קרדית האבק: תסמינים ופתרונות

האם יש לך תסמינים של קרדית האבק או שאתה מודאג לגבי קרדית האבק בשטיח
האם יש לך תסמינים של קרדית האבק או שאתה מודאג לגבי קרדית האבק בשטיח?

האם יש לך תסמינים של קרדית האבק או שאתה מודאג לגבי קרדית האבק בשטיח? המשך לקרוא עבור כל מה שאתה צריך לדעת על אלרגיות לקרדית האבק.

 • מהן קרדית האבק? קרדית האבק היא יצורים זעירים החיים בחלקיקי אבק.
 • האם קרדית האבק יכולה לגרום לאלרגיות? כן הם יכולים.
 • איך יודעים אם יש לכם קרדית אבק? הם גרים בכל בית, אבל תזהו תסמינים של קרדית האבק של תגובה אלרגית על ידי דברים כמו נזלת/גרד או החמרה של אסטמה/אקזמה.
 • איך נפטרים מקרדית האבק? הסר את קרדית האבק מהשטיח, רהיטים מרופדים ובדים ביתיים אחרים על ידי ניקוי קבוע.
 • מה לגבי קרדית האבק במיטה? קרדית האבק במיטה יכולה גם לגרום לתסמינים, אז אוורור את הכביסה שלך באופן קבוע ובחר בכריות ושמיכות פוך היפו-אלרגניות במידת האפשר.
זה נפוץ לקבל קרדית אבק במיטה, אז הקפד לנקות את הסדינים שלך באופן קבוע. נסו מותג כביסה איכותי כמו פרסיל, שעובד היטב גם בטמפרטורות נמוכות.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

שלבים מרכזיים

 1. אם אתה מודאג או לא בטוח לגבי תגובות כלשהן שאתה עשוי לחוות, פנה לייעוץ רפואי.
 2. המניעה עדיפה על תרופה! דברים קטנים, כמו שאיבת אבק וניקוי אבק רגילים, ופתיחת חלונות לאחר הבישול, יעזרו לצמצם באופן משמעותי את הצטברות קרדית האבק.

אלרגיות לקרדית האבק נפוצות מאוד ויכולות להיות הגורם לעור מגרד או דלקתי. מאמר זה מספר לך על אלרגיה לקרדית האבק, הסימפטומים שלה ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע מקרדית האבק לפלוש לביתך.

איך אתה יודע אם יש לך קרדית אבק ומה הן, באמת?

הנה כמה דברים שכדאי לנסות אם אתה חושב שיש לך קרדית אבק בשטיח
הנה כמה דברים שכדאי לנסות אם אתה חושב שיש לך קרדית אבק בשטיח, קרדית אבק במיטה או במקומות אחרים.

קרדית האבק הן חרקים זעירים - כל כך קטנים שלא ניתן לראותם בעין בלתי מזוינת - המצויים באבק ביתי. הם ניזונים מקשקשי העור שאנו משירים כל היום. קרדית האבק נוטת לחיות באזורים חמים ולחים ואוהבת במיוחד בדים ביתיים: כריות, מזרונים, שטיחים, ריהוט רך וצעצועים מפנקים. בעיקרו של דבר, היצורים הקטנים האלה נמצאים בכל מקום, אז למרות שאנו מציגים לעתים קרובות את השאלה 'איך אתה יודע אם יש לך קרדית אבק ', למעשה, כולם עושים זאת, רק שחלק מהאנשים רגישים אליהם יותר מאחרים.

האם קרדית האבק יכולה לגרום לאלרגיות?

כן, לחלק מהאנשים יש תגובות אלרגיות לקרדית האבק. אנשים הסובלים מאסטמה או אקזמה נוטים יותר לסבול מתגובות מסוג זה. בעיות נגרמות כאשר אנשים רגישים לקרדית האבק נושמים פנימה חומר המצוי בתוך הגללים שלהם. חומרים אלו קטנים במיוחד ונישאים באוויר, מה שמקשה מאוד לא לשאוף אותם אם יש הרבה קרדית אבק בסביבה.

