כיצד לנקות את ארגז החול שלך.

כתוצאה מכך נאלצתי לנקות בעמל רב את החתול ואת ארגז החול
כתוצאה מכך נאלצתי לנקות בעמל רב את החתול ואת ארגז החול, כמו גם את הרצפה מסביב!

אנה-לואיזה פרג חולקת את הטיפים שלה לארגז חול נקי שתמיד מריח טוב

כאמא את באמת אחראית על הכל בבית: החתול הקצרצר הבריטי אלפונסו נמצא איתנו מהקיץ שעבר ולמרות שהחתול שייך לילדים, כמובן שזה אני שמנקה את ארגז החול שלו. ואלפונסו שלנו הוא איש חתול קטן מאוד תובעני: על הטעויות הקטנות ביותר מצידי מעירים בקול רם עם מיאו. כמו בפעם הקודמת כשלא היה מספיק פסולת חתולים בשירותים שלו ולכן הוא לא רצה לעשות את העסק הגדול שלו... באילו טריקים וטיפים אני משתמש כדי לשמור על ארגז החול בשליטה בנוסף לילדים ולמשק הבית הבית שלנו לא מריח כמו ארגז חול, אני אגיד לך כאן:

כמעט כל חתול תינוק קטן (וגם חתולים גדולים) עובר לפעמים תאונה: ניתן להסיר את השתן של החתול ואת הריח הרע עם מנקה ההיגיינה של Domestos: להשאיר אותו למשך מספר דקות ולאחר מכן לשטוף את האזור בזהירות במים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. בחרו את המקום האידיאלי לארגז החול

חייתי עם חתולי בית פעמים רבות ואני יכול רק לומר שוב ושוב שבחירת המיקום של ארגז החול היא באמת הגורם החשוב ביותר בשמירה על הכשרת בית החתול שלך. בחר מקום שקט לסגת אליו לעסקים. באופן אידיאלי, במקום יש רצפת אריחים שניתן לנקות בקלות במקרה של "תאונות קלות". אם זה לא המקרה, אתה יכול גם להניח את האסלה על מחצלת פלסטיק. בעת הקמתו, חשבו על הדרכים שלכם ברחבי הבית: באופן אידיאלי, השירותים נמצאים בקרבת פסולת ביתית, כך שתוכלו להשליך את העסקים היומיומיים מבלי לחצות את הבית.

2. קנה את ארגז החול המתאים

אנה-לואיזה פרג חולקת את הטיפים שלה לארגז חול נקי שתמיד מריח טוב
אנה-לואיזה פרג חולקת את הטיפים שלה לארגז חול נקי שתמיד מריח טוב.

יש כיום עיצובים רבים ושונים לארגזי חול: עם גג, הם מונעים מהחתול לזרוק את הפסולת החוצה בעת גירוד. עם זאת, התפתחות הריח בחלל הסגור הרבה יותר לא נעימה לחתול ויש לנקות את האסלה הזו לעתים קרובות יותר. עם גיגיות פתוחות, ודאו שהגובה מאפשר לחתול קטן לקפוץ מעל הקצה וחתול מבוגר עדיין יכול לדרוך מעליו. בכל מקרה, ארגז החול צריך להיות עשוי מפלסטיק, מכיוון שחומר זה אינו סופג את הריח החזק של שתן החתול וקל לניקוי.

3. המשיכו לנסות עד שתמצאו את המלטה המתאימה לחתול שלכם

תמיד יש לתת מינון נכון של פסולת חתולים: אם מעט מדי, החתול לא יכול לקבור את העסק שלו, אם יותר מדי הוא יכול ליפול מארגז החול. לא כל פסולת חתולים נוצרת שווה - ישנם סוגים רבים ושונים של פסולת:

 1. פסולת חתולים שאינה מתגבשת נשארת מגורעת גם כשהן רטובות. תצטרך להסיר את האזורים המזוהמים עם חפירה כל יום. הם מגיעים בגרסאות גסות ודקות - מכיוון שכפות חתול רגישות מאוד, נסה מה שאתה אוהב.
 2. בפסולת חתולים מתגבשת כפי שהשם מרמז נוצרים בשתן גושים שאתה - קצת יותר קלים מאשר בהמלטה שאינה מתגבשת - מוציאים מדי יום עם חפירה מיוחדת תירוש.
 3. זבל חתולים עם גבישים סוגר את שתן החתול בצורה חסרת ריח. אתה רק צריך להפוך את המלטה עם האת כל יום כדי שהשתן יוכל להתפזר היטב ולהתאדות. כן, תלוי באיזו תדירות החתול שלך משתין, אתה תחליף את כל המלטה לאחר 7 עד 10 ימים.
 4. אזהרה: לא כל חתול אוהב פסולת חתולים עם תוספים ריחניים. אלפונסו, למשל, לא יכול לסבול פסולת בניחוח לבנדר.
 5. פסולת חתולים אורגנית מומלצת כגרסה ידידותית לסביבה: ניתן להשליך אותה עם פסולת אורגנית.

מכיוון שלחתולים יש העדפות שונות מאוד, כדאי לנסות סוגים שונים של פסולת חתולים. אלפונסו שלנו, למשל, לא הצליח להתמודד עם פסולת גושים קטנה. הוא כפך דקות ספורות ולמרבה הצער הצליח לחזור לעסק שלו שוב ושוב. כתוצאה מכך נאלצתי לנקות בעמל רב את החתול ואת ארגז החול, כמו גם את הרצפה מסביב! עם המלטה של חתול הקריסטל, מצאנו גרסה שהוא אוהב הרבה יותר ועובד בצורה מושלמת.

4. כך מנקים את ארגז החול בצורה מהירה ומעשית

ארגז החול צריך להיות עשוי מפלסטיק
בכל מקרה, ארגז החול צריך להיות עשוי מפלסטיק, מכיוון שחומר זה אינו סופג את הריח החזק של שתן החתול וקל לניקוי.

מובן מאליו שבהחלט תצטרכו להסיר את העסק הגדול של החתול שלכם בכל יום, לא משנה באיזו פסולת אתם משתמשים. השתמש בכף כדי להניח את המלטה המזוהמת בשקית ניילון נפרדת כדי לבודד את הריח. השלך את החבילה לאשפה הביתית. במקרה של פסולת חתולים אורגנית יש להשליך אותה ישירות לשקית האשפה האורגנית ללא שקית ניילון נוספת.

עליך לנקות לחלוטין את ארגז החול פעם בשבוע:

 1. הסר את כל פסולת החתולים מארגז החול והשליך אותו כראוי.
 2. הסר כל שאריות פסולת מיובשות עם נייר מגבת מטבח שהרטבת מעט.
 3. שטפו את ארגז החול במים חמים.
 4. אם האסלה אינה נקייה מספיק לפי הסטנדרטים שלך, אתה יכול להשתמש בכמה טיפות של חומר ניקוי. הקפידו, עם זאת, להשתמש בחומר ניקוי עדין חסר ריח ככל האפשר, כי האף של החתול רגיש מאוד. היא לא אוהבת אסלה עם ריח קליני מלא בכימיקלים!
 5. יבש באוויר את האסלה הריקה או השתמש במגבות נייר כדי לייבש אותה.
 6. מלאו את ארגז החול עם אשפה חדשה.

אם תשתמש בעצות האלה, מובטח שהחתול שלך ירגיש איתך בנוח ויעשה את העסק שלו בקלות. הבית שלך לא מריח כמו חתולים ויש לך פחות מה לנקות!