כיצד להסיר פרעושים מחתול בית

איך להיפטר מפרעושים מחתול
איך להיפטר מפרעושים מחתול?

אולי, אין בעלים כאלה של חתולים שלא התמודדו עם הבעיה של פרעושים. תפקידו של הבעלים הוא לזהות אותם מוקדם ולעזור לבעל החיים. מומחי גוגל יגידו לכם כיצד להסיר פרעושים מחתולים בבית.

כיצד מתרחשת ההדבקה. מה הסימפטומים שלו

להידבק בפרעושים הרבה יותר קל מאשר להיפטר מהם מאוחר יותר. אפילו במהלך הליכה, חתול יכול לאסוף פרט עצמאי או את הביצים שלו. בשל היכולת לקפוץ גבוה ורחוק, חרקים יכולים לעבור מחיה אחת לאחרת. והבעלים עצמו, על נעליים או דברים, יכול להביא ביצים הביתה.

בנוסף, תיתכן הדבקה חוזרת. זה קורה בגלל רדיפה לא יסודית מספיק. כל הרהיטים, חיפויי הטקסטיל בבית חייבים להיות מעובדים כראוי.

יש לנקות היטב את הרצפות ואת אדני החלונות בעזרת תמיסת חיטוי. כדי להכין אותו, אנחנו צריכים ג'ל domestos אוניברסלי ומים. אנחנו לוקחים 5 ליטר מים, מוסיפים 4 כובעים של המוצר. הנוסחה הפעילה של Domestos תעזור להיפטר מחיידקים, וירוסים, לכלוך ולהעלים ריחות לא נעימים.

כיצד להסיר פרעושים מחתולים
כיצד להסיר פרעושים מחתולים.

התסמינים הראשונים של זיהום אינם מופיעים בימים הראשונים. ניתן לחשוד בהופעת חרקים מוצצי דם בחתול על ידי הסימנים האופייניים הבאים:

 • גירוד / כביסה תכופים ואינטנסיביים יותר;

 • אי שקט בזמן השינה;

 • חוסר או הידרדרות בתיאבון;

 • קריאות תלונות חריפות;

 • נשיכה על הפרווה/עור, במיוחד באזור הזנב;

 • חוסר ברק במעיל.

בנוסף, אם תבדקו בקפידה את הפרווה התחתונה של חתול, תוכלו למצוא עקבות של פעילות חיונית של טפילים - חלקיקים שחורים קטנים.

מה יהיו ההשלכות אם החיה לא תטופל

החתול נמצא בלחץ אדיר. הצורך בשריטות מתמדת מוביל להתרגשות עצבנית. כתוצאה מכך, התיאבון יורד. עבור חתלתולים קטנים, ההשלכות יכולות להיות בלתי הפיכות לחלוטין.

בשל העובדה שהחיה מנסה לתפוס פרעוש בשיניו, עלולות להופיע קרחות. המעיל מאבד את הברק הקודם שלו והופך מלוקק. הדבקה בטפילים אלו טומנת בחובה התפתחות של אנמיה. ירידה בהמוגלובין מובילה לעייפות כללית, ישנוניות וירידה במשקל.

דרמטיטיס אלרגית היא מחלה נוספת שחתול יכול לחלות בנוסף לפרעושים. כתמים אדומים מגרדים על העור - השלב הראשוני של המחלה. לאחר מכן נוצרות בועות מימיות ומתפוצצות, שבגללן מתפתחים פצעים בכי. אם לא מטופלים, האזורים הופכים מודלקים שוב.

כיצד להסיר פרעושים מחתולים

אז איך להיפטר מפרעושי חתולים? יש מספר מספיק של אמצעים מוכחים, הבאים הם היעילים ביותר:

 1. צווארון דוחה מיוחד. אתה רק צריך לשים אותו על החתול, והוא ימלא את המשימה שלו. קולרים ספוגים בתרכובות דוחי חרקים. ישנם שני סוגים של פתרונות: על בסיס שמן אתרי ומקור סינתטי. התאמה כזו רלוונטית גם במקרה של אמצעי מניעה. ברחוב, זה בהחלט אפשרי לשים את זה על חיה ולא לדאוג לזיהום. הרכב ההרתעה יעבוד במשך 6-9 חודשים, ואז עדיף להחליף את הצווארון.

