איך מנקים אוהל לפני חופשה?

שטפו אותו היטב במים חמימים נקיים (אם תשטפו את האוהל בגינה שלכם
לאחר שהוא נקי, שטפו אותו היטב במים חמימים נקיים (אם תשטפו את האוהל בגינה שלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות עם צינור גינה).

עצות מעשיות כיצד להכין את האוהל לעונה הבאה.

על מנת ליהנות מהחופשה באוויר הפתוח במלואה, כדאי להקים את האוהל לפני העונה, לבדוק את מצבו ולנקות אותו היטב. בדירה מרעננת ומתפקדת באופן מלא, יהיה לכם בטוח ונעים יותר לחיות. לכן, לפני החג, בדקו את מצב האירוח הנופש שלכם ובצעו ניקיון יסודי של האוהל. הודות לכך, הוא ישמש אותך לעוד שנים רבות.

זכרו לקפל את האוהל רק כשהוא יבש לחלוטין. גם כמות קטנה של לחות עלולה לגרום לפריחה של עובש ולריח עבש שעלול להפתיע לא נעים לפני הטיול הבא.

איך לשטוף אוהל?

שטפו תמיד את האוהל ביד, אך אל תשתמשו בחומרי כביסה מסורתיים. הם עלולים לפגוע בציפוי העדין שלו. לכן, אנו ממליצים להשתמש בתכשיר המיועד במיוחד לניקוי אוהלים. אם אין לכם פתרון כזה, שטפו את האוהל במי סבון. חשוב שזה יהיה עדין, למשל לילדים. התחל לנקות את האוהל על ידי הצבתו בחצר, במוסך או בגינה. מפורקים, שוטפים עם ספוג ספוג במי סבון. לאחר שהוא נקי, שטפו אותו היטב במים חמימים נקיים (אם תשטפו את האוהל בגינה שלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות עם צינור גינה).

כיצד להסיר כתמים מאוהל?

אם אתה מבחין בלכלוך נוסף על האוהל בזמן שטיפתו, נקה אותו עם מברשת רכה. עם זאת, זכור לא לשפשף את הקנבס יותר מדי מכיוון שאתה יכול בקלות להזיק לו. ייתכן שתבחין בכתמי שרף עליו. ואז מה?

  1. בחלק הפנימי של הבד, היכן שהכתם נמצא, מניחים קוביית קרח.
  2. גרד בזהירות את השרף.
  3. מוכן!

איך מנקים אוהל מעובש?

למרבה הצער, עובש ופטריות הם פופולריים, אבל מאוד לא רצויים, אורחים של אוהלים. לכן, לאחר פריסת האוהל, בדקו את מצבו גם מבחינה זו. אם אתם מוצאים עליו עקבות של עובש, טפלו בהם עם סוכן מיוחד שתוכלו לקנות בקלות ברוב החנויות - מארזי Cif Perfect Finish Mould ו- Black Deposits מושלמים כאן. אתה יכול גם להשתמש בתרופה ביתית להסרת עובש:

  1. מכינים את ההכנה: מערבבים 5 גרם אמונית מזון, 10 גרם מלח שולחני ו-10 מ"ל מים.
  2. שפשפו את המקום העובש עם מטלית טבולה בתמיסה המוכנה.
  3. לשטוף במים זורמים.
  4. יבש את האוהל.

בדוק אם יש נזק אפשרי

איך מנקים אוהל מעובש
איך מנקים אוהל מעובש?

אם בעת בדיקת מצב האוהל הבחנתם בנזק כלשהו בו, תקנו זאת בעצמכם או בקשו עזרה מאנשי מקצוע שיעשו זאת עבורכם. בעת בדיקת האוהל, שימו לב במיוחד לתפרים.

שמור על המחוונים

רוכסנים הם אלמנטים חשובים, שלעתים קרובות מתעלמים מהם שלא בצדק, באוהל. כדי לוודא שהם לא ייכשלו, השתמשו במברשת רכה כדי להסיר חלקיקי חול מהשיניים שנשארו בהן מהעונה הקודמת. לאחר מכן יש לשמן אותם בשעווה או בחומר סיכה מיוחד עם רוכסן. הודות לכך, הם יעבדו טוב יותר ויותר.

זכור לגבי הספגה

כדי למנוע ממים ואור שמש להכניס את האוהל, יש להספוג אותו לאחר כל כביסה יסודית. בתקופת הרפובליקה העממית הפולנית, זה נעשה עם... שומן חזיר! למרבה המזל, היום אתה יכול לעשות את זה אחרת. הדרך הקלה ביותר להחדיר את האוהל היא עם תכשיר ריסוס מיוחד - פשוט רססו את האוהל בזהירות והוא מוכן. זכרו - כדי להחדיר אוהל, עליו להיות נקי ויבש.

איך לייבש אוהל?

יבשו את האוהל באוויר הצח, אך השתדלו לא לחשוף אותו לאור שמש עז. כאשר הוא יבש לחלוטין, הכניסו את האוהל לכיסוי או קפלו אותו בצורה רופפת על מדף. ככל שהגישה לאוויר גדולה יותר, כך היא טובה יותר עבורו.

דאגו לציוד

לפני העונה הבאה, בדקו שיש לכם את כל הציוד שאתם צריכים לטיול קמפינג. להלן החשובים שבהם:

  • תאורה - לוודא שכל הנורות פועלות.
  • כלי בישול וסכו"ם - בדקו שלא חסר.
  • שטיח שינה ושק שינה - האם הם דורשים ניקוי?

עכשיו אין לך מה לעשות מלבד להתחיל את הספירה לאחור לטיול הבא שלך. חג שמח!