איך לנקות קטיפה: למד 5 עצות מהירות ומעשיות

לפני שתחליט אם לשטוף קטיפה ביד או תחקור כיצד להסיר כתמי קטיפה
לפני שתחליט אם לשטוף קטיפה ביד או תחקור כיצד להסיר כתמי קטיפה, קרא את המדריך הזה!

מחפשים איך לנקות קטיפה? כדי לשמור על המראה האלגנטי של החומר, יש להקפיד בעת הניקוי. ראה את הטכניקות המעשיות והעוצמתיות של גוגל לכביסה מבלי לפגוע בבד!

מכיוון שמדובר בבד רך ויוקרתי, אתם עשויים לתהות: איך מנקים קטיפה? מזוהה לעתים קרובות עם האצולה ומשמש כקישוט על ידי שייח'ים ערבים ואריסטוקרטים ונציאנים מאז המאה ה-14, היום זה כבר לא בד בלעדי לבני המלוכה!

בחנויות הוט קוטור רבות יש מגוון רחב של בדי קטיפה המוסיפים נופך של שפע לכל בית. כמו בכל בד יוקרתי, חשוב לטפל בו כמו שצריך. אחרי הכל, לא לכולנו יכולים להיות משרתים שיטפלו בחתיכות הקטיפה היפות שלנו!

לפני שתחליט אם לשטוף קטיפה ביד או תחקור כיצד להסיר כתמי קטיפה, קרא את המדריך הזה! אלו הם טיפים פשוטים, המסבירים את כל מה שצריך לדעת על שטיפת בגדי קטיפה וטיפים נוספים, מה שהופך את הטיפול בקטיפה לפשוט מאוד.

טפל בכתמי קטיפה ברגע שהם מתרחשים. קל יותר להסיר כתם חדש מאשר כתם שהיה שם חודשים.

איך מנקים קטיפה: האם אפשר לשים אותה ישירות במכונת הכביסה?

אם אתם לא רוצים לכבס בגדים או פריטי קטיפה אחרים במכונה
אם אתם לא רוצים לכבס בגדים או פריטי קטיפה אחרים במכונה, תמיד ישנה אפשרות לכבס ביד.

כאשר מכבסים כל סוג של בד, האפשרות הפשוטה ביותר היא לשחק אותו במכונת הכביסה. עם זאת, יש להיזהר במוצרים העשויים מסיבים עדינים כמו קטיפה. בדוק את תווית הטיפול ושטוף את הקטיפה במכונה רק אם ההוראות מצביעות על אפשרות זו. הקפד לבחור מחזור כביסה עדין או ידנית ולהשתמש בחומר כביסה לבגדים עדינים.

האם אני יכול לכבס קטיפה ביד?

אם אתם לא רוצים לכבס בגדים או פריטי קטיפה אחרים במכונה, תמיד ישנה אפשרות לכבס ביד. זה לוקח יותר זמן, לוקח יותר עבודה, ויש לעשות זאת אם ההוראות על התווית מציינות שיש צורך לשטוף את המוצר ביד.

אם אתם חוששים כיצד לכבס את הקטיפה ביד, מומלץ לקחת את הפריט המדובר לניקוי יבש וניקוי יבש. עשה זאת תמיד אם על התווית כתוב ניקוי יבש.

איך לכבס בגדים או וילון קטיפה ב-5 שלבים

השתמש בשלבים הבאים עבור וילונות קטיפה ובגדים שיש לכבס רק ביד או במכונה (ראה תווית טיפול).

 1. שואב אבק את פני השטח

  שאבו בזהירות את משטח הקטיפה באמצעות המברשת המתחברת לשואב כדי להסיר אבק ולכלוך. דלג על שלב זה אם אתה מכבס בגדי מגבת, מכיוון שהם נוטים לאסוף פחות אבק מאשר וילונות. אם אפשר להתאים את רמת היניקה של השואב, כדאי להשתמש ברמת שאיבה נמוכה יותר.

 2. השתמש במטלית לחה כדי להסיר כתמים.

  הסר את כל הכתמים במים. הרטיבו מטלית נקייה במים חמים ושפשפו את הכתם. אל תפעיל לחץ רב מדי על הבד מכיוון שזה עלול להזיק לו.

 3. הכינו תמיסה עם חומר ניקוי

  הסר כתמים קשים עם חומר ניקוי לשטיפת כלים. מערבבים מעט חומר ניקוי ומים חמימים. עם מטלית נקייה, נגב את תמיסת חומר הניקוי על הכתם. לשפשף בעדינות עד שהוא נעלם.

 4. הסר עודפים

  מייבשים את עודפי המים במגבת.

 5. מברישים את הקטיפה

  מברישים את הקטיפה עם מברשת רכה ויבשה. זהו שלב חשוב בשמירה על הגימור המעודן של הקטיפה.

כיצד להסיר קמטים מקטיפה

 1. אל תגהץ את הקטיפה

  לעולם אל תגהץ קטיפה, וזה גורם מסבך בעת הסרת קמטים או קמטים מבגדים ווילונות. גיהוץ הבד יכול לרסק את הסיבים ולפגוע לצמיתות בקטיפה, אבל מה האלטרנטיבה?

 2. שטיח אדים

  עבור וילונות קטיפה, השתמשו במגהץ אדים ואדו קלות את גב הווילונות כדי להסיר קמטים וקמטים.

 3. תלו על חבל הכביסה

  לבגדי קטיפה, היפטר מהקמטוטים על ידי תליית הפריטים לייבוש על חבל הכביסה ברגע שתסיים לכבס אותם. שים אותם על קולבים והם יתפוררו באופן טבעי.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

עכשיו אחרי שהבנתם איך מנקים קטיפה, כדאי לזכור: קראו תמיד את תווית הטיפול על הקטיפה לפני הכביסה. שטפו באופן קבוע וילונות קטיפה. יש לכבס אותם פעם בשנה, בבית או בניקוי יבש. לעולם אל תגהץ את הקטיפה. זה מועך את הסיבים ופוגע בבד.