עם הטריקים האלה, אתה יכול בקלות לשטוף את הווילונות בבית שלך

בדוק את הוראות שטיפת וילון המקלחת כדי לראות אם הוילון ניתן לכביסה במכונה
בדוק את הוראות שטיפת וילון המקלחת כדי לראות אם הוילון ניתן לכביסה במכונה.

רצוי לנקות את הווילונות פעם בשנה. מאמר זה מספק טיפים לשטיפת וגיהוץ וילונות רגילים וכן וילונות מקלחת.

למרות שמשתמשים בוילונות מדי יום, לפעמים ניתן לשכוח את שטיפתם. וילונות נקיים ונטולי אבק מבהירים את המראה הכללי של החדר ומשפיעים באופן מכריע על רעננות אוויר הנשימה בחדר.

בעזרת ההוראות הבאות, שטיפת וילונות אינה מתאמצת. רשמנו גם הוראות לשטיפת וילון המקלחת שלך כדי לשמור על חדר האמבטיה שלך נקי ומסוגנן.

יש לנקות את התריסים באמצעות מברשת או מטלית מיקרופייבר. אם התריסים שומניים, השתמשו במטליות לחות או במטלית לחה. במידת הצורך, ניתן להוסיף מעט חומר ניקוי (לדוגמה, Sunlight למי הכביסה.

שטיפת וילונות

וילונות אוספים בקלות אבק, לכלוך וריחות, לכן כדאי לנקות אותם ביסודיות לפחות פעם בשנה. הנה איך לשמור על הווילונות שלך נקיים:

  • לעתים קרובות, הסרת אבק קבועה על ידי ניעור עדין ואוורור באוויר צח ויבש מספיקה לניקוי הווילונות. יש לשאוב וילונות עבים וכבדים מדי פעם כדי להסיר אבק מדלדל סיבים בצורה יעילה יותר. בעת שאיבת האבק, השתמש בעוצמת היניקה הנמוכה ביותר האפשרית ובזרבובית טקסטיל נפרדת. בנוסף, יש לוודא כי הוילון אינו יכול להיספג בצינור השואב. בהתאם לחומר, ניתן להסיר אבק גלוי גם עם מברשת בגדים.
  • בדוק את הוראות הטיפול בווילונות כדי לראות אם הווילונות ניתנים לכביסה במכונה. רוב הווילונות הדקים בהם משתמשים בבית ניתנים לכביסה במכונה, אך כביסה מומלצת תמיד לחומרים עדינים כמו משי, צמר ופשתן. וילונות מרופדים טובים גם לכביסה בכביסה.
  • כדי למנוע דהיית צבע, השתמשו בחומר ניקוי אקונומיקה שאינו מכיל אקונומיקה. חלופות טובות הן, למשל, Omo color וחומרי ניקוי ל-Surf בנוסף, כדאי להשתמש באביזרי שטיפה Comfort לשמירה על הצבעים ולרענון וילונות). בחרו בטמפרטורת כביסה נמוכה (בדרך כלל 30 מעלות, אך בדוק את הוראות הכביסה עבור הווילונות שלך). שטפו וילונות דקים בעדינות במים רופפים במכונה או ביד והימנעו מהשרייה וסחיטה נמרצת.
בעזרת ההוראות הבאות, שטיפת וילונות אינה מתאמצת
בעזרת ההוראות הבאות, שטיפת וילונות אינה מתאמצת.

גיהוץ הווילונות: בדוק את הוראות הטיפול לגבי טמפרטורת הגיהוץ הנכונה. גהץ את הווילונות רטובים בטמפרטורה נמוכה. וילונות תמיד צריכים להיות מגוהצים בצד הלא נכון, בין אם הם מעוצבים או לא. מגהצים את אמצע הווילונות לאורכם ולבסוף את הקצוות לרוחב. במידת הצורך, השתמשו בשולחן מטבח או משטח אחר גדול יותר כבסיס והגן על משטח הגיהוץ באמצעות סדינים כדי למנוע ממנו להישרף. עם רוב מגהצי הקיטור, ניתן לגהץ וילונות אפילו במצב אנכי.

ניקוי וילון מקלחת

וילון המקלחת אוסף בקלות חיידקים, עובש ופטריות, שכן כולם משגשגים בחדר לח וחמים, ממש כמו חדר מקלחת. שטיפה שוטפת של וילון המקלחת כל כמה שבועות תסייע לשמור על הוילון במצב תקין, אך לכל המאוחר יש לכבס את וילון המקלחת כאשר מופיעות עליו נקודות שחורות או שחלקו התחתון מתחיל להיות ורוד - סימנים אלו שווילון המקלחת. התחיל להתעצב.

נקה את וילון המקלחת בדרכים הבאות:

  • בדוק את הוראות שטיפת וילון המקלחת כדי לראות אם הוילון ניתן לכביסה במכונה. שים שתי מגבות טרי, כמות רגילה של אבקת כביסה ו-1 dl של סודה לשתייה על גבי ערימת הכביסה במכונת הכביסה עם וילון המקלחת. מגבות מגנות על וילון המקלחת ומשפשפות את הלכלוך עם סודה לשתייה. סודה לשתייה עוזרת להסיר ריחות עיקשים. השתמש בתוכנית כביסה עדינה ולבסוף הנח את וילון המקלחת במקום אוורירי לייבוש.
  • אתה יכול גם לנסות להסיר לכלוך, הצהבה ועובש מווילון המקלחת עם תמיסת מי חמצן 3% הזמינה אצל הרוקח שלך.
  • את וילון המקלחת ניתן לנקות גם בתערובת מים וסודה לשתייה: יש למרוח שכבה קטנה מהתערובת ישירות על האזור לניקוי ולשפשף בעדינות.
  • הקפידו גם על תחזוקה שוטפת של וילון המקלחת: יש לשטוף תמיד את וילון המקלחת לאחר המקלחת ולפרוס אותו כדי לאפשר לוילון להתייבש כראוי. אם לאחר השימוש נערם וילון מקלחת לח, הוא יתחיל בקלות לאסוף עובש.
  • אם לא ניתן לנקות את וילון המקלחת מעובש ולכלוך, רכשו וילון מקלחת חדש.

צריך קצת מאמץ כדי לנקות את הווילונות, אבל זה גורם לחדר להיראות בהיר יותר והאוויר הפנימי איכותי יותר. גיהוץ הווילונות מבטיח שהווילונות ייראו מסודרים ומסוגננים. כמו כן, מומלץ לטפל כראוי בוילון המקלחת לאחר כל מקלחת כדי למנוע היווצרות עובש. כשהווילונות נקיים בסלון, בחדרי השינה ובאמבטיה, כל המשפחה נשארת בריאה יותר!

  • ודא כי הווילונות מאובקים ומאווררים באופן קבוע.
  • בעת שטיפת הווילונות, עקבו אחר ההוראות לשטיפת הווילונות שלכם. ככלל, יש לשטוף וילונות בעדינות בטמפרטורה נמוכה עם חומר ניקוי נטול אקונומיקה וללא השרייה או ספינינג חזק.