דרכים קלות לנקות את הבית שלך

סידור הפריטים הקטנים יותר מניע אותך לעבור לחוזים גדולים יותר בחדר
סידור הפריטים הקטנים יותר מניע אותך לעבור לחוזים גדולים יותר בחדר.

גיזום סחורות הוא לעתים רחוקות קל ופשוט, אבל השיטות הנכונות כן. אם המשימה מרגישה סבוכה, קח את הטיפים שלנו לעזרה.

למרות מאמציך, לפעמים פריטים ואפילו אוכל פשוט נערמים בבית שלך בלי לשים לב. זה גורם לבית מודרני ומסוגנן להיראות מיושן וצפוף. כל דירה זקוקה לניקיון רב מדי פעם, אבל רבים חוששים מכך כי זה תמיד נשמע כמו משימה כל כך גדולה ומפרכת. אבל אין סיבה לפחד! אם אתה מאלה שנמנעים מסידור בית, הנה כמה טיפים מעשיים שיעזרו לך להתחיל:

ערכו רשימה של מקומות ואזורים שצריך לסדר בביתכם. האזור הראשון והקשה ביותר. כך תדעו שהגרוע מכל כבר מאחורינו! בהתבסס על הרשימה, צור לוח זמנים שמנקה תמיד את האזור בגודל הנכון בכל פעם

סידור מטבח

האם אתם קונים אוכל, שמים אותו בארון ושוכחים ממנו לשנים הבאות? זה קל. אין להשתמש במוצרים שפג תוקפם. מוצרים מיושנים תופסים מקום גם בארונות. הנה כמה הצעות לסידורי המטבח.

  • התחל עם המקרר. השלך כל מוצרים שאינם מעודכנים או נראים פגומים בדרך אחרת. גבינות ומוצרי חלב ושמנת לרוב מתקלקלים מבלי לשים לב בגלל חיי המדף הקצרים שלהם. רוקנו מזון מזוהם מאריזות ומחזרו צנצנות זכוכית, קרטון ובקבוקי פלסטיק, כמו גם פסולת ביולוגית.
  • לכו לארון הבא, זרקו הכל מיושן או חסר תועלת ותמחזרו כל מה שאפשר.
  • בדוק קופסאות או מתלים לסכו"ם וכלי בישול. סדר אותם מחדש בתאים משלהם עם כלים דומים. קחו מכשירי מטבח גדולים שאתם משתמשים בהם מעט למלאי. השלך מחבתות ישנות משומשות, סירים וכלים אחרים.

סידור חדר שינה

גם סידור החפצים בחדר השינה חשוב! לא טוב שבגדים יהיו ממולאים בארון או במגירה צפופה. חומרים עלולים להינזק והבגדים יהיו מקומטים. כאשר אתה מחליט לארגן את הבית שלך, חדר השינה צריך להיות אחד האזורים הראשונים שאתה לוקח לעבודה. להלן ההוראות:

  • אין לאסוף בגדים שלא מתאימים. אם הם לא בגודל המתאים, אין צורך לשמור אותם. אולי למישהו אחר יהיה יותר שימוש בהם, אז תנו אותם במקום זאת, למשל, על ידי תרומה לצדקה.
  • תן בגדים שאתה פשוט לא אוהב יותר ואל תלבש. באופן כללי, כלל אצבע טוב הוא שאם לא לבשת בגד בשנה האחרונה בכלל, כנראה שלא תמשיך ללבוש אותו.
  • שימו לב גם לקופסת התחתונים שלכם. גרביים שבורים או תחתונים אינם נוחים ללבישה או היגייניים. אז תגיד להם "להתראות". אם ארון הניקוי שלכם מתאים, תקבלו סמרטוטים טובים מגרביים ובגדים ישנים.

סידור חדר אמבטיה

הנה כמה טיפים מעשיים שיעזרו לך להתחיל
אם אתה מאלה שנמנעים מסידור בית, הנה כמה טיפים מעשיים שיעזרו לך להתחיל.

מאז הפעם האחרונה שבדקת היטב מה יש בארון התרופות שלך? רבים אינם מבינים שלתרופות יש גם תאריך "עדיף לפני". עברו על כל התרופות וזרקו את כל התרופות המיושנות. (הערה! לעולם אין לזרוק פסולת רפואית לפח האשפה הרגיל או לשטוף את האסלה. פסולת רפואית תמיד יש לפנות לבית מרקחת או למרכז פינוי עירוני. הנחיות מפורטות לפינוי תרופות שונות ניתן למצוא באתר של סוכנות התרופות הפינית .)

בקבוקי שמפו, קצפי אמבט, קרמי לחות ועוד כל מיני צנצנות וצנצנות גורמים לחדר האמבטיה להיראות מבולגן. עברו על כל המוצרים וחשבו באיזה מהם אתם באמת משתמשים. לרוקן מוצרים מיותרים ולמחזר אריזות.

הטכניקות המאורגנות הטובות ביותר בבית

סידור בית וגיזום סחורה זה עניין גדול. הסוד טמון בחלוקת העבודה לחלקים קטנים יותר. התמקד בחדר אחד בכל פעם ואל תחשוב על חדרים אחרים. אם תתחילו לנקות את כל החדרים בו זמנית, העומס בעבודה ללא ספק ירגיש יותר מדי. העומס עלול אפילו לגדול כך! החליטו מאיפה להתחיל ולעבור מארון אחד למשנהו ואחר כך למדפים וכו'. אל תעשו דברים יותר קשים ממה שהם.

סדר בית - אל תפחדו!

אם אתה רוצה לארגן את הבית שלך, אבל המחשבה על לזרוק או לתת חפצים גורמת לך להרגיש עצבני, תחילה נסה לשים אותם באחסון לזמן מה עד שתתרגל לרעיון. אם תגלו שלא השתוקקתם לחפצים כבר חודש, לזרוק אותם לא אמורה להיות קשה יותר.

  • התחל עם הדברים הקטנים. כדאי להתחיל בסידור הארונות ומדפי הספרים. סידור הפריטים הקטנים יותר מניע אותך לעבור לחוזים גדולים יותר בחדר.
  • סדרו את חדר הבית שלכם אחד בכל פעם. זה מחלק את עומס העבודה לחתיכות בגודל מתאים ועוזר לשמור על העבודה בשליטה.