כיצד למנוע קפיאה של חלונות רכב?

נקה כל ספק ולמד כיצד למנוע מהחלונות של המכונית שלך לקפוא
נקה כל ספק ולמד כיצד למנוע מהחלונות של המכונית שלך לקפוא.

גלה כיצד לעזור לך להילחם בכפור במכונית שלך

אחד ההיבטים הפחות נעימים של החורף הוא הטמפרטורה הנמוכה ותנאי מזג האוויר המשתנים. בנוסף לעובדה שעלינו להתלבש כבד יותר לפני היציאה החוצה, להילחם בשלג ובקלילות בחצר, עלינו להתמודד גם עם החלונות הקפואים ברכב. אם אין לנו מוסך, לצערנו, לפני היציאה מהבית, עלינו לפנות קרח ושלג מהחלונות בבוקר. כאילו לא די בכך, לא פעם קורה שהחלונות קופאים גם מבפנים.

מה לעשות כדי למנוע את התופעה הזדונית הזו ולחסוך לעצמך זמן ומאמץ בו זמנית? נקה כל ספק ולמד כיצד למנוע מהחלונות של המכונית שלך לקפוא.

דרך מצוינת לשמור על החלונות קפואים מבפנים היא לשטוף את החלונות באופן קבוע בחומץ. אתה יכול לשמור את המרסס מלא בחומץ ומים בפרופורציה של 3: 1 בתא המטען עם מטלית מיקרופייבר. ניקוי שוטף של חלונות הרכב עם חומץ ימזער את הסיכון להקפאה.

בדוק את מצב מסנן האוויר בתא ברכב

אחד הגורמים העיקריים לכפור בחלונות בתוך המכונית הוא הפרש הטמפרטורה בין תא הנוסעים והסביבה. הלחות שנותרה באוויר מתעבה ובהשפעת טמפרטורה נמוכה מתיישבת על הזכוכית כקרח. מסנן תא הנוסעים ממלא תפקיד מפתח בזרימת האוויר ויש להחליף אותו באופן קבוע. הוא ממלא תפקיד מפתח בהסרת לחות עודפת מהאוויר במכונית.

אל תהססו - פנו מיד למרכז השירות המקצועי הקרוב לניקוי או החלפת מסנן תא הנוסעים ושיפור זרימת האוויר בתא הרכב.

פיצוי על הפרשי טמפרטורה בין הסביבה לתא הנוסעים

אם אתם יוצאים ממהרים מהרכב, יוצרים תנאים מושלמים להתמודד עם השמשה הקפואה ברכב. האטו ופתחו את הדלת לרווחה לפני היציאה מהמכונית - כך תאפשרו לטמפרטורה בפנים להתאים את עצמכם לטמפרטורת הסביבה. אוויר חם לא יוכל להתעבות.

השתמש במיזוג אוויר כל השנה

ניקוי שוטף של חלונות הרכב עם חומץ ימזער את הסיכון להקפאה
ניקוי שוטף של חלונות הרכב עם חומץ ימזער את הסיכון להקפאה.

מיזוג אוויר במכונית קשור לנוחות מדהימה, אותה אנו מעריכים במיוחד בימים חמים. אולם מסתבר שאלמנט שימושי במיוחד זה, בנוסף לקירור, אחראי גם על הוצאת עודפי לחות מהאוויר בתא וממעגל האוורור. זה, בתורו, מונע מהחלונות לקפוא יותר מדי מבפנים.

תשכחו מכיבוי מיזוג האוויר - החיסכון הקשור להרגל החכם לכאורה הזה הוא מינימלי! הודות לעובדה שהמזגן שלכם יעבוד כל השנה, תצמצמו את הסיכון להתפתחות פטריות ותאריכו את חיי המדחס.

חומץ - הדרך הטובה ביותר להשיג חלונות קפואים מבפנים

האם זה מאוחר מדי לטיפול מונע? קחו את זה בקלות - תדאגו לעודף לחות באוויר בפעם הבאה. אם החלונות שלך קפואים כאן ועכשיו, ואתה צריך ללכת לאנשהו מיד, הושיטו יד לבקבוק חומץ. מוצר טבעי ורב-תכליתי זה מושלם גם במאבק נגד הכפור.

הודות לכמה שלבים פשוטים, תוכלו להכין בעצמכם הכנה שתאלף חלונות קפואים ברכב:

  1. מערבבים את החומץ עם מים רותחים פושרים במרסס ביחס של 3:1
  2. ריסוס על השמשה הקפואה והמתן 3 דקות (או יותר אם אתה לוקח את הזמן שלך)
  3. נגב את הזכוכית עם מטלית מיקרופייבר רכה או ספוג מכוסה בעור יעל

דרכים להשיג חלונות קפואים מבחוץ

אם החלונות שלכם מתנפחים גם מבחוץ בקרח, למרבה המזל יש לכם ארסנל רחב יותר של כלים לרשותכם מאשר במקרה של הפנים. השימוש בכל אחד מהם אפשרי אד-הוק בכל מצבים פתאומיים וקפואים:

  1. מפשיר יש הרבה מייבשי קרח לשמשות הקדמיות בשוק. כל אחד מהם מאופיין ביעילות וביצוע מהיר של המשימה. עם זאת, חשוב לבדוק את המוצר על שטח קטן של זכוכית כדי לראות אם הוא משאיר סימני שומן.
  2. אלכוהול ונוזל כלים. אלכוהול דנטורטי נפוץ, כלומר איזופרופנול, יעיל ביותר במאבק נגד קרח על הזכוכית. זהו אחד המרכיבים של נוזלי שטיפת שמשות זמינים בתחנות דלק. מזגו חצי כוס למכונת הכביסה והוסיפו טיפה של נוזל כביסה, כמו דור שביעי, כדי ליצור מייבש קרח משלכם לשמשות הקדמיות.
  3. מחצלת נגד כפור אם האסתטיקה של הרכב שלך כשהוא חונה אינה בראש סדר העדיפויות, השקיעו במחצלת מיוחדת נגד כפור. בשל העובדה שקיימים סוגים רבים בשוק, ודאו שהמחצלת העתידית שלכם עשויה מחומר עמיד.