יתרונות שונים של צמחי נוי לסביבה ולבריאות

היתרונות של צמחי נוי מקורה
היתרונות של צמחי נוי מקורה.

צמחי בית מקורה מספקים מספר יתרונות לבריאות גופנית ונפשית. יאללה, גלו את היתרונות של צמחי הנוי בחדר וכיצד לטפל בהם!

הצבת צמחי נוי בתוך הבית אינה רק הוספת ערך אסתטי. צמחי נוי המוצבים בתוך הבית יכולים למעשה לספק יתרונות רבים לסביבה ולבריאות. למרבה הצער, עדיין ישנם אנשים רבים שמבינים את החשיבות של הכנסת צמחים לבית. יש אנשים שמעדיפים לשים צמחים בחוץ באמתלה שחלקו הפנימי של החדר אינו מלוכלך.

היתרונות של צמחי נוי מקורה

אין צורך לפחד שהרצפה תתלכלך כאשר אתה מניח צמחי נוי בתוך הבית. אם הרצפה מלוכלכת, אתה פשוט מנגב את הרצפה עם Super Pell Himalayan Berries. ובכן, מהן היתרונות שניתן להשיג בהנחת צמחי נוי בחדר? הכירו כמה מהיתרונות של צמחי הנוי הבאים!

לרענן את האוויר

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

החיים באזור עירוני המועד לזיהום מקשים עלינו לנשום אוויר צח. נאס"א ערכה מחקר בשם Clean Air Study כדי לבחון את סוגי צמחי הנוי שיכולים לנקות את האוויר על ידי ספיגת רעלים מזיקים באוויר.

מבין שלל סוגי צמחי הבית, לילי פריז (Chlorophytum comosum) הוא צמח יעיל מאוד בניקוי האוויר בחדר. למעשה, הטיפול בצמח זה קל למדי. לילי פריז מסוגלת לנטרל אוויר מבנזן, פורמלדהיד, פחמן חד חמצני וקסילן. סוג זה של רעל מגיע מתרכובות אורגניות נדיפות ומגיע מפריטים שנמצאים בבית, כמו רהיטים או שטיחים.

נותן ניחוח טבעי

שקול מחדש את ההחלטה להשתמש במטהר אוויר. מוצרי מטהר אוויר אכן יכולים להפיץ ניחוח בחדר כך שהאוויר מרגיש רענן יותר. עם זאת, אתה צריך לדעת שמטהרי אוויר מכילים חומרים שיש להם פוטנציאל להיות רעילים בשאיפה על ידי בני אדם.

הפתרון הבריא ביותר כדי לגרום לאוויר בחדר להריח טוב הוא הצבת צמחי נוי בתוך הבית המדיפים ריח רענן, כמו עץ הליים הקפיר (Citrus hystrix). צמח זה מפיק ארומה רעננה מהפירות והעלים.

שמור על לחות האוויר

המוח הופך רענן יותר כאשר אתה רואה צמחי נוי בחדר או שואפים את הארומה הרעננה של הצמחים הללו
המוח הופך רענן יותר כאשר אתה רואה צמחי נוי בחדר או שואפים את הארומה הרעננה של הצמחים הללו.

מתכננים לקנות מכשיר אדים? למה לקנות מכשיר אדים במאות אלפי או מיליוני רופיה אם צמחי נוי יכולים להיות מכשירי אדים טבעיים כדי לשמור על לחות החדר שלך. הסיבה היא ש-10 אחוז מהלחות באוויר שאנו נושמים משתחררים על ידי צמחים סביבנו.

דקל צהוב (Chrysalidocarpus lutescens) הוא צמח נוי פופולרי שיכול לשחרר לחות לחדר. אתה יכול למקם את הצמח הזה בחדר הנוטה להיות יבש ובעל אוורור מינימלי.

להפחית לחץ

צמחי נוי בתוך הבית מסוגלים לא רק לייצר חמצן ולהפוך את האוויר בחדר לרענן יותר, אלא גם לטיפול בצמחי נוי יש השפעה חיובית על הבריאות הנפשית שלך. כאשר אתה שותל צמחי נוי ומטפל בהם באופן פעיל, מצב הרוח והנפש שלך יהיו טובים יותר. אתה תשכח את כל הדברים המלחיצים בזמן שאתה עסוק בטיפול בצמח.

תחושות אושר יתעוררו כאשר הצמחים שטופלו עד כה יוכלו לשגשג. בכל פעם שתסתכל על הצמח, אתה בהחלט תרגיש טוב יותר.

לא רק זה, צמחי נוי ירוקים עוזרים לך להירגע לאחר ביצוע פעילויות יומיומיות. המוח הופך רענן יותר כאשר אתה רואה צמחי נוי בחדר או שואפים את הארומה הרעננה של הצמחים הללו.

הפחתת אלרגיות ואסטמה

העובדה שצמחי נוי יכולים להפחית את תסמיני האלרגיה הוכחה באמצעות מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת החקלאות בנורבגיה. צמחים הממוקמים בתוך הבית יכולים להגביר את רמות הלחות ולהפחית את האבק בחדר. זה בהחלט מועיל מאוד בהפחתת תגובות אלרגיות או אסטמה.

מחקר זה גם מוכיח כי הצבת צמחים בתוך הבית יכולה להפחית תגובות אלרגיות או הפרעות בדרכי הנשימה, כגון שיעול, התעטשות, כאב גרון ותסמינים אחרים הקשורים למחלות נשימה אחרות.

לייפות את מראה החדר

התפקיד העיקרי של