מהי פסולת אורגנית ו-5 סיבות שכדאי למיין את הפסולת שלך לפני השלכתה

ניתן לעקוב בבנק הפסולת למחזור פסולת אנאורגנית שקשה לפירוקה
כאשר אנו מעזים להפריד פסולת לפי סוגה, ניתן לעקוב בבנק הפסולת למחזור פסולת אנאורגנית שקשה לפירוקה.

עדיין מתקשים להבין את המשמעות של פסולת אורגנית ואנאורגנית? זה ההסבר והסיבה לכך שעלינו להפריד פסולת לפי סוגה.

המודעות למיין את סוגי הפסולת לפני סילוקה עדיין נמצאת רק לעתים רחוקות בבעלות תושבי אינדונזיה. עבור רוב האנשים, לזרוק כל סוג של אשפה היא לא בעיה כל עוד היא נפטרת במקומה. למעשה, חשוב להפריד פסולת אורגנית מפסולת אנאורגנית. ההגדרה של פסולת אורגנית היא פסולת שמקורה ביצורים חיים ויכולה להתפרק מעצמה. בינתיים, פסולת אנאורגנית היא פסולת לא ביולוגית המזכירה מוצרים סינתטיים או מעובדת מטכנולוגיית עיבוד.

פסולת אורגנית היא סוג של פסולת שאינה מדאיגה מדי, בעוד פסולת אנאורגנית נחשבת מטרידה למדי מכיוון שהיא עלולה לזהם את הסביבה. אז, מעכשיו, תתרגלו להפריד פסולת לפי סוגה. להלן סיבות מדוע כדאי להפריד אותם לפי סוג לפני לזרוק אותם לפח.

1. זמן פירוק שונה

כפי שנאמר בעבר, פסולת אורגנית היא פסולת שיכולה להתפרק מעצמה תוך זמן קצר. בינתיים, סוגים מסוימים של פסולת אנאורגנית אינם מתפרקים בקלות ודורשים זמן רב להתפרק.

ההבדל בזמן פירוק הפסולת לפי סוג הוא אחת הסיבות למיון פסולת פלסטיק. סוגים אנאורגניים של פסולת כמו פלסטיק, קופסאות שימורים או שקיות ניילון לא מתפרקים בקלות, ולכן לפעמים הם דורשים טכנולוגיה מיוחדת כדי לפרק או למחזר אותם.

2. להקל על שימוש חוזר בסוגי פסולת לפי תפקידם

דוגמאות לפסולת אורגנית יכולות להיות בצורת קליפות פירות, עלים יבשים, לפסולת ביתית. סוג זה של פסולת קשה מאוד לשימוש חוזר. גם אם נעשה בו שימוש חוזר, בדרך כלל יש לעבד אותו מחדש באמצעות תערובת של טכנולוגיה או כימיקלים.

בינתיים, ניתן לעשות שימוש חוזר בחלק מהפסולת האנאורגנית. לפעמים אנחנו רק צריכים לשטוף או לשטוף את הפסולת האנאורגנית לפני שימוש חוזר.

3. להפוך את החיים לבריאים יותר

למעשה, חשוב להפריד פסולת אורגנית מפסולת אנאורגנית
למעשה, חשוב להפריד פסולת אורגנית מפסולת אנאורגנית.

הידעתם שמיון פסולת אינו תלוי רק בסוג האורגני או האנא-אורגני. כמו כן, יש להפריד פסולת בהתאם לאופיה. לדוגמה, ישנם סוגים של פסולת העשויה מכימיקלים נפיצים, כגון ספריי שיער, סוללות ועוד רבים. אין לערבב סוג זה של פסולת רעילה ומסוכנת עם פסולת בלתי מזיקה אחרת.

סוג זה של פסולת מסוכנת עלולה לסכן את בריאותך. לדוגמה, פסולת רעילה עלולה לזהם את הסביבה וכמובן להשפיע על שרשרת המזון האנושית.

4. שיפור רווחת האנשים

פעולת הפרדת הפסולת יכולה גם לשפר את רווחת האנשים, אתה יודע. למשל, כאשר מפרידים פסולת אנאורגנית ואוספים אותה להפקדה בבנק פסולת, כמובן שלפעילות זו יכולה להיות השפעה חיובית על כלכלת הקהילה.

לא רק רווחת לקוחות בנק הפסולת תגדל, אלא גם בעלי בנק הפסולת בעצמם יכולים לקבל הטבות ניכרות. אז, האם אתה מעוניין להיות מעורב בפעילות בנק הפסולת הזו?

5. צמצום הצטברות האשפה בים

זיהום פסולת פלסטיק בסביבה מדאיג מאוד. למעשה, הים יכול להיות גם מקום לפסולת אנאורגנית שלא ניתנת לפירוק בקלות.

כאשר אנו מעזים להפריד פסולת לפי סוגה, ניתן לעקוב בבנק הפסולת למחזור פסולת אנאורגנית שקשה לפירוקה. כמובן שיש לכך השפעה על הפחתת הפסולת הימית.

האם אתה מבין את המשמעות של פסולת אורגנית ואורגנית? נתחיל בפעולת הפרדת הפסולת לפי סוגה ואופיה! אל תשכחו לבחור במוצרים עם אריזה ידידותית לסביבה שקל גם למחזר. לדוגמה, בבחירת חומר ניקוי יש לבחור באריזה ידידותית לסביבה כגון Rinso bimasakti. אריזות Rinso Bimasakti קלות למיחזור ולכן אינן מוסיפות לזיהום של פסולת פלסטיק בסביבה שלנו.