 2. טיפות. הם תרכיז העשוי מקוטלי חרקים שיש להם השפעה מזיקה על חרקים מוצצי דם. היתרון שלהם הוא הרס של פרעושים, ביצים ומיקרופלורה פתוגנית. הם משמשים די פשוט. יש צורך לטפטף את המוצר על אזור העור המשוחרר מצמר. ככלל, בשמל. משך החשיפה לתרופה הוא מחודש עד 3. עולים על עור החתול, טיפות נספגות ומצטברות בבלוטות החלב. הרס הפרעושים מתרחש עקב שחרור מתמיד של חומר מרתיע. החדירה לאדם מתרחשת בנתיב המעי או המגע, מה שמוביל למוות של הטפיל.

 3. שמפו. ישנם שני סוגים: יבש והנוזל הרגיל. הראשון קל מאוד לשימוש. זה לא דורש שטיפה. את הסוג השני יש לשטוף היטב במים כדי למנוע את האפשרות להכניס את השמפו פנימה. הוא מכיל קוטלי חרקים, רכיבי סבון, תוספי ריכוך צמר. מוצרים כאלה הם העדינים והרעילים ביותר, ולכן הם יכולים לשמש לטיפול בחתולים או חתלתולים בהריון.

 4. תרסיס. האפשרות הרעילה ביותר, אבל די יעילה. לאחר השימוש יש להקפיד שבעל החיים לא ילקק את הפרווה בשעות הראשונות לאחר הריסוס. התרסיס אינו נותן לפרעושים כל סיכוי לשרוד.

מומחי גוגל יגידו לכם כיצד להסיר פרעושים מחתולים בבית
מומחי גוגל יגידו לכם כיצד להסיר פרעושים מחתולים בבית.

הטיפול התרופתי מתבצע גם באמצעות זריקות / כדורים. זה רלוונטי אם, מסיבה כלשהי, לא ניתן לבצע עיבוד באמצעות השיטות שתוארו קודם לכן. לא ניתן להשתמש בתרופות נגד פרעושים כאלה לחתולים בבית. זריקות נקבעות רק על ידי וטרינר. הטיפול מתבצע תחת פיקוח קפדני של מומחה.

דרכים עממיות

היתרון של שיטות עממיות הוא רעילות נמוכה. הם ישימים כאשר לבעל החיים יש תגובה אלרגית לסוכנים מיוחדים. הטיפול בניסוחים כאלה מתבצע בקורסים של 5-10 ימים עם הפסקה של מספר ימים. המרכיבים העיקריים יכולים להיות:

 • סבון זפת. משמש בצורה נוזלית או כגוש. הבר ספוג בכמות קטנה של מים חמימים, ולאחר מכן מוקצף לקצף.

 • מרתח לענה. יוצקים 20 גרם של עשבי תיבול יבשים עם 400 מ"ל מים, מרתיחים במשך 5 דקות, משאירים למשך 4-5 שעות.

 • שום. יש למלא 6 ציפורן כתושות ב-600 מ"ל מים חמים. אנחנו מתעקשים 10-12 שעות.

 • מרתח גרניום. לבישול, קח 20 גרם גרניום יבש, הוסף 200 מ"ל מים חמים. מבשלים 20 דקות, מצננים.

 • חליטת לימון. הוא עשוי מלימון כתוש, אשר מלא ב-400 מ"ל מים חמים.

כל המוצרים לעיל מורחים על הצמר, משופשפים היטב לתוך העור. ואז החיה עטופה במגבת למשך 20-30 דקות. ואז התמיסות נשטפות במים. כדאי גם לסרק את החתול עם מסרק עדין שיניים כדי להסיר חרקים מתים. עדיף לרסס את הסקלופ בספריי דומסטוס, ואז לשטוף היטב את הסקלופ כדי שלא יישארו עליו טיפות מהמוצר.

איך להיפטר מפרעושים מחתול? ישנן שיטות בטוחות רבות שניתן להשתמש בהן לטיפול יעיל בבעל חיים ולהקל עליה מייסורים. העיקר הוא לבחור את המתאים ביותר עבור החתול שלך.