בביתו של אדם ממוצע צובר 190 ק"ג אבק בשנה. הרכבו תלוי בבית ובאזור של המדינה. בקיצור, הצעיף האפור הזה שילדים אוהבים לכתוב עליו באצבעותיהם מורכב מיותר מ-5,000 חלקיקים של חומרים, כולל קשקשי העור שלנו, קשקשים של חיות מחמד, שיער, פרווה, מזון, אבקה, נבגים, נסורת, סיבים, חלקיקי חרקים.

סמרטוט יבש בעצם מעביר אבק

פשוט צחצוח אבק היא השיטה הנפוצה ביותר. לדוגמה, נוצות נהדרות לניקוי תריסים - כל עוד מנערים אותם לעתים קרובות יותר מחוץ לבית. סמרטוט יבש בעצם מעביר אבק לפינות או מרים אותו לאוויר. אפילו שואב אבק, אם הוא לא מצויד במסנן HEPA (מלכודת חלקיקים יעילה במיוחד), פשוט מפזר כמויות אבק משמעותיות ברחבי הבית, למרות שהוא בהחלט נשאר האמצעי העיקרי להילחם בו.

כדי להיפטר מהאבק ולחסוך זמן
כדי להיפטר מהאבק ולחסוך זמן, תחילה שאבו כל מה שמסביב, כולל רהיטים, קירות, אדני חלונות וכו'.

למה להילחם באבק? אחת התשובות היא כמובן ליופי. עם זאת, אבק מזיק גם לבריאות. זה עלול להכיל מזהמים מסוכנים. לדוגמה, אבק הבית צובר תרכובות עופרת וחומרי הדברה. בנוסף, רבים ממרכיביו, במיוחד מה שמכונה קרדית האבק, עלולים לגרום לתגובות אלרגיות ואולי אסטמה.

מסיר אבק

כדי להיפטר מהאבק ולחסוך זמן, ראשית שאבו כל מה שמסביב, כולל רהיטים, קירות, אדני חלונות וכדומה. השואב, כפי שכבר ציינו, הוא הנשק העיקרי שלכם, שכן הוא באמת מסיר אבק, ואינו מסיע אותו. מקום למקום. לאחר מכן עבדו עם מטלית לחה ותוכלו לשקול שהחדר שלכם כמעט נקי.

באופן טבעי, אתה רוצה להסיר את האבק, לא להרים אותו לאוויר. מטלית לחה ומיקרופייבר הן אפשרויות טובות. אם מטלית הכביסה אינה חד פעמית, יש לכבס אותה לאחר כל שימוש. אם מטלית לחה פשוט נראית לך לא היגיינית, הרטיבו אותה עם גלוריקס מהולה במים.