איך מנקים מזוודה?

איך מנקים מזוודה מחומר רך
איך מנקים מזוודה מחומר רך?

מספר דרכים לנקות את תיק הנסיעות שלך.

כשהחופשה הבאה מתקרבת, מופיעות לפתע ברשימה שלנו עשרות תחומי אחריות. אנחנו יודעים היטב שבמיוחד כשנוסעים עם ילדים, הכנה נכונה לחופשה המיוחלת היא אתגר אמיתי. כמעט אף אחד ברגע כזה לא תוהה על ניקיון המזוודה או התיק שבה אנחנו הולכים לארוז. למרות העובדה שהמזוודות חשופות ביותר ללכלוך מסוגים שונים, אנו נמצאים בחברתן הישירה בנסיעות ולכן כדאי לדאוג למראה שלהן.

גלה כיצד לנקות ולסדר תיק נסיעות, לא משנה מאיזה חומר הוא עשוי.

האם יש שריטות על המזוודה שלא ניתן להסיר? במקום להחליף את המזוודה, השקיעו במדבקות פשוטות ואסתטיות. זוהי דרך קלה להסוות שריטות ולתת למזוודה שלך תחושת נסיעה אמיתית.
איך שוטפים את הכלים?

איך מנקים מזוודה מחומר רך?

למזוודות העשויות מחומר רך יש את היתרונות הבלתי מעורערים שלהן. קודם כל, הם עמידים יותר למתיחה ולסוגים שונים של עיוותים. יתרה מכך, בהשוואה לרוב דגמי המזוודות הקשות, הן שוקלים פחות! למרבה הצער, הרבה יותר קל למצוא לכלוך שחודר לחומר, שבמבט ראשון אולי נראה קשה להסיר... אבל לא עם המדריך שלנו:

 1. רוקן את המזוודה. הסר את שאריות הפירורים והאשפה הקטנה, שקל לאחוז בה כשיש לך הרבה דברים. אתה יכול גם להשתמש בשואב אבק המוגדר למהירות נמוכה - מהירות גבוהה עלולה לפגוע בבטנה. אם אתם חושדים שאולי נשארו כמה פריטים יקרים בתיק, יש לנו טריק פשוט - שימו חתיכת גרביונים על קצה השואב שישמש כמסנן לתכשיטים קטנים.

 2. הסרת ריח רע רוצה ללמוד כיצד להסיר ריח מהמזוודה שלך? יש לנו דרך פשוטה ויעילה לעשות זאת! שים 4 כפות סודה לשתייה על צלחת קטנה, קערה או שקית כותנה קטנה. אפשר להוסיף גם 2 טיפות שמן וניל. מניחים את מלכודת הריח המוכנה במזוודה, סוגרים אותה ומשאירים אותה ל-24 שעות. לאחר זמן זה, הריח הלא נעים אמור להיעלם.

 3. שטפו את המזוודה מבחוץ הגיע הזמן להיפטר מהלכלוך החיצוני. הכינו קערה עם מים חמימים והוסיפו חצי כף נוזל כביסה, למשל דור שביעי, וחצי כפית מסיר כתמי בד. מערבבים את התערובת ומתחילים להסיר לכלוך בעזרת מברשת או הצד המחוספס של ספוג. ככל שיותר קצף יותר טוב, אז השאירו את המזוודה למשך 15 דקות לאחר המריחה והקרצוף מראש. לאחר מכן הסר את שאריות הקצף בעזרת שואב אבק.

  אם הלכלוך עדיין נראה, חזור על כל הפעולה ואפשר לו להתייבש לחלוטין.

איך מנקים מזוודה מחומר קשיח?

איך להסיר שריטות מהמזוודה
איך להסיר שריטות מהמזוודה?

מזוודות קשות מסוגלות לספק יותר ביטחון לחפצים שלך, אך למרבה הצער הן נוטות יותר לשבר ולשריטות. כמובן שלכלוך רגיל יהיה קל להסיר על ידי ביצוע מספר שלבים פשוטים:

 1. הכינו קערה עם מים חמימים והוסיפו חצי כף נוזל כביסה

 2. מערבבים את המים עם הנוזל ובודקים את התערובת באזור קטן במזוודה (חלק מהחומרים מגיבים ועדיף לבדוק זאת)

 3. שטפו היטב את המארז עם מטלית או הצד הרך של ספוג

 4. מרחו כמה טיפות חומץ על מטלית מיקרופייבר רכה ונגבו את פני המזוודה יבשים.

איך להסיר שריטות מהמזוודה?

ללא קשר לסוג המזוודה, לרובם יש אלמנטים פלסטיים הרגישים ביותר לשריטות הנגרמות מנסיעות. אם שטיפת המזוודה לא עזרה, התמודד עם השריטות באמצעות תרופות ביתיות מוכחות:

 1. הושיטו יד למחק עיפרון ושפשפו אותו על השריטות. הקטנים צריכים להיעלם והגדולים צריכים להיות פחות נראים לעין.

 2. טפלו בשריטות גדולות יותר עם מעט משחת שיניים לבנה ושפשפו בעדינות עם מברשת שיניים בעלת זיפים רכים.

 3. להבריק את חלקי הפלסטיק עם מטלית מיקרופייבר רכה.

איך לטפל במזוודה?

אם אין לך בית גדול, אחסון מזוודה מסתכם בדרך כלל בהצבתה במוסך, במרתף או בחדר שירות, שם היא תהיה רגישה יותר ללכלוך. יש לנו כמה טיפים שיעזרו לה להישאר בכושר טוב עד לטיול הבא שלה:

 1. ודא שהחדר יבש

 2. שימו שקיק עם חומר מייבש בתוך המזוודה כדי למנוע ריחות וריקבון

 3. עטפו את המזוודה בנייר כסף או מניחים אותה בשקית נייר כסף כדי למנוע שקיעת אבק

 4. שים מזוודה אחת בשנייה כדי לחסוך במקום ולמנוע דפורמציה - אך זכרו קודם כל לעטוף את הטבעות בניילון בועות