ניקוי יבש: ראה מתי זה באמת נחוץ

לפני שמחליטים האם הפריט באמת זקוק לטיפול כמו ניקוי יבש והאם הוא צריך ללכת למכבסה או לא
לכן, לפני שמחליטים האם הפריט באמת זקוק לטיפול כמו ניקוי יבש והאם הוא צריך ללכת למכבסה או לא, קחו בחשבון את הגורמים הבאים.

לא תמיד יש צורך בניקוי יבש של בגדים. הנה מדריך לניקוי יבש בבית.

לא תמיד יש צורך בניקוי יבש של בגדים. אם אי פעם שאלתם את עצמכם 'איך עושים ניקוי יבש בבית?' - יש לנו מדריך שיעזור לך לראות אם זה באמת נחוץ. מטיפים לכביסת בגדים עדינים ועד עצות להסרת כתמים עקשניים - הנה סקירה קצרה של איך אפשר לנסות להתחמק מחשבון הכביסה.

בהתאם לבד הבגד שלך, אתה יכול להשתמש בשיטות ניקוי חלופיות כדי שלא תצטרך ניקוי יבש.

איך לייבש כביסה בבית: חלופות

כאשר בודקים את התגים על הבגדים שלך, רוב הסיכויים שתמצאי לעתים קרובות אחד שאומרים 'ניקוי יבש'. למרות שבדים מסוימים - כמו זמש וקטיפה - דורשים טיפולים מיוחדים, לא כל הסריגים דורשים שיטת ניקוי זו.

לכן, לפני שמחליטים האם הפריט באמת זקוק לטיפול כמו ניקוי יבש והאם הוא צריך ללכת למכבסה או לא, שקול את הגורמים הבאים:

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?
  • ממה זה עשוי?

בגדים העשויים מבדים עמידים כגון פוליאסטר, כותנה או פשתן ניתנים לכביסה במכונה. לכן, על ידי בחירת מחזור עם מים קרים וסיבוב עדין, רוב הסיכויים שלא תהרוס את הבגדים שלך.

  • האם ניתן לכבס את החלק ביד?

פריטים העשויים ממשי או צמר מסומנים לרוב כ'ניקוי יבש' בשל אופיים העדין
פריטים העשויים ממשי או צמר מסומנים לרוב כ'ניקוי יבש' בשל אופיים העדין.

פריטים העשויים ממשי או צמר מסומנים לרוב כ'ניקוי יבש' בשל אופיים העדין. עם זאת, אם אתה מטפל בפריט בזהירות, אתה יכול לשטוף אותו בבטחה ביד בבית.

השתמשו במים קרים, חומר ניקוי כביסה איכותי, והשרו בעדינות. רק זכור להיזהר בעת השפשוף כדי לא לפגוע בחתיכה! מצא מידע נוסף על שטיפת ידיים כאן.

  • האם לבגד יש רקמה או עיטורים?

לבגדים עדינים רבים יש עיטורים, כמו פנינים או סרטים, שיש סיכוי גבוה יותר ליפול או להתקלקל אם כבסו אותם במכונה. אם זה המקרה, אתה יכול לעקוף את הבעיה על ידי שטיפת הבגד בתוך ציפית או שקית בגד עדינה.

  • האם הבגד אכן דורש כביסה ללא מים?

אם הבגד עשוי מזמש, או סוג אחר של בד שיכול להיהרס על ידי מים, אין סיכוי. קח את החלק לכביסה, מכיוון שאתה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך אם תנסה לנקות אותו בעצמך בבית.

אז אם על התווית כתוב 'ניקוי יבש בלבד', עדיף לקחת את הפריט לטיפול אצל מומחה שיודע לנקות יבש, שכן הכביסה שלך עלולה להינזק אם תכבס ביד או במכונת כביסה.

כיצד להסיר כתמים מבגדים עדינים

אם תמצא כתם, ייתכן שתוכל להסיר אותו בעצמך, בתנאי שהבד מתאים. ראשית, בדוק את המוצר שבו אתה מתכוון להשתמש על חלק נסתר של החלק ולאחר מכן בצע את השלבים הבאים:

  1. הרטיבו את הכתם במים קרים.

  2. מרחו סבון באיכות טובה על הכתם.

  3. שפשפו בעדינות בקצות האצבעות - אך אל תשפשפו!

  4. לשטוף במים קרים.

לעצות נוספות על שטיפת ידיים או התמודדות עם כתמים (כגון פירות או קפה) על בגדים, בדוק את שאר פריטי הכביסה שלנו.