איך מנקים ציורי שמן?

אם חשבתם שתוכלו להשתמש במים או בכל חומר ניקוי אחר כדי לנקות את ציורי שמן הקנבס שלכם
אם חשבתם שתוכלו להשתמש במים או בכל חומר ניקוי אחר כדי לנקות את ציורי שמן הקנבס שלכם, אתם טועים!

ציורי שמן תחזוקה וניקוי - תרופות ביתיות.

שום בית בלי אמנות לא יהיה אותו דבר. הציורים מוסיפים קסם נוסף לפנימינו, מדגישים את מראה הקירות והפינות. בלעדיהם, הם פשוט לא היו נראים אותו הדבר. בנוסף, הם משפיעים בצורה מושלמת על האקוסטיקה של חדרים ומהווים תירוץ מצוין לדיון מעניין בעת ביקור חברים. במיוחד אז אולי נרצה שהם יהיו נקיים. רוצים לחסוך בעזרת אנשי מקצוע? יש לנו חדשות טובות עבורכם - ניקוי יעיל של תמונות אפשרי גם בבית. עם זאת, עליך להיות זהיר ביותר ולדעת במה להשתמש כדי לא להרוס את האוסף שלך.

השתמש בכמה טיפים מצוות Google כדי ללמוד כיצד לשמור על ציורי השמן שלך ולנקות אותם.

התחזוקה והניקוי של ציורי השמן שלכם יהיו קלים יותר אם תפרקו את המסגרת - זכרו היכן הונחו המסמרים כדי לשים אותם באותם מקומות. אם אתם מודאגים מפירוק המסגרת בעצמכם, התייעצו עם איש מקצוע.
איך שוטפים את הכלים?

היכונו לניקוי תמונות

קודם כל וודאו שיש לכם מספיק זמן – ניקוי ציורי השמן שלכם מספיק עדין כדי להתבצע בקפדנות מירבית – חוץ מזה, זה מאוד גוזל זמן. הכינו את הציורים לניקוי - הורידו אותם מהקירות והניחו אותם בזהירות על הקיר. דאגו לתאורה טובה ומספיק מקום על הרצפה - השתמשו בכיסוי מיטה עבה וחלק כמצע והניחו עליו את הציור הראשון.

השתמש בכמה טיפים מצוות Google כדי ללמוד כיצד לבצע תחזוקה וניקוי של ציורי השמן שלך
השתמש בכמה טיפים מצוות Google כדי ללמוד כיצד לבצע תחזוקה וניקוי של ציורי השמן שלך.

בדוק את פני הבד בקפידה עבור כל צבע רופף. אם תמצאו מקומות כאלה, ייתכן שלא ניתן יהיה לנקות את הציור לחלוטין מבלי לפגוע בקנבס. זכרו את המקומות הללו כדי להימנע מהם בשלבים מאוחרים יותר של הניתוח.

אבק ראשוני של הציור

התחל להסיר אבק ואת שכבת הלכלוך הראשונה עם שואב אבק. ודא שהוא מוגדר להגדרת העוצמה הנמוכה ביותר והשתמש בחיבור המברשת המצורף עם זיפים רכים. התחל לשאוב על ידי תנועה קטנה ככל האפשר מבלי לגעת במשטח התמונה. עשה זאת לאט ושיטתי, בפסים מלמעלה למטה. יחד עם זאת, היזהרו מאזורים רגישים למניעת נפילת הצבע - אם שמתם לב שפסת צבע נשאבה פנימה על ידי שואב אבק, הפסיקו מיד את הפעולה ופנו לגורם מקצועי לשחזור צביעה.

ניקוי אבק יסודי של התמונה

מזל טוב - כל עוד שאיבת האבק הראשונית שלך עברה בצורה חלקה, תוכל להתחיל להסיר אבק משטח הציור בצורה יסודית. השתמשו לשם כך במברשת גילוח נקייה ויבשה - וודאו שהזיפים שלה רכים, אחרת זה עלול להזיק לצבע. נקו את פני הציור בתנועות עדינות כדי לא לצבוט את הקנבס. השתדלו לבדוק את המברשת לעתים קרובות למדי - אם יש עליה עקבות של צבע, יש להפסיק את הפעולה מיד ולפנות לאיש מקצוע שישחזר את הציורים. המברשת אמורה להתמודד עם האבק שלא נשאב על ידי השואב.

שטיפת פני השטח של הציור

אם חשבתם שתוכלו להשתמש במים או בכל חומר ניקוי אחר כדי לנקות את ציורי שמן הקנבס שלכם, אתם טועים! לא ניתן לך להוביל לאסון, אז החומר היחיד שאנו מציעים לך להשתמש בו הוא... רוק אנושי. שיטה ישנה זו מומלצת על ידי משחזרים מנוסים ונחשבת לתרופה הביתית הבטוחה ביותר לניקוי ציורי שמן. האנזימים ברוק יכולים להתמודד בקלות עם לכלוך, ומצד שני, אין כל כך הרבה מהם להגיב עם צבע השמן.

השתמשו בצמר גפן לניקוי – וודאו שיש לכם הרבה מהם ושהם באיכות הגבוהה ביותר. הרטיבו את הספוגית במעט רוק ונקו שבר קטן מהציור (לא יותר מ-5x5 ס"מ) מבלי ללחוץ חזק מדי על הבד. חזור על הפעולה על הפרגמנט הבא כאשר המקל כבר בשימוש.