10 טיפים חכמים לצביעת הרהיטים בלבן

צביעת כיסא בלבן או צביעת רהיט אחר
בין אם מדובר בצביעת שולחן מטבח, צביעת כיסא בלבן או צביעת רהיט אחר, צביעת רהיטים נעשית על פי אותם עקרונות.

צביעת רהיטים בלבן היא דרך מצוינת להביא אלגנטיות לכל בית. עם הוראות אלה, אתה בטוח שתצליח.

ריהוט לבן הוא נצחי ונראה מסוגנן בכל בית. מה אם תתן לרהיט ישן שנמצא בביתך מראה חדש על ידי צביעתו בלבן?

ההוראות במאמר זה מקלות על צביעת הרהיטים שלך בלבן, בין אם אתה טיונר נלהב, אדם עשה זאת בעצמך, או סתם אפרוח שצובע את הרהיט הראשון שלך. אתה יכול לצבוע את כל הרהיטים בעצמך, למעט הרהיטים העתיקים המשוחזרים.

את החלקים הנראים ביותר של הרהיט יש לצבוע אחרון, אז התחילו לצבוע את הכיסא מרגליו וצבעו את המושב אחרון.

צביעת רהיטים

בין אם מדובר בצביעת שולחן מטבח, צביעת כיסא בלבן או צביעת רהיט אחר, צביעת רהיטים נעשית על פי אותם עקרונות. תעשה את הדברים הבאים:

 1. ראשית, יש למרוח נייר עיתון או בד שעווה על הצבע כדי להגן עליה. מניחים פיסות עץ בין הרהיטים לצביעת הבסיס כדי למנוע מהצבע להיצמד לבסיס.
 2. תחילה נקו את פני הרהיט המיועד לצביעה (למשל עם מנקה Cif) ואפשרו לו להתייבש. לאחר מכן יש לגרד את הצבע או הלכה המפוצלים מפני השטח של הרהיט. אין צורך להסיר לחלוטין את משטח הצבע הישן. לאחר מכן שייפו את פני הרהיט עד הסוף בנייר זכוכית כדי לאפשר לצבע החדש להיצמד אליו כראוי ולנגב את אבק השיוף. השתמש בנייר זכוכית המתאים לרהיטים שלך.
 3. בצביעת רהיטים יש להשתמש רק בצבע המיועד לרהיטים. במידת הצורך יש למרוח פריימר דבק הנצמד היטב לצבע בפועל. השימוש בפריימר גם הופך את התוצאה הסופית לקרינה יותר.
 4. אם יש שקעים או שריטות ברהיטים, שפכו אותם לפני מריחת פריימר כלשהו. לאחר השכבה הביניים, עדיין יש לשייף את המרק.
 5. הגן על קצוות הרהיט בעזרת מסקינטייפ. הצמד את הסרט בזהירות כדי שהצבע לא יתפשט על הקצוות לצדי הרהיט.
 6. בחרו את סוג הצבע המתאים לכם ביותר: צבע על בסיס מים מתייבש במהירות, קל לניקוי ואינו פולט ריח חזק. צבע שמן הוא שוב צבע מסורתי יותר שמתיישר בקלות רבה יותר אך בעל ריח חזק וייבוש איטי. כמו כן, הקפידו להשתמש במברשת המתאימה לסוג הצבע שלכם!
 7. צביעה לרוב דורשת לפחות שתי שכבות צבע. אפשר למשטח הרהיט להתייבש בין שכבה לשכבה. אם בחרתם צבע על בסיס מים בתור הפריימר שלכם, יש לצבוע את שאר שכבות הצבע באותו סוג צבע.
בצביעת רהיטים יש להשתמש רק בצבע המיועד לרהיטים
בצביעת רהיטים יש להשתמש רק בצבע המיועד לרהיטים.

יש למרוח את הצבע בהתאם לגורמים לעץ. אין למרוח יותר מדי צבע כדי למנוע ממנו לשפוך.

צביעת רהיטים בצבע סיד

אם עבודת הצביעה המוקדמת של הרצפה מעוררת בכם עצבים או שאתם לא רוצים לעשות זאת אחרת, תוכלו גם לצבוע את הרהיטים שלכם בצבעי סיד ידידותיים לסביבה:

 1. שטפו אבק ולכלוך מעל פני הרהיט. לאחר מכן ערבבו מים עם אבקת צבע הגיר ובדקו תחילה את הצבע על חלק לא בולט של הרהיט. לאחר מכן צובעים את הרהיטים פעם או פעמיים. אפשר לצבע להתייבש בין השכבות. שימו לב שנשארו עקבות של מברשת על משטח הצבע של צבע הסיד. צבע הגיר מתייבש תוך כשעה והמברשות קלות לשטיפה במים.
 2. את משטח צבע הסיד יש לעשות בשעווה אם הרהיט משמש בתוך הבית, שכן שעווה משפרת את עמידות משטח הצבע, מאפשרת לכבס את הרהיט ומעניקה לרהיט משטח קטיפתי. הניחו לרהיט להתייבש כיום לפני שעווה. יש למרוח את השעווה על אזור קטן בכל פעם עם מטלית כותנה או מברשת שעווה ולאחר מכן לשפשף את השעווה על פני השטח בתנועה סיבובית. לבסוף, נגבו עם מטלית לכיוון משיכות המכחול לפני שתעברו לשלב הבא.

צביעת רהיטים היא מאמץ מתגמל, למשל, בסוף שבוע גשום, והתוצאה הסופית היא שמחה לאורך זמן! בתום הצביעה יש לזכור להשליך את הצבע לפי ההוראות: צבע נוזלי שנותר בתחתית הצנצנת עם פסולת מסוכנת וצבע מיובש עם פסולת מעורבת. רגעי ציור נעימים!

 • הקפידו על עבודת הקרקע (ניקוי, שיוף ושפכטל של הרהיטים).
 • בחרו את הצבע המתאים לצביעת הרהיטים שלכם והשתמשו במברשת המתאימה לצבע.
 • צובעים את הרהיטים לפי הגורמים לעץ ומרחים לפחות שתי שכבות צבע.
מאמרים בנושאים דומים
 1. להיפטר בקלות מעשים
 2. שואב קיטור לשימוש ביתי
 3. כיצד להסיר את ריח השתן מהשטיח?
 4. פשפש המיטה - איך לפעול
 5. איך לארגן אחסון במסדרון - 5 טיפים
 6. איך לטפל בנמלים בבית