האם סודה לשתייה מסירה ריחות?

ריכזנו רשימה של דרכים בהן תוכלו להשתמש בסודה לשתייה כדי להסיר ריחות
ריכזנו רשימה של דרכים בהן תוכלו להשתמש בסודה לשתייה כדי להסיר ריחות.

סודה לשתייה גיבורי הניקיון, במיוחד בגלל יכולת ספיגת הריחות שלה. סודה לשתייה יכולה לעזור בניקיון גם במקומות מפתיעים שאנו נותנים עליהם טיפים.

כמו במלאכות בית רבות אחרות שנלמדו מקרובים או חברים, התשובה לשאלת הכותרת היא "כן, אם אתה יודע איך להשתמש בה נכון". ריכזנו רשימה של דרכים בהן תוכלו להשתמש בסודה לשתייה כדי להסיר ריחות.

עם זאת, חשוב להזכיר את המגבלות של שיטת הסודה לשתייה. לעתים קרובות זה מנטרל ריחות אם רק משאירים את המכסה פתוח למשך הלילה. אבל ריחות עקשניים בדרך כלל דורשים ניקוי ריח יעיל יותר, למשל עם חומרי ניקוי יעילים למטבח כמו מוצרי Cif. סודה לשתייה עלולה לפגוע גם במשטחים מסוימים.

ניתן להפוך את סודה לשתיה (נתרן ביקרבונט) למטהר אוויר קל לבית שלך. פשוט שים סודה לשתייה בכוס קטנה והוסף כמה טיפות שמן אתרי. סודה לשתייה מנטרלת את הריח והשמן האתרי ממלא את ביתך בניחוח טוב.

סודה לשתייה ופיזור ריח - איך זה עובד?

ניתן להשתמש בסודה לשתייה להסרת ריחות במצבים ביתיים רבים ושונים
ניתן להשתמש בסודה לשתייה להסרת ריחות במצבים ביתיים רבים ושונים.

ניתן להשתמש בסודה לשתייה להסרת ריחות במצבים ביתיים רבים ושונים. השימוש הנפוץ ביותר הוא ככל הנראה לשים קערה קטנה של סודה לשתייה במקרר, שתשמור על ריח רענן עד לשטיפה היסודית הבאה. עם זאת, ניתן להשתמש בסודה לשתייה גם במצבים הבאים:

  1. יוצקים כמה כפות סודה לשתייה לביוב, מעט חומץ מעל, ונותנים לזה לעבוד לרגע. לשטוף במים חמים. זה מסיר חסימות או לפחות ריחות. עבור סתימות חמורות יותר, ייתכן שתצטרך פותחן ניקוז מתאים. הקפד לקרוא את מדריכי המוצר לפני השימוש.
  2. פזרו כפית סודה לשתייה על הנעליים אם ריח מיץ גרביים הפך לבלתי נסבל. סודה לשתייה עובדת כמעט כמו מפיג ריח בחנות. השאר את הנעליים למשך הלילה ואז רוקן אותן בבוקר. היזהר עם תרופה זו אם העור שלך רגיש, שכן סודה לשתייה עלולה לגרות את העור.
  3. אם שואב האבק שלך מסריח, ניתן לפתור את הבעיה על ידי פיזור סודה לשתייה על השטיח לפני שאיבת האבק.
  4. ריחות רעים עוזבים את רוב משטחי הבית על ידי שפשוף אותם בתערובת סודה לשתייה. אותו דבר לגבי שטיחים מלוכלכים קשות.

מדוע אבקת אפייה לא פועלת להסרת ריחות?

חשוב להבין שסודה לשתייה ואבקת אפייה הם שני דברים שונים לגמרי!

ניתן להשתמש בסודה לשתייה (נתרן ביקרבונט ) לנטרול ריחות וכן לניקוי משטחים וחומרים שונים. הוא משמש כמובן גם באפייה ובבישול. עם זאת, אבקת אפייה היא עניין אחר לגמרי. הוא משמש בעיקר באפייה. אבקת אפייה אמנם מכילה נתרן ביקרבונט, אך יש לה גם מרכיבים נוספים שהופכים אותה לפחות יעילה בניקוי והסרת ריח.

כמו חומץ, מוצר ביתי רב-תכליתי ידוע, סודה לשתייה היא תוספת שימושית באמת למלאי חומרי הניקוי שלך. בעזרת הטיפים שלמעלה, כעת תוכל להשתמש במוצר הפשוט הזה ביעילות.