ניקוי הרכב מבפנים

עשה זאת להרגל והמכונית שלך תמיד תהיה נעימה לעין ותעניק לך יותר הנאה מנהיגה
עשה זאת להרגל והמכונית שלך תמיד תהיה נעימה לעין ותעניק לך יותר הנאה מנהיגה.

לבדוק את הדרכים שלנו

האם אתה רוצה שפנים הרכב שלך יראה תמיד כמו חדש? לצערי זה בלתי אפשרי. תהליך ההזדקנות גורם לכל מרכיבי הפנים, במיוחד הפלסטיק, לדהות עם הזמן ולהפסיק לזרוח, כמו ביום היציאה מהסלון. עם זאת, לא הכל אבוד - נצל את השיטות ארוכות טווח שלנו לרענון פנים הרכב שלך ולעצירת אבק - האויב העיקש ביותר של הניקיון.

נסו לזכור לנקות את פנים הרכב באופן קבוע. ככל שתחכה יותר, כך יהיה קשה יותר להביא אותם למצב נקי לחלוטין. עשה זאת להרגל והמכונית שלך תמיד תהיה נעימה לעין ותעניק לך יותר הנאה מנהיגה.

אביזרים ונסיבות נחוצים

הפעולה מבוצעת בצורה הטובה ביותר באור יום, בנוחות של המוסך או החצר שלך. בית ריק ויום חופש מהעבודה תורמים גם הם להצלחה – תשומת הלב שלכם לא תוסיח מהאחריות המשפחתית ואחריות שלכם. לפני שתתחיל בפעולה, נסה להשיג את האביזרים הבאים - הם יקלו עליך בהרבה:

  1. מברשת - בגודל קטן או בינוני, עם זיפים רכים ככל האפשר, שכן זיפים אחרים עלולים לשרוט את הגימור. יש הרבה מוצרים ייעודיים בשוק, אבל אתה יכול להשתמש בבטחה במבחר של חנות הצבע הקרובה ביותר.
  2. מטליות מיקרופייבר – בחנויות המקוונות תמצאו מטליות ייעודיות לניקוי רכב (הן סופגות ורכות במיוחד), אך תוכלו להשתמש בקלות גם באלו שאתם מנקים בבית.
  3. שואב אבק - האריכו את הכבל לאורכו המרבי וחפשו טיפים נוספים. הם יכולים להתברר כמועילים ביותר בהגעה למקומות שקשה להגיע אליהם.
  4. צמר גפן - אידיאלי לניקוי מקומות שקשה להגיע אליהם בתא המכונית.
  5. קוסמטיקה לרכב - כל מה שצריך זה חומר אוניברסלי לניקוי פנים הרכב וחומר תחזוקה, למשל משחת פוליש (אנו משתמשים במשחות שונות בהתאם לחומר).
  6. חומץ - אלטרנטיבה אקולוגית אוניברסלית שתעזור לכם לרענן את ריפודי העור ולנקות חלונות.

התחל עם היסודות

ללא קשר לסוג המכונית והחיפוי הפנימי, הניקוי צריך להתחיל אותו דבר. לאחר שטיפת הרכב מבחוץ, היפטר מאשפה, בקבוקים ריקים, כרטיסי חניה ושאר חפצים מיותרים שהצטרפו לאוסף שלך תוך כדי נסיעה. הוצא באופן זמני מהרכב חפצים אישיים שאתה נושא איתך, כגון מפתחות, מסמכים, עטים, מטענים - הודות לכך תרוויח יותר מקום ואפקט הניקוי יהיה טוב יותר.

לאחר מכן, הסר את שטיחי הרצפה (יהיה קל יותר לנקות מחוץ לרכב) ונקו את החלק הפנימי ביסודיות עם שואב אבק. מתחילים עם הכורסאות ומסיימים ברצפה. לבסוף, ניתן לרדת לשטיחים – במקרה של שטיחי גומי, הפתרון הטוב ביותר הוא לשטוף אותם במכונת שטיפה בלחץ. טפלו בקטיפה עם שואב אבק, ואם האפקט אינו משביע רצון, ניתן לזרוק אותם ללא מצפון למכונת הכביסה.

להתמודד עם אבק

זה הזמן לרדת לרכב - מכיוון שהוא נשטף בעבר
זה הזמן לרדת לרכב - מכיוון שהוא נשטף בעבר, למד כיצד להבריק ולעשות שעווה.

הסר אבק מכל האלמנטים הנראים לעין עם מטלית מיקרופייבר. זה יעבוד הרבה יותר טוב מנייר והאפקט יימשך זמן רב יותר. בנוסף ללוח המחוונים, אל תשכחו את הדלתות, ההגה ומחזיקי הכוסות. השתמש במברשת כדי לנקות את פתחי האוורור, הכפתורים ופקדים אחרים. בשילוב עם שואב אבק המוחזק ביד השנייה, תדאגו שהאבק שאתם מוציאים לא יופקד במקום אחר.

צמר גפן יעשה עבודה מצוינת בהתמודדות עם אלמנטים קטנים וסטומטות. בשלב זה יועילו מנקי פנים לרכב - בחרו בבעלי ריח נעים. יש למרוח תחילה חומרי ניקוי על הבד, לא ישירות על החלק הפנימי. במקרה של גלגל ההגה ומוט ההילוכים, השתמש בכמות מתונה מכיוון שאלמנטים אלו לא צריכים להיות חלקלקים.

תחזוקה ושביעות רצון

אם פנים המכונית שלך חזר לתהילה הקודמת והשתחרר משאריות האבק, הגיע הזמן למשחק הגמר. מרחו מעט משחת ליטוש על מטלית מיקרופייבר נקייה ושפשפו אותה בעדינות, בתנועה סיבובית, לתוך חלקי הפלסטיק של תא הטייס. אמצעי התחזוקה נועדו לא רק לסיים את תהליך הניקוי, אלא גם למנוע שקיעת אבק.

לניקוי ריפודי עור, השתמש במעט חומץ על מטלית נקייה. אם רוצים אפקט מבריק, אפשר לערבב את החומץ עם מעט שמן זית או שמן פשתן – זכרו לבדוק תמיד את התערובת בשטח קטן. חומץ יהיה מצוין גם לניקוי חלונות ומראות – אפשר להשאיר את השלב הזה עד הסוף.

זה נראה כאילו פנים המכונית שלך נראה כמו חדש ויש לך חיוך על הפנים. זה הזמן לרדת לרכב - מכיוון שהוא נשטף בעבר, למד כיצד להבריק ולעשות שעווה.