איזה חומר ניקוי הכי מתאים לאיזה בגדים?

קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

חומר ניקוי נוזלי או אבקה, צבע או חומר ניקוי כבד? גלו כאן איזה חומר ניקוי מתאים לאיזה ביגוד.

הודות לחדשנות, מגוון רחב של אפשרויות שונות של חומרי ניקוי זמינים היום בחנויות. זה יכול להיות קשה לדעת איזה חומר ניקוי הוא הטוב ביותר עבור מה.

ישנם חומרי ניקוי כבדים, חומרי ניקוי לעור רגיש, או אפילו לבגדים צבעוניים כמו Coral color +. האם עדיף להשתמש בחומר ניקוי נוזלי או באבקה לכותנה ואיזה חומר ניקוי הוא הטוב ביותר לניקוי כתמים? קראו כאן את הטיפים הטובים ביותר וגלו איזה חומר ניקוי מתאים לאיזה ביגוד.

לשימוש בטוח ונכון, עקבו אחר ההוראות והוראות המינון שעל אריזת חומר הניקוי לבחירתכם. פעל תמיד לפי הוראות הכביסה על התווית של הבגד שלך.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

חומר ניקוי נוזלי או אבקה?

לפני שאתם שואלים את השכנים שלכם "באיזה חומר ניקוי אתם באמת משתמשים?", גלה עוד על סוגי חומרי הניקוי השונים כאן. ישנן ארבע קבוצות שונות של חומרי ניקוי:

 • אבקת כביסה: נמכרת כאבקה רופפת וממנה עם כוס או כף
 • חומר ניקוי נוזלי: נמכר בבקבוקים ובמינון עם פקק או כדור מינון
 • קפסולות: חומר ניקוי נוזלי הנמכר בניילון עטוף בכיווץ במינון המתאים
 • כרטיסיות: נמכרות כקוביות אבקה דחוסות מוכנות מראש בקופסאות קרטון
חומר ניקוי צבעוני
חומר ניקוי צבעוני: זמין כאבקת כביסה וחומר ניקוי נוזלי.

לכל חומר ניקוי יש יתרונות וחסרונות משלו, ולכל משתמש חומר ניקוי יש העדפות אישיות משלו. הסוגים הנפוצים ביותר של חומרי ניקוי זמינים בניסוחים שונים. תוכלו לקרוא כאן איזה חומר ניקוי מתאים למה:

 • חומר ניקוי צבעוני: זמין כאבקת כביסה וחומר ניקוי נוזלי. מנקה כביסה צבעונית באינטנסיביות ומקבל צבעים בהירים.
 • חומר ניקוי כבד: זמין כחומר ניקוי נוזלי או אבקה. מסיר כתמים עקשניים, הטוב ביותר לשטיפת מגבות, מצעים וחולצות/חולצות בהירות
 • חומר ניקוי לעור רגיש: חומר ניקוי עדין שאינו מגרה את העור, מתאים לכביסה יומיומית
 • חומר ניקוי מיוחד לכביסה כהה: מגן על בגדים שחורים מפני דהייה
 • חומר ניקוי עדין לכביסה צבעונית: לבגדים עדינים, מגן על צבעים בכביסה צבעונית

איך לבחור את חומר הניקוי שלך: היתרונות

עכשיו, לאחר שקראת על הסוגים השונים של חומרי ניקוי ופורמולות, הנה היתרונות.

 • חומר ניקוי לטיפול קל לפני הכביסה: לא משנה אם אתה משתמש בדטרגנט נוזלי או אבקה, רצוי לטפל בכתמים עקשניים, שלעיתים לא יורדים במחזור הכביסה, עם חומר הניקוי שלך לפני הכביסה. אם אתם משתמשים באבקת כביסה, ערבבו את האבקה עם כמה כפות מים קרים. לאחר מכן מרחו אותו על הכתם. ניתן למרוח חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם ולעבד אותו. הניחו לחומר הניקוי לשבת מספר דקות, ולאחר מכן שטפו אותו במים קרים לפני הכנסתו למכונת הכביסה.
 • כביסה קלה ונוחה: הכרטיסיות והקפסולות כבר ארוזות במינון הנכון ואתה לא צריך לדאוג לגבי הכמות המתאימה של חומר ניקוי. כל שעליך לעשות הוא להכניס את הלשונית או הקפסולה למכונת הכביסה לכביסה. אם אתה משתמש בחומר ניקוי נוזלי או באבקת כביסה, כוסות מדידה או מכסים עם מידע על מינון יעזרו לך להשתמש בכמות הנכונה.
 • עלות: חומרי ניקוי לכביסה נועדו להיות חסכוניים ותמורה טובה לכסף. לדוגמה, חומרי ניקוי עדינים לצבעים שומרים על צבעי הבגדים שלך זמן רב יותר, בעוד חומרי ניקוי כבדים מסירים כתמים עיקשים ובכך מאריכים את חיי הבגד שלך.
 • משהו לכולם: בין אם אתם רוצים להסיר כתמים עיקשים או מחפשים חומר ניקוי עדין לעור: יש חומר ניקוי לכל סוג כביסה. אם יש לך עור רגיש, רצוי להשתמש בחומר ניקוי לעור רגיש כמו Coral sensitive +. הוא משתמש בפחות ניחוחות ולכן הוא עדין יותר על העור.

בדוק תחילה את חומר הניקוי על חלק לא בולט של הבגד ופעל לפי ההוראות שעל האריזה. אם העור שלך מגורה, הפסק מיד להשתמש בו ופנה לאיש מקצוע רפואי.

אם לעתים קרובות נאלצת לשאול חברים, "באיזה חומר ניקוי אתה משתמש?", אז אנו מקווים שהמאמר הזה עזר לך. בין אם אתה משתמש בדטרגנט נוזלי או באבקה, רצוי להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים לבגדים עדינים ובחומרי ניקוי כבדים לבגדים מלוכלכים מאוד.