איך מנקים את האוהל?

איך מנקים עמודי אוהל ויתדות
איך מנקים עמודי אוהל ויתדות?

הנה כמה טיפים איך לנקות את האוהל שלך.

מתחילים לנקות את האוהל לאחר חופשת הקמפינג? או שאולי להפך, אתם רוצים לרענן את האוהל שלכם לפני שאתם יוצאים למסעות מחוץ לעונה במעמקי הטבע? הנה כמה טיפים איך לנקות את האוהל שלך.

לפני שתתחיל לשטוף את האוהל שלך, וודא שהוא ריק. השתמש במטאטא כדי להבריש חול, חלוקי נחל ואבק שהתפשט במהלך החגים. (אל תשתמש בשואב אבק בשביל זה - הוא חזק מדי ועלול למשוך את בד האוהל לתוך הצינור ולפגוע בו ללא תקנה.)

שטיפת האוהל

הכי קל לנקות את האוהל כשהוא פתוח. אז אתה יכול לעשות את זה בבוקר של היום האחרון של הקמפינג (רק אם יש לך את כל היום לתת לאוהל להתייבש בשמש), או כשתגיעי הביתה, להקים אותו שוב ולנקות אותו היטב בגינה או מוסך.

איך להתנהל? כדי לשטוף את האוהל, אתה צריך רק סבון אפור רגיל. חומרי ניקוי אחרים, כמו אבקת כביסה או נוזלי כלים, חזקים מדי ועלולים לפגוע בציפוי ה-DWR (זוהי טכנולוגיה מיוחדת שמונעת מהגשם להיספג בבד אך בורחת ממנו), או עשויה להשפיע לרעה על הדבקות התפרים...

שטפו בעדינות את החלק החיצוני והפנימי של האוהל בעזרת ספוג ספוג במי סבון והניחו לו להתייבש.

איך מנקים עמודי אוהל ויתדות?

נגב את מוטות האוהל והיתדות עם מטלית רכה ויבשה. זה נחוץ במיוחד לאחר טיולי קמפינג על החוף. מלח ים יכול לשתות את חלקי המתכת של העמודים כמו גם את היתדות.

האם ניתן לכבס את האוהל במכונת כביסה?

איך מנקים אוהל מעובש
איך מנקים אוהל מעובש?

יש רק תשובה אחת לשאלה הזו: ממש לא. כביסה במכונה אינה אופציה כלל, אלא אם כן אתם מחפשים דרך בטוחה להרוס את האוהל.

עם זאת, אם האוהל שלך זקוק להסרה מוצקה של פסולת, אתה יכול לשטוף אותו ביד.

כך תעשו זאת: שפכו מים קרים או פושרים לאמבטיה, הוסיפו פתיתי סבון והכניסו לתוכה אוהל. משרים אותו לכמה דקות. אם הוא מזוהם במיוחד במקומות מסוימים, שפשפו בעדינות את הכתמים עם ספוג או מברשת. לאחר מכן שטפו אותו במקלחת. אין לסחוט את האוהל, רק לפרוש אותו על המסגרת ולתת לו להתייבש.

איך מנקים אוהל מעובש?

קורה שבריחות אוהלים מסתיימות בגשם. יש להקים את האוהל הרטוב המקופל מיד לאחר החזרה הביתה ולאפשר לו להתייבש. אם לא נעשה זאת, זה עלול להפוך לעובש. אז איך נפטרים מעובש באוהל?

נסה תמיסה של חומץ ומים (ביחס של 1:1) ופזר אותה על אזורים עובשים. השאר אותו למשך כמה דקות, ואז נגב אותו עם ספוג ספוג במים וסבון אפור.

אפשר גם להשתמש ב... ספריי כף רגל של אתלט. זה לא בדיחה! זמין בכל בית מרקחת, הוא מעולה בהתמודדות עם עובש. זה עשוי להשאיר טלק לבן, אבל אתה יכול בקלות לשטוף אותו עם ספוג ומים וסבון.