שום דבר לא בוער: חלופות נייר אפייה בר קיימא ותחליפי נייר אפייה

נייר אפייה לקומפוסטציה הוא חלופה הגיונית
נייר אפייה לקומפוסטציה: אם אתם לא רוצים להסתדר בלי נייר אפייה, נייר אפייה לקומפוסטציה הוא חלופה הגיונית.

מחפשים תחליף לנייר אפייה כי אתם רוצים לעשות יותר למען הסביבה? כאן תמצאו הצעות לחלופות נייר אפייה בר קיימא וטיפים להחלפת נייר אפייה שלא מגיע לפח לאחר השימוש.

החלפת נייר אפייה: 3 פתרונות ידידותיים במיוחד לסביבה

1. חמאה, שמן וקמח במקום נייר אפייה - ממש כמו פעם

הדרך הטובה ביותר להגן על הסביבה היא פשוט להסתדר בלי נייר אפייה. אפשר פשוט לשמן תבניות אפייה בחמאה או במרגרינה. שומנים צמחיים – או אפילו טבעוניים – נטולי טעם כמו שמן לפתית או שומן קוקוס מתאימים גם הם כתחליף לנייר אפייה. שימון מגשי אפייה אולי אומר יותר כביסה, אבל זה הגיוני ביותר.

אם תאבק את תבנית האפייה במעט קמח, ביסקוויטים ושות' יידבקו עוד פחות. לחילופין, אפשר להשתמש בפירורי לחם, אגוזים או סולת. זה עובד גם, למשל, אם אתם צולים צלי בתבנית כיכר ולא רוצים שהוא יידבק.

נייר אלומיניום אינו תחליף בר קיימא לנייר אפייה: אלומיניום מורכב מבוקסיט. כריית הבוקסיט יוצרת בעיות סביבתיות רבות וייצור אלומיניום מצריך אנרגיה רבה. בנוסף, מלחים וחומצות יכולים לשחרר את חלקיקי האלומיניום הקטנים ביותר מנייר הכסף וכך לחדור למזון.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

2. ופלים לביסקוויטים וביסקוויטים כתחליף לנייר אפייה

ופלים הם תחליף טוב מאוד לנייר אפייה. ופלים הם פרוסות קטנות ודקות עשויות מבצק קמח-מים שתוכלו לקנות מוכנים בסופר או לאפות בעצמכם. ופלים מתאימים כתחליף לנייר אפייה לביסקוויטים או עוגיות. אתה פשוט מניחים את הביסקוויטים הגולמיים שנוצרו מראש על רקיק ואת זה על תבנית האפייה. זה הופך את נייר האפייה למיותר.

הדרך הקלה ביותר לחסוך במשאבים עם נייר אפייה
הדרך הקלה ביותר לחסוך במשאבים עם נייר אפייה: השתמש בנייר אפייה מספר פעמים.

הכי טוב: אתה יכול לאכול גם את הוופל. הטעם מזכיר נייר אכיל שרבים מכירים מילדות.

3. השתמשו בנייר אפייה מספר פעמים

נייר פרגמנט הוא פרקטי וזול, אבל הוא יוצר הרבה אשפה - אם זורקים אותו לאחר שימוש חד פעמי. הדרך הקלה ביותר לחסוך במשאבים עם נייר אפייה: השתמש בנייר אפייה מספר פעמים. לדברי היצרנים, ניתן לעשות שימוש חוזר בנייר אפייה עד 5 פעמים.

נייר אפייה לקומפוסטציה: אם אתם לא רוצים להסתדר בלי נייר אפייה, נייר אפייה לקומפוסטציה הוא חלופה הגיונית. אתה יכול למצוא זאת בהרבה חנויות טבע או חנויות טבע, למשל. זה עובד כמו נייר אפייה רגיל, אבל לא מולבן ולכן נטול כלור. אפשר להשליך אותו על ערמת הקומפוסט או בפסולת אורגנית - הוא מתכלה לחלוטין עם הזמן. אם אפשר, לא כדאי לזרוק נייר אפייה לקומפוסטציה לאחר שימוש בו פעם אחת.

חלופות נייר אפייה לשימוש קבוע

אם שימוש חוזר או ביצוע ללא נייר אפייה לא משכנע אותך: ישנן מספר חלופות לנייר אפייה לשימוש קבוע:

1. חלופות נייר אפייה מצופה

נייר אפייה קבוע או נייר כסף לאפייה מצופים לרוב בטפלון או סיליקון. ניתן להשתמש בהם שוב ושוב. אתה יכול אפילו לנקות אותם עם סבון כלים עדין כמו הדור השביעי בחינם וצלול. חלק מהדגמים - שימו לב להוראות היצרן - ניתן אפילו להכניס למדיח כלים.

דרך נוספת לעשות בלי נייר אפייה היא עם מחצלות אפייה. מחצלות אפייה עשויות לרוב מפיברגלס ומצופים בטפלון. אפשר לאפות ולטגן איתם עד 200 מעלות.

כדאי לשים לב לכך: על פי ה-Stiftung Warentest, תבניות אפייה המכילות סיליקון יכולות לשחרר חלקיקי פלסטיק זעירים במהלך האפייה. בכל מקרה יש לחמם תבניות סיליקון, כמו אלו למאפינס או עוגיות מוטיב, כשעה ב-200 מעלות לפני השימוש בהן בפעם הראשונה, ולאחר מכן לשטוף ולשמן מעט לפני המילוי.

2. מגשי אפייה איכותיים כחלופה לנייר אפייה

ישנן מספר חלופות נייר אפייה לשימוש קבוע
אם שימוש חוזר או ביצוע ללא נייר אפייה לא משכנע אותך: ישנן מספר חלופות נייר אפייה לשימוש קבוע.

מגשי אפייה מודרניים מאפשרים לך להסתדר בלי נייר אפייה לחלוטין. הם מצוידים בציפוי נון-סטיק, המבטיח שאריות לא יישרפו בתבנית האפייה. גם מגשי אפייה מזכוכית יכולים להוות חלופה לנייר אפייה: הם עשויים מזכוכית עמידה בחום. מזון אפוי או קלוי אינו יכול להיצמד חזק למשטח החלק ללא נקבוביות.

טיפ: משהו השתבש בזמן האפייה או הצלייה? כאן תוכלו לקרוא כיצד ניתן לנקות מגש אפייה שרוף ומלוכלך מאוד

3. אבן פיצה במקום נייר אפייה

זה חייב להיות מהיר והפיצה עוברת מהמדף במקפיא ישירות אל נייר האפייה ולתנור? זה טעים הרבה יותר כאשר אופים אותו על אבן פיצה. אבני פיצה עשויות מחומר חימר עמיד בחום כמו לבני אש או קורדירייט. היתרון שלכם: אתם סופגים את הלחות במהלך אפיית הפיצה והפיצה הופכת יפה ויבשה וקריסטית. בנוסף, אבני פיצה מפירות את החום באופן שווה לבסיס הפיצה.

כדאי לשים לב לכך: אין לשטוף אבני פיצה עם חומר ניקוי. ניתן לגרד כתמי עגבניות או גבינה ולנגב אותם במטלית רכה. עם הזמן, האבן מפתחת פטינה יפה. עם הטיפול הנכון, אבן הפיצה שלך תחזיק מעמד לאורך שנים.

פתרונות ברי קיימא יותר מסתם תחליף לנייר אפייה

האם אתה מעוניין בדרכים אחרות להפוך את משק הבית שלך ליותר ידידותי לסביבה? במדור "פעולה בת קיימא" תמצאו בין היתר את הטיפים הבאים: