כשאתה מכין את המכונית שלך לחורף, החלף את השמן בחדש.
  • נוזל רדיאטור נוזל קפוא ברדיאטור גורם לעתים קרובות לבעיות בהתנעת המכונית. בנוסף, זה יכול לגרום נזק לרדיאטור ולמנוע. לכן, לפני תחילת הכפור, החלף את הנוזל בחדש.

4. דאגו למגבי השמשות

החורף הוא תקופה שבה אנו משתמשים בשטיחי דלת באופן אינטנסיבי. לכן, כדי להתכונן היטב להגעתו, עדיף פשוט להחליף אותם בחדשים. אם המגבים שלכם לא בשימוש ואתם חושבים שזמנם עדיין לא הגיע, אתם רק צריכים לנקות את נוצות הגומי עם מגבת נייר לחה בחומר ניקוי זכוכית.

5. יוצקים נוזל כביסה לחורף

כשאתה מכין את המכונית שלך לחורף
כשאתה מכין את המכונית שלך לחורף, החלף את השמן בחדש.

אם תתחילו להכין את הרכב לחורף, זכרו לגבי נוזל השטיפה - כשהטמפרטורה תרד מתחת לאפס, נוזל הקיץ יקפא ולצערי לא יהיה לכם שימוש בו. לכן, ברגע שמתחיל הכפור (ורצוי לפני), שפכו את הנוזל הישן מהמיכל ויוצקים את החורף.

6. בדוק את הנורות

ידוע כי בחורף, כאשר בין הערביים יורד במהירות, חשוב ביותר להאיר את הרכב כראוי. בדוק שכל הנורות במכונית שלך תקינות, ואז בקר בנקודת האבחון שבה הן יבדקו את היישור שלהן. נהיגה במכונית לא מוארת, אתה מסתכן בהרבה: אתה חושף את עצמך לא רק לסכנה (אתה רואה אחרים גרוע יותר ואחרים רואים אותך יותר גרוע), אלא גם קנס ונקודות עונשין.

7. זכור לגבי גוף המכונית

בהחזרת הרכב לשטיפת המכוניות לפני ובמהלך החורף, בחרו בתוכנית המסתיימת בשעווה. טיפול זה יגן ביעילות על מרכב המכונית מפני רטיבות ומלח דרכים.

8. החליפו את המחצלות

שטיחי טקסטיל רגילים אינם פתרון טוב לחורף – הם מאפשרים למים לעבור דרכם, שבתורם מצטברים על רצפת המכונית. זה יכול לגרום לקורוזיה ו... ראות גרועה יותר (כשיש לחות גבוהה ברכב חם החלונות מתחילים להתאדות מבפנים, מה שאנחנו הנהגים לא אוהבים במיוחד). לכן, אנו ממליצים לכם להחליף שטיחי טקסטיל בגומי בחורף - קל לשפוך אותם מהמים, לשטוף ולייבש אותם.

9. תא מטען

סיימו את הכנת הרכב לחורף במילוי תא המטען. בדוק את זה וודא שיש לך את כל הדברים שאתה עשוי להצטרך בתקופה זו של השנה, כגון:

  • כבלי מגשר
  • חפירה שימושית
  • מברשת שלג
  • מגרד קרח לחלונות
  • נוזל שטיפה חלופי.
  • כפפות
  • שרשראות על גלגלים

דרך טובה!