הסרת סטארין מהבד

לאחר מכן מגהצים מעל הנייר או הבד כך שהסטארין נמס וייספג בנייר או בבד
לאחר מכן מגהצים מעל הנייר או הבד כך שהסטארין נמס וייספג בנייר או בבד.

הסרת סטארין מהבד אינה קשה כאשר יודעים מה לעשות. עם הוראות אלו, הסטארין ייצא מהבד בקלות רבה יותר ממה שאתה חושב!

אור נרות מכניס אווירה ייחודית לחדר, אך כאשר תשומת הלב היא במקום אחר, עלול להופיע כתם סטארין על הבגד או המפה. עם זאת, כתם מגעיל לעתים קרובות אינו קבוע, מכיוון שהטיפים החדישים הבאים יוציאו את הסטארין שלך מכל בד. עם זאת, שימו לב שבמקרים מסוימים, הסרה מלאה של הסטארין מהבד אינה אפשרית בהרכבה ביתית.

מכיוון שהטיפים החדישים הבאים יוציאו את הסטארין שלך מכל בד
עם זאת, כתם מגעיל לעתים קרובות אינו קבוע, מכיוון שהטיפים החדישים הבאים יוציאו את הסטארין שלך מכל בד.

ראה גם את הטיפים שלנו להסרת סטארין מכל דבר מלבד ביגוד וטקסטיל כאן.

אם כתם הסטארין רגיש במיוחד לטקסטיל, כמו משי או סאטן, או אם אתם חושדים ביכולתכם להסיר את הכתם, קחו את הטקסטיל למכבסה לטיפול מקצועי.

הסרת סטארין מטקסטיל

לפני שתנסה להוציא סטארין מהבגדים שלך, בדוק את תוויות הכביסה על הבגדים שלך כדי לדעת באילו אמצעים יינקטו הבגדים להסרת סטארין. להלן הנחיות כלליות להסרת סטארין מבד:

  1. אפשר לכתם להתייבש לחלוטין. בניגוד לרוב הכתמים האחרים, עדיף להסיר סטארין מטקסטיל כשהכתם יבש. אם תנסה להסיר כתם סטארין חם, אתה עלול להפיץ אותו עוד יותר ולצרוב את עצמך.
  2. כשהכתם התייבש יש לגרד אותו בעדינות בעזרת מסמר, סכין או כף, למשל.
  3. הניחו נייר או בד סופג מעל או מתחת לכתם הסטיארין הנותר. לדוגמה, מטבח, פילטר או נייר אפייה או מגבת בד מתאימים היטב למטרה זו. לאחר מכן מגהצים מעל הנייר או הבד כך שהסטארין נמס וייספג בנייר או בבד. בדוק את טמפרטורת הגיהוץ של הבד מסימן הכביסה.
  4. לאחר הסרת הסטארין מהבד, עדיין ניתן לטפל בכתם השומני עם סבון כלים, סבון מרה או מסיר כתמים (במיוחד אם הסטארין שהוסר היה צבעוני). לפני שתתחיל להשתמש בחומר הניקוי לבחירתך על הכתם, נסה אותו תחילה על נקודה שאינה מורגשת על הבד. אם אינכם מעוניינים למרוח את מסיר הכתמים ישירות על אזור הכתמים, ניתן גם להשאיר את הטקסטיל ספוג בתערובת של מים ומסיר כתמים על בסיס חמצן למשך מספר שעות.
  5. לאחר הסרת הסטארין מהבד יש לכבס את הבד בדרך הרגילה במכונת הכביסה או ביד, בהתאם להוראות הכביסה.

אם סטארין מגיע לחולצה או במכנסיים האהובים עליך במהלך ההמולה של מסיבת יום הולדת לילדים או ארוחת ערב אטמוספרי לאור נרות, אתה יודע איך לפעול. הדבר החשוב ביותר הוא להישאר רגועים ולחכות שהכתם יתייבש כדי שדבר גרוע יותר לא יקרה. הסרת סטארין מהבד היא עמלנית יותר מאשר ממשטחים אחרים, אך לא בלתי אפשרית.

  • מלטה את דעתך והמתן עד שכתם הסטארין יתייבש.
  • מגרדים בזהירות את הכתם המיובש.
  • הניחו נייר או בד סופג על גבי הכתם הנותר, ולאחר מכן גהצו אותו מעל כך שהסטארין ייספג בנייר או בבד.
  • טפל בשומן עיקש עם מסיר כתמים.
  • לבסוף יש לכבס את הבד במכונת הכביסה או ביד לפי הוראות הכביסה.