פשפש המיטה - איך לפעול

ולכן גם גילוי פשפש המיטה מצריך תשומת לב מיוחדת
פשפשי המיטה חבויים בדרך כלל בחללים וברווחים קטנים, ולכן גם גילוי פשפש המיטה מצריך תשומת לב מיוחדת.

פשפשי המיטה אינם נעימים לאורחים ועשויים להתרחש ללא סיבה נראית לעין. עקבו אחר הטיפים שלנו למלחמה בפשפשים וגלו כיצד להיפטר מהם.

פשפשים בדירתכם עשויים להיות מתנה מגעילה מטיול חופשה, מבקרים מדירה שכנה, או מתנה מרכישת הרהיטים האחרונה. תהיה הסיבה אשר תהיה, להיפטר מפשפש המיטה מצריך תגובה מהירה ועבודה זהירה. בעזרת מאמר זה תוכלו להיפטר מפשפש המיטה בביתכם, שכן ריכזנו עבורכם הנחיות מפורטות ושלב אחר שלב לפינוי פשפש המיטה. עם זאת, לפני שתתחיל, עליך לעיין ברשימת המשימות שלנו.

פשפשי המיטה בדרך כלל נעים בחושך ומתמקמים במקומות שבהם אנשים ישנים
פשפשי המיטה בדרך כלל נעים בחושך ומתמקמים במקומות שבהם אנשים ישנים.

השימוש בשירותי הדברה הוא פופולרי, אבל זה יכול להיות יקר. מאמר זה יעזור לך להיפטר מפשפש המיטה עם תרופות ביתיות. למרות שהיפטר מפשפשים נראה בלתי אפשרי באמצע המסע שלך, אל תאבד תקווה. על ידי ביצוע טיפים אלה, תוכל להתמודד עם תהליך הבקרה ביעילות ולחסוך זמן. תלמדו כיצד להיפטר מפשפש המיטה, באילו חומרים להשתמש כדי לשלוט בהם ומה התהליך צפוי להכיל.

עבודת הניקיון דורשת יסודיות, וחוץ מהסדינים יש להתחשב גם במזרונים וכריות בניקוי המיטה.

היפטר מפשפש המיטה: אילו חדרים נגועים?

ככל שתתחיל לנקות מוקדם יותר, התהליך יהיה קל יותר.

יציאה מחדר המכיל פשפשים לאורך זמן עלולה לגרום להתפוררות הפשפשים. עד מהרה עברו הפשפשים לחדרים אחרים, התרחצו לבגדים ולבסוף מצאו את דרכם גם לארונות. לכן מומלץ להתחיל בזיהוי האנשים שננשכו, ולאחר מכן לעבור בחדר של אותו אדם לפי רשימת הבדיקה. פשפשי המיטה בדרך כלל נעים בחושך ומתמקמים במקומות שבהם אנשים ישנים. בנוסף לחדרי השינה, כדאי לבדוק את הסלון, כל חדרי אירוח וספות.

הדברה והדברה של פשפשים מבנייני דירות

בקומת קרקע או בבית מדורג, פשפשים הם לא רק בשבילך.

אם אתם גרים בבניין דירות או בבית מדורג והבחנתם בפשפשים, כדאי ליידע את ביתכם המשותף מיד. פשפש המיטה יכול לעבור בקלות לבתים שכנים דרך קירות וגגות. לכן, בבתים משותפים, הדברת פשפשים היא תהליך שצריך לנהל יחד - אחרת עבודת ההדברה שלכם עלולה להתגלות חסרת תועלת.

כיצד להיפטר מפשפש המיטה מחדר השינה

לאחר שצפיתם בפשפשים בחדר השינה שלכם, כדאי לעבור על המיטה צעד אחר צעד וביסודיות.

יציאה מחדר המכיל פשפשים לאורך זמן עלולה לגרום להתפוררות הפשפשים
יציאה מחדר המכיל פשפשים לאורך זמן עלולה לגרום להתפוררות הפשפשים.

פשפשי המיטה חבויים בדרך כלל בחללים קטנים וברווחים, ולכן גם איתור פשפש המיטה מצריך תשומת לב מיוחדת. סביר להניח שהרשימה הבאה תעזור לך להצליח:

 1. הסר ושטוף את כל הסדינים, הבדים והכריות בחדר (ראה הוראות כביסה בסעיף 7). חדר השינה והמיטה הם מקומות הקינון הנפוצים ביותר של פשפשים, לכן מומלץ 'לפרק' את המיטה לכמה שיותר חלקים כדי שתוכלו לנקות כל חור ופינה היטב.
 2. שאבו את מזרן המיטה ואת הקפיצים. חשוב שתעבור על כל המשטחים עם שואב אבק. נצל את ראשי שואב האבק הניתנים להחלפה כדי להגיע לזוויות שונות. כשתסיימו עם השאיבה, כדאי להיפטר מיד משקית האבק של שואב האבק כדי שהפשפשים לא יוכלו לטפס מהשקית.
 3. טפלו במזרן ובקפיצי המיטה בקוטל חרקים. קוטלי חרקים עם הרכב פעיל כוללים מוצרי ריסוס ואבקה. עברו על כל הנקודות להדברת חרקים כדי שתוכלו גם למנוע מהפשפשים להתרבות ולהתפשט. יש לקרוא תמיד את הוראות השימוש במוצר ולנסות תחילה את חומר ההדברה על אזור קטן ולא בולט לפני תחילת התהליך.
 4. מכסים את המזרנים. אנו ממליצים לקנות כיסויי מיטה למזרנים. שקיות מגן אלו המונחות על מזרונים וקפיצים תוכננו במיוחד כדי למנוע מפשפשים לזוז ולהתפשט במהלך עבודת הניקיון. שקיות מגן שונות הן חלק חשוב מהרטבת לילה!
 5. לטפל בראש מיטה, רגליים וחלקים אחרים. אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק כמה חשוב לשאוב ואקום ולעבור דרך כל המיטה עם קוטל חרקים.
 6. לבודד את המיטה ולהשתמש בכוסות פודינג. כוסות מצעים מונחות לרגלי המיטה ומתחת למיטה כדי שחלקים מהמיטה לא יגעו ברצפה. כוסות מונעות בכך מעבר פשפשים מהמיטה אל הרצפות. כמו כן, כדאי להקפיד שהמיטה לא תיגע בווילונות, בקיר או בריהוט בחדר ויוצרים 'גשרים' דרכם יכולים הפשפשים לנוע.
 7. הזיזו את כל הרהיטים מהחדר וטפלו בהם מיד בקוטל חרקים. שימו לב כי בנוסף לחלקי המיטה, יש להעביר את כל הווילונות, הצעצועים, הבגדים, הספרים והחפצים האישיים בחדר ולטפל בהם בכביסה ו/או הרעלה. מוצרים הניתנים לכביסה במכונה ניתנים לכביסה יבשה במכונת כביסה או במכונת כביסה ביתית עם תוכנית כביסה חמה באמצעות חומר ניקוי OMO, למשל. במידת האפשר, ייבשו לבסוף את הטקסטיל במייבש. קרא את הוראות הכביסה לטקסטיל לפני הכביסה.
 8. לחילופין, אפשר לשים פריטים ובגדים בשקיות ניילון ולהשאיר אותם בחוץ בקור למשך יום בחורף, בסאונה חמה לכמה שעות או במקפיא למשך הלילה. ניתן לכבס צעצועים במי סבון חמים ולבסוף לסיים עם ספריי אנטיבקטריאלי.
 9. עבד את כל הפריטים שנותרו בחדר. שאבו רהיטים, רצפות ומשטחים ביסודיות. השתמש בקוטל חרקים.

עכשיו אתה יודע מה לעשות אם אתה מבחין בפשפשים בבית שלך. הקפידו תמיד לקרוא בעיון את הוראות חומר ההדברה שאתם בוחרים. סילוק פשפש המיטה עם תרופות ביתיות יעזור לכם לחסוך הון, אבל זה דורש סבלנות ותשומת לב. בהצלחה!

 • האם יש נקודות שחורות על המיטה שלך? זו עשויה להיות צואה יבשה מהפשפשים.
 • האם אתה יכול למצוא קונכיות חומות קטנות מנוקדות?
 • האם יש כתמי דם קטנים על הסדינים שלך? יכול להיות שיטחת את השלג בזמן השינה.
 • בדקו היטב את המזרון שלכם ובדקו אם יש פשפשים בינו ובין החללים.