למה ניקוי צריך להיות רטוב

מדוע עדיף ניקוי רטוב של המקום על פני ניקוי יבש
מדוע עדיף ניקוי רטוב של המקום על פני ניקוי יבש.

ניקוי רטוב הוא תהליך של הסרת לכלוך ואבק מסביבה פנימית באמצעות מים, חומרי חיטוי וחומרי ניקוי. ולמרות שעבודה זו לא יכולה להיקרא מרגשת, אתה עדיין צריך לעשות אותה כל הזמן. מומחי גוגל יגידו לכם מדוע יש צורך בניקוי רטוב קבוע של המקום וכיצד לעשות זאת במהירות וביעילות.

למה צריך ניקוי רטוב בדירה

ניקוי רטוב מתבצע בעיקר על מנת להשמיד את קרדית האבק הבלתי נראית לעין האנושית. אורגניזמים אלה קיימים בצורה מושלמת בטמפרטורת אוויר של 22 עד 50 מעלות צלזיוס. הם ניזונים מקליפות עור מתות ומסיבי טקסטיל. קרציות חיות הכי נוח בפינות מאובקות: מאחורי רהיטים, בכוננית, על שטיחים. הסכנה העיקרית לקיומם בבית היא מעוררת הופעת אלרגיות. לפתע, ילדיכם עשויים להתחיל להתלונן על התסמינים הלא נעימים הראשונים: התעטשות, נזלת, שיעול, עיניים דומעות. זכרו שאבק בית עלול להוביל להתקפי אסטמה אצל ילדים ומבוגרים.

מדוע עדיף ניקוי רטוב של המקום על פני ניקוי יבש:

  • סילוק אבק. אם אתה מסיר אותו רק עם מטלית יבשה, אז החלקיקים הקטנים ביותר מתפזרים, מתיישבים ומצטברים על הרצפה;

  • להיפטר מחיידקים. השימוש בחומרי חיטוי מודרניים לניקוי רטוב מאפשר להשמיד את רוב החיידקים המזיקים והחיידקים המסוכנים

  • להילחם נגד לכלוך מושרש. ניקוי יבש אינו יעיל בהסרת רובד, כתמים שומניים ולכלוך קשה אחר;

  • לחות אוויר. רמת הלחות בעת ניקוי משטחים מנורמלת, האוויר הופך נקי וקל יותר.

אין לבלבל בין ניקיון רטוב של דירה לניקיון כללי.

האחרון מבוצע בתדירות נמוכה יחסית - בממוצע, פעם בחודש. יחד עם משטחים נשטפים בנוסף חלונות, פתחים, גופי תאורה, סוללות, מגירות בארונות ועוד מקומות שקשה להגיע אליהם.

תכונות וכללים של ניקוי רטוב

למה צריך ניקוי רטוב בדירה
למה צריך ניקוי רטוב בדירה.

לפני שמתחילים לעניינים, צריך להכין את כל המלאי: חומרי ניקוי, דלי למים, מגב, סמרטוטים או מפיות. התווה תוכנית עבודה. הקפידו להקפיד על כלל המפתח של ניקוי רטוב - כדאי לעבור מלמעלה למטה, מהשכבות הגבוהות ביותר של הארון לרצפה.

הסבתות שלנו נאלצו לעתים קרובות לפנות למתכונים עממיים למטהרים. תערובת של סודה וחרדל שימשה לקרצוף שומן ממשטחי מטבח, כלים וכיריים. כדי לחטא את הצנרת, להיפטר מלכלוך ופסים, הוכנה תמיסת חומצת לימון. וחומץ עזר להסיר רובד על ברזים וחפצי כרום.

אבל עכשיו הניקוי השגרתי מהיר ויעיל יותר עם כימיקלים ביתיים מודרניים. עבור כל פעולה, אתה צריך לבחור תרופה משלך. האלגוריתם לניקוי רטוב הוא כדלקמן:

  1. שחרור משטחים. להסיר אשפה שהצטברה, לשים דברים במקומם, לטאטא אשפה גדולה;

  2. ניקוי רטוב. השתמש במטלית לחה כדי לנגב את כל המשטחים. עבור אזורים מלוכלכים, אתה יכול להשתמש במגבונים האוניברסליים cif. הם אינם משאירים מוך ואינם פוגעים אפילו בציפוי העדין ביותר. המפיות מתאימות למיקרוגל, מקררים, אביזרי אינסטלציה, ברזי כרום, פריטי פלסטיק. אם אתה רגיל יותר לפורמט הריסוס, אז הפתרון הטוב ביותר הוא הסוכן האנטי-בקטריאלי האוניברסלי domestos. Domestos אינו מכיל סבון, ולכן לאחר המריחה אין פסים לבנים. ניתן להשתמש בתרסיס על חפצי מתכת, משטחי קרמיקה ופלסטיק, זכוכית ופורצלן. ניקוי מטבח יומי חייב להישמר לח כדי למנוע התזות שומן עיקשות וגידול חיידקים באזור הכיור. ניתן להשתמש בכוח הטבע של קרם cif הן על משטח העבודה והן על הכיריים.

  3. שטיפת זכוכית ומראות. מגבונים לחים עשויים בד לא ארוג אינם משאירים מוך ושריטות על פני השטח. הם מסירים בקלות טביעות אצבעות ושומן.

  4. שטיפת הרצפה. מדללים את Glorix Apple Blossom ושושנת העמק 1 מכסה ל-4 ליטר מים. הודות לנוסחה המיוחדת שלו, למוצר יש אפקט אנטיבקטריאלי. גלוריקס נקי מכלור ואלכוהול. ולאחר שטיפת הרצפות נשארת בחדר ארומה נעימה קלה.

  5. שודר. לבסוף, פתחו את החלונות כדי להכניס רעננות לדירה.

בצע ניקוי רטוב לפחות פעם בשבוע. רצוי לנגב מחדש את המשטחים כל שלושה ימים. זה נכון במיוחד לעונה החמה. בחדר עם רצפות שנוקו טרי וסביבה נטולת אבק, הרבה יותר קל לנשום. אם בדירה מתגוררים ילדים, סובלים מאלרגיה או אנשים עם חסינות מוחלשת, מומלץ לנקות אותה מדי יום. לוח זמנים זה יקל על השמירה על הניקיון וימזער את הסיכויים לקרדית האבק.