כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מבדים שונים?

כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מבדי כותנה
כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מבדי כותנה?

תרופות יעילות לכתמים על משי, כותנה ובדים אחרים.

למרבה הצער, קורה לא פעם שמוצרי קוסמטיקה של איפור, בעיקר נוזלים, שפתונים ומסקרה, מוצאים את מקומם לא רק על הפנים, אלא גם על הבגדים והמצעים. איך להתמודד איתם? כמובן, אין מתכון אחד לזה. שיטת הסרת הכתמים תלויה במידה רבה בבד שעליו הופיעו. הנה המדריך המהיר שלנו שיסביר כיצד להסיר במהירות ובבטחה כתמי קוסמטיקה מהבדים הפופולריים ביותר.

הבסיס להצלחה בהסרת כתמים על בגדים, לרבות כתמים של מוצרי קוסמטיקה, הוא תגובה מהירה להכתמה. ככל שעובר הזמן, הלכלוך חודר עמוק יותר לתוך הבד וקשה יותר להסירו. ככל שתפעול מוקדם יותר, כך קל יותר להיפטר מהכתם.
איך שוטפים את הכלים?

הסרת כתמים ממוצרי קוסמטיקה - זכרו את זה!

אם התווית על הבגדים המוכתמים מעידה שלא צריך ללכת איתו לניקוי היבש, אבל אפשר לכבס אותו בבית, כדאי להשתמש באמצעים ביתיים מוכחים כדי להיפטר מהלכלוך. אנו מסירים שפתון, מסקרה וכתמי קוסמטיקה אחרים מחומרים שונים בדרכים שונות - אנו מתייחסים אחרת לכותנה ולמשי עדין בצורה שונה. עם זאת, יש כמה כללים כלליים שכדאי לדעת. הנה הם:

  • בעת הסרת כתמים קוסמטיים, שפשפו אותם בעדינות עם מטלית או כרית צמר גפן. לעולם אל תשפשפו את הבד, מכיוון שזה יכניס לכלוך לשכבות העמוקות יותר של הסיבים.
  • אם יש לך מסקרה, צללית או פודרה מרוסקת על הבגדים, התחילי להסיר כתמים על ידי הברשה של שאריות התמרוק - תוכלי לעזור לעצמך עם מייבש שיער.
  • לעולם אל תגהץ בגדים מוכתמים - אז יהיה לך קשה מאוד להכתים אותם.

כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מבדי כותנה?

יש לנו שני רעיונות מוכחים להסרת כתמים ממוצרי קוסמטיקה שהופיעו על בגדי כותנה. בכל שיטה שתבחרו, כבסו את הבגדים כרגיל בסופו של דבר.

  1. שפשפו בזהירות את האזור המוכתם עם צמר גפן טבול באלכוהול. אם אין לך, מספיק טוניק לשטיפת פנים (הוא חייב להכיל אלכוהול).
  2. שפכו מעט נוזל כביסה על הכתם ונגבו בזהירות עם מטלית לחה.

כיצד להסיר כתמי קוסמטיקה מהמצעים?

כיצד להסיר כתמים קוסמטיים מבדי צמר
כיצד להסיר כתמים קוסמטיים מבדי צמר?

אם בציפית שלך יש עקבות של בסיס, שפתון או צללית, שטפו את הכתם במי סבון. אם, לעומת זאת, הפשתן מוכתם במסקרה, יש לרסס את הכתם בספריי לשיער, להמתין 10 דקות ולשטוף במים חמימים.

כיצד לשטוף כתמים על משי וקטיפה

בדים עדינים כמו משי או קטיפה לא אוהבים מגע עם מים. אז אם לצעיף המשי או חולצת הקטיפה שלך אין מזל עם שאריות האיפור, הסר בעדינות תחילה את העודפים. לאחר מכן מפזרים את הכתם השומני בקמח תפוחי אדמה, משאירים אותו לרבע שעה ומנערים אותו. הרטיבו את הכתם הישן בגליצרין לפני שמפזרים קמח. זכור כי אין לכבס בדים עדינים כמו משי טבעי או בדים עם תערובת משי במים חמים. עדיף לשטוף אותם במים חמימים בתוספת נוזל כביסה עדין, למשל נייטרל. אין לסובב או לסובב בגדים עשויים משי או קטיפה.

כיצד להסיר כתמי פשתן?

קצת נוזל נחת על החולצה האהובה עליך? אל תדאג! כתמי פריימר על בגדים, אפילו פשתן, הם לא סוף העולם! צחצחו בזהירות את התחתית עם צמר גפן או מקל לניקוי אוזניים. שטפו את האזור המוכתם במים חמים וסבון ידיים, ולאחר מכן שטפו את החולצה כרגיל. הכתם אמור להיעלם.

כיצד להסיר כתמים קוסמטיים מבדי צמר?

נקו כתמי שפתון או אבקה, שלמרבה הצער נמצאים על סוודר הצמר או השמיכה החמה האהובה עליכם, נקיים נקודתיים - ניתן להשתמש במקלון צמר גפן לח באלכוהול או בטוניק לשטוף פנים. לאחר ניקוי ראשוני זה, שטפו את הבד בחומר ניקוי צמר. הודות לכך, תהיו בטוחים שהבגד האהוב עליכם ייראה כמו חדש לאורך זמן!