איך לטפל בנמלים בבית

כשאחת הנמלים מוצאת מקור מזון מבטיח
נמלים מתקשרות עם עקבות פרומונים: כשאחת הנמלים מוצאת מקור מזון מבטיח, שאר העובדים בקן עוקבים אחריו במהרה.

גירוש נמלים מרגיש לעתים קרובות חסר תקווה, במיוחד במהלך הקיץ, אבל בעזרתנו, אתה יכול להיפטר מהסחות דעת קטנות.

שליטה בנמלים

נמלים הן אחד המזיקים המוכרים ביותר בבית. הם מופיעים בתוך הבית באביב כשמזג האוויר מתחמם או בסתיו לפני החורף. עם זאת, כל הנמלים נמשכות לאוכל מהמקום, בין אם זו צנצנת דבש פתוחה או שאריות אשפה מלפני כמה ימים.

נמלים מתקשרות עם עקבות פרומונים: כשאחת הנמלים מוצאת מקור מזון מבטיח, שאר העובדים בקן עוקבים אחריו במהרה. הדרך הטובה ביותר לגרש נמלים היא לשלוט בהן. אם תגלו שזה מאוחר ויש צעדה מתמשכת במטבח שלכם לארון האוכל, אנחנו נעזור לגרש את הנמלים. אנו גם מספקים הנחיות לשמירה על אגרטלים של חרקים תחת שליטה בעתיד.

נגב את משטחי השולחן באופן קבוע עם חומר ניקוי לסילוק ריחות. הקפידו לנקות גם שאריות מזון מתחת למכשירי חשמל ביתיים ובמקומות שקשה להגיע אליהם.

גלות נמלים

נמלים נכנסות פנימה בעיקר בשביל אוכל, כך שכל צנצנות פתוחות או לא כל כך צפופות, שאריות מזון שנותרו על השולחן, או סלסילה ריקה, למשל, עלולים לפתות אותן לחקור את הבית. כאשר נמלים נמצאות בפנים, לעתים קרובות מבחינים בכך לראשונה על ידי העגלות השחורות כשהן צועדות לטרף שלהן. השלב השני, כמובן, הוא כשלוקחים את הקופסה ביד ופותחים אותה ויש בפנים אורחים לא קרואים.

לא משנה מה הפריט, מומלץ לזרוק אותו תחילה (שאריות מזון, רוקנו את האשפה, או לנקות ולסגור מזון יבש ודבש בצנצנת או קופסה אטומה). ביום קיץ חם, למשל, מזון לחיות מחמד שנותר על הרצפה עם מזון יכול למשוך נמלים. לאחר שנפטרתם ממקור הבעיה ובמידת הצורך שטפתם את המדף (למשל כתמים מצנצנת דבש), הגיע הזמן לברר היכן מוצאות הנמלים את דרכן פנימה. אם יש הרבה מהם, זה עשוי להיות קל מאוד, אבל בדרך כלל זה דורש קצת עבודה של המשטרה החשאית. אם אתם לא מתכוונים למצוא מסלול, השאירו משהו מתוק כפיתיון ועקוב אחר תנועות הנמלים.

מזון לחיות מחמד שנותר על הרצפה עם מזון יכול למשוך נמלים
ביום קיץ חם, למשל, מזון לחיות מחמד שנותר על הרצפה עם מזון יכול למשוך נמלים.

במידת האפשר, תמכו בחללים ובמעברים שמהם נכנסות הנמלים ועקבו אחר דרכן אל הקן. הרס את הקן אם הוא קרוב לבית, מה שגורם לסבירות גבוהה יותר שנמלים יגרמו למצוקה קבועה יותר. לאחר שמצאתם את המסלול שלכם, הניחו לאורכו פיתיונות שילכוד נמלים. לדוגמה, תערובת של מים סוכר על צלחת קטנה או משקה מיץ המכיל אספרטיים יעבוד. ניתן גם להשתמש בהזנות או רעלים שונים הזמינים מהחנות, בהתאם למצב ולהתאמתם.

בנוסף לטיפול במקור הבעיה, יש לציין כי יש לנקות את נתיב הנמלים כדי שלא יוכלו עוד לעקוב אחר עקבות הריח של טרפם. נמלים עוקבות אחר עקבות הפרומונים שהותיר המגלה הראשון, דבר המאושר על ידי כל אחד מחברי הקהילה שביקר באתר. נגב את משטחי השולחן והרצפה בחומר ניקוי יעיל כמו קרם Cif המסיר ריחות. אם אתה מעדיף להשתמש באמצעים טבעיים, דלל את חומץ היין הלבן במים והשתמש בתערובת כדי לנקות את המשטחים באופן קבוע.

הדברת נמלים בבית

ישנן מספר דרכים לשלוט בנמלים ולהרוס את הקן. אחד הידועים ביותר הוא פגיעה במוט ברזל באמצע קן בסתיו לפני הכפור, כאשר מוט הברזל מוליך קור לקן בחורף ומקפיא את הנמלים. קיימות מספר אפשרויות בחנויות לחומרי בניין להשמדת גבעות נמלים, אך בעת השימוש בהן, ודאו כי לחיות מחמד ולילדים, למשל, אין גישה אליהן.

אם אינכם מעוניינים להשתמש ברעלנים זמינים מסחרית כדי להשמיד את הקן, ערבבו הרבה קליפת תפוז פרוסות וכמות נכבדת של מים חמימים בבלנדר ושפכו את התערובת על הקן. אפשר להשתמש בסבון או מלח, למשל, במקום קליפת התפוז. אמצעים אלו מאפשרים להשמיד את הקן, לפחות באופן זמני, אך ראוי לציין שרוב הקן ממוקם בדרך כלל מתחת לאדמה, ולכן המים אינם נאפים.

במקרים חמורים יש לפנות להדברה מקצועית.

  • הסר את הסיבה שהנמלים נכנסות.
  • גלה את שביל הנמלים ופעל לפי הצורך.
  • הרס את הקן במידת הצורך.