אלרגי לקרדית האבק: תסמינים וטיפול

אם אתה מתעורר מכוסה בבליטות אדומות מגרדות, ייתכן שאתה אלרגי לקרדית האבק. התסמינים משתנים בין אנשים וחלקם סובלים יותר מאחרים. עם זאת, אינדיקציות נפוצות לכך שיש לך אלרגיה לקרדית האבק כוללות גירוד או נזלת באף, התעטשות ולעיתים קבלת עיניים כואבות ומגרדות. תגובות אלרגיות יכולות גם לגרום להחמרה באסתמה - למשל קשיי נשימה יותר - או אקזמה, כתמים מגעילים של עור אדום מגרד. הטיפול ישתנה בהתאם לתסמין, לכן חשוב לדבר עם איש מקצוע רפואי אם אתה בכלל מודאג. הם עשויים לרשום לך טבליות, קרמים או משאפים כדי להקל על התסמינים.

כיצד להיפטר מקרדית האבק בשטיח, ריפוד ובדים ביתיים אחרים

הסימפטומים שלה ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע מקרדית האבק לפלוש לביתך
מאמר זה מספר לך על אלרגיה לקרדית האבק, הסימפטומים שלה ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע מקרדית האבק לפלוש לביתך.

כמו בכל אלרגיות, מניעה עדיפה בהרבה על ריפוי, אז אם אתה חושב שאתה סובל מאלרגיה לקרדית האבק, יש כמה דברים קלים שאתה יכול לעשות ברחבי הבית כדי למזער את הצטברותן. הנה כמה דברים שכדאי לנסות אם אתה חושב שיש לך קרדית אבק בשטיח, קרדית אבק במיטה או במקומות אחרים:

 • פתח חלונות או פתחי אוורור לאחר בישול, כביסה ורחצה כדי לעצור את התפשטות הרטיבות
 • הימנע מייבוש בגדים בתוך הבית, במיוחד חדרי שינה וחדרי מגורים (או, אם אתה צריך, וודא שהחלל מאוורר היטב)
 • הסר את קרדית האבק מהשטיחים בשאיבת אבק רגילה
 • מצעי אויר לפני סידור מיטות כדי לסייע במניעת קרדית האבק במיטה
 • פתח חלונות בחדר האמבטיה כדי למנוע הצטברות של לחות
 • להפוך את הבית מעט יותר קר (קרדית האבק מעדיפה טמפרטורות חמות)
 • הימנעו משטיח בבית (קרדית אבק בשטיח בשטיח נפוץ מאוד) - בחרו בקרשים, אריחים או לינוליאום
 • כמו כן, נסו למזער את כמות הרהיטים המרופדים ובדים ביתיים אחרים
 • אבק באופן קבוע, אך הימנע מאבק יבש מכיוון שזה פשוט מפיץ את החלקיקים מסביב - השתמש במטלית לחה או שואב אבק - זה יכול לעזור להקל על תסמיני אלרגיה לקרדית האבק
 • השתמש במזרנים, שמיכות פוך וכריות שאינם אלרגניים. אם אתה נוטה לתגובות אלרגיות, נסה חומר ניקוי כביסה עדין יותר כמו Neutral.
 • אם ניסיתם את האמור לעיל ועדיין תוהה כיצד להיפטר מקרדית האבק בשטיח, נסה לקנות שואב אבק עם מסנן HEPA. זה מייצג ' אוויר חלקיקי ביעילות גבוהה ', מה שפשוט אומר שהוא לוכד יותר קרדית אבק מאשר שואבי אבק רגילים.

יש הרבה דברים שונים שאתה יכול לנסות כשזה מגיע להיפטר מאורחי הבית הקטנים והמציקים האלה; עיין במאמר זה לקבלת טיפים נוספים כיצד להסיר את קרדית האבק. אם יש לך תסמינים ואתה תוהה אם אתה אלרגי לקרדית האבק, ייתכן שאתה צודק. אל תסבלו בשתיקה, התאימו את ביתכם ואם יש לכם תגובות פנו לרופא המקומי שלכם לקבלת עצות נוספות.