איך להיפטר מפשפש המיטה על המזרון

כיצד להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם הוכח כיעיל כשיטה אלטרנטיבית נוספת להיפטר מפרעושים
כיצד להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם הוכח כיעיל כשיטה אלטרנטיבית נוספת להיפטר מפרעושים.

קרדית גורמת לך לא להירדם. מה גורם לפשפש המיטה, איך להיפטר מפשפש המיטה?

נוכחותם של פשפשי מיטה או קרדית עלולה לגרום לשינה לא נוחה מכיוון שאתה תמיד מודאג אם תמצא את העקיצות וכתמי הדם על הסדינים כשאתה מתעורר. מה גורם לפשפש המיטה להימצא בביתכם? קרדית מופיעה לא בגלל שאתה מתעצל לכבס את הסדינים, אלא לעתים קרובות מגיעות לביתך בהתגנבות לתיק שלך לאחר נסיעה. החרקים הקטנים הללו אינם נדבקים לגוף האדם, אלא במטען. לדוגמה, אם אתה מתארח במלון, קרדית יכולה להיכנס למזוודה שלך ולקחת אותך הביתה. כשהם מגיעים הביתה, פרעושים אלו מחפשים מקומות מסתור נוחים כמו מזרונים, שטיחים, ספות וכדומה. אם אתה מוצא אחד כזה, מצא דרך להיפטר מפשפש המיטה לפני שהם מתרבים ויהיה יותר ויותר קשה להיפטר מהם.

פשפש המיטה לא אוהב חום. שטפו סדינים וציפיות במים חמים באופן קבוע כדי להיפטר מפשפש המיטה ולמנוע מהם לחזור.

כיצד להיפטר מקרדית על המזרון

איך להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם
איך להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם.

נסה תמיד לחפש תרופות טבעיות כדרך להיפטר מפשפש המיטה או קרדית, במיוחד כאשר יש לך עסק עם מזרנים שבהם העור נמצא במגע ישיר. טפלו בקרדית בהקדם האפשרי אם תמצאו אותן בביתכם. הנה כמה דרכים להיפטר מפשפש המיטה:

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?
 • שטפו סדינים, ציפיות וספסים, שמיכות, בגדים, מגבות, בובות ופריטי בד אחרים שנמצאים מסביב למזרן במים חמים. ודא שאתה מכבס את הפריטים האלה בהתאם לסמלי הטיפול המומלצים. מים חמים הם אחת הדרכים היעילות ביותר להיפטר מפשפש המיטה. בחרו בדטרגנט איכותי שיהרוג ביעילות חיידקים וחיידקים.

 • ייבש את הכביסה במייבש בטמפרטורה גבוהה. קרדית לא סובלת חום במייבש כביסה. בנוסף לייבוש מהיר, מתגברים גם על חיידקים וקרדיות. אם אין לכם מייבש כביסה, ייבשו את הכביסה בחוץ כשהשמש במיטבה.

 • השתמש בשיטת הקיטור החם כדי להיפטר מפשפש המיטה. חרקים אלה אינם יכולים לסבול חום, ולכן אדים חמים יעילים מאוד בסילוק קרדית. כלי ניקוי בקיטור חם בדרך כלל דומים לשואב אבק שיכול לשמש גם לניקוי וילונות, שטיחים, ספות ואחרים.

 • נצל את כיסוי המזרן. קרדית יכולה לשרוד ללא מזון במשך שנה. עם השימוש בכיסוי מזרן נגד פרעושים, חרקים אלו נלכדים בפנים ואינם יכולים למצוא מזון. השתמשו גם בכיסויים נגד פרעושים לכריות וספוגיות במידת הצורך. ודא שאתה לא פותח את הכיסוי הזה לפחות שנה. שיטה זו יעילה בסילוק כל ביצי הקרדית שעלולות להישאר מאחור וגם מונעת עקיצות חרקים אלו בזמן השינה.

 • השתמש בשואב אבק. אם עדיין יש לכם קרדית בפינות המזרן או הרהיטים, הסר אותן בעזרת שואב אבק. חברו ראש יניקה קטן כדי שיגיע לפינות המזרון.

איך להיפטר מפשפש המיטה

מי לא מופתע ונגעל כאשר הוא מוצא פרעושים או קרדית על המזרון? הם אולי לא נראים ישירות לעין בלתי מזוינת, אבל נוכחותם מסומנת על ידי נוכחות של כתמים שחורים על רירית המזרן או הסדינים שלך. נוכחותם יכולה להיות מורגשת גם אם אתם חווים גירוד בזמן שינה או שכיבה במיטה, כי עקיצות קרדית המיטה גורמות לגירוד בגוף. זה יקשה עליך לישון ויפריע לפעילויות במהלך היום. אם זה המקרה, עליך לבצע את השיטה לעיל כדרך להיפטר מקרדית המיטה ולקרוא את המאמר הבא כדי להיפטר מפשפש המיטה.

קיימות שיטות שונות להרחקת פרעושים ממזרונים. אבל האם אתה באמת יודע מאיפה באים פשפש המיטה? בדוק כמה עובדות על מאיפה מגיעות כינים או קרדית ומה גורם להן.

 • סחורה מבחוץ. קרציות או קרדיות יכנסו וישקעו על החפצים שלכם שנמצאים במגע ישיר עם חפצים אחרים מחוץ לבית. למשל תיק שמשמש לנסיעות ומונח על הרצפה וכדומה.

 • מקום מגניב. פרעושים לא אוהבים טמפרטורות חמות. הם יטו להתיישב במקומות שבהם הטמפרטורה קרירה וקרירה ושבהם משתמשים בהם לעתים קרובות.

 • טמפרטורת הגוף. למרות שהם לא אוהבים חום, פרעושים יישארו ויתקרבו לגוף האדם כי הם חמים. בנוסף, הם יתקרבו לבני אדם כי הם צריכים דם כדי לשרוד.

עקיצות קרדית המיטה

מה גורם לפשפש המיטה, איך להיפטר מפשפש המיטה
מה גורם לפשפש המיטה, איך להיפטר מפשפש המיטה?

עקיצות קרדית המיטה יכולות לגרום לתחושת גירוד בעור. ברור מאוד שזה יפריע לך בזמן השינה ואם לא ייבדק, חוסר השינה יפריע לפעילות שלך במהלך היום. אך אל דאגה, גירוד עקב עקיצות קרדית או קרציות ניתן להתמודד ולהתגבר בקלות. הנה דרכים להתמודד עם זה:

 • לשטוף ולשטוף במים. הטיפול הראשון להקלה על גירוד עקב עקיצות פשפש המיטה הוא לשטוף עם סבון ולשטוף במים על החלק המגרד או על נקודת עקיצת הקרצייה. זה יכול לעזור למנוע זיהומים בעור ולהפחית גירוד.

 • למרוח קרם נגד גירוד. אם לאחר כביסה ושטיפה הגירוד לא נרגע, הדבר הבא שניתן לעשות הוא למרוח קרם נגד גירוד או שמן אקליפטוס על החלק שננשך על ידי הקרצייה.

 • תרופה ביתית מסורתית. בנוסף לקרם נגד גירוד ושמן אקליפטוס, טיפול נוסף הוא שימוש במי לימון או סודה לשתייה. סוחטים לימון ומורחים מיץ לימון על נקודות מגרדות. לחלופין, מערבבים סודה לשתייה עם מעט מים, מערבבים עד לקבלת מרקם סמיך, ואז מרחים על האזור המגרד.

איך להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם

ישנה דרך טבעית נוספת להדביר את פשפש המיטה, כלומר באמצעות עלי חמצמצה. כיצד להיפטר מפשפש המיטה עם עלי חמצמצם הוכח כיעיל כשיטה אלטרנטיבית נוספת להיפטר מפרעושים. השימוש בעלי חמצמץ כדרך להיפטר מפשפש המיטה הוא זול ויעיל במקום לקנות נוזלים כימיים שיש להם תופעות לוואי על מערכת הנשימה שלך. בצע את השלבים הבאים כדי להיפטר מכינים באמצעות עלי חמצמצם:

 • בחרו עלי חמצמץ טריים

 • מועכים את עלי החמצמצה עד שהם רכים

 • מערבבים וממיסים את עלי החמצמצה המרוסקים במים חמים

 • לאחר מכן מסננים את התמיסה ושופכים אותה לתוך מיכל או תרסיס

 • לרסס או לפזר תמיסה של מי עלי חמצמצם לנקודות שבהן נמצאים פשפש המיטה או קרדית

 • את שאריות מסננת עלי החמצמצה ניתן להניח גם בנקודות שבהן נמצאות בדרך כלל כינים

למרות ששיטת ההיפטרות מפרעושים על מזרון מעל נשמעת די פשוטה, אמצעי מניעה הם תמיד קלים יותר ויש לתעדף אותם. הימנע מלהניח את המזוודה או תיק הבגדים שלך על גבי המזרון בביתך לאחר שהייה בבית מלון או בבית של מישהו אחר. הניחו אותו על כיסא או שולחן עד כמה שניתן ואל תניחו אותו על הרצפה. בנוסף לניקוי שוטף של אביזרים כמו בובות שנמצאות בביתך, קרא את המאמר הבא לקבלת טיפים לניקוי בובה עם מנוע cu ci.

 • שטפו סדינים וציפיות במים חמים

 • יבש פשפשים בשמש או השתמש במייבש בטמפרטורה גבוהה

 • מנוע קיטור חם עוזר להיפטר מפשפש המיטה

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לנקות את השעון שלך
 2. איך מנקים מחשב
 3. כיצד לנקות מטבעות
 4. כיצד לתקן טלפון סלולרי חשוף למים
 5. איך לארגן חדר שינה לבנות ובנים
 6. איך לסדר חדר שינה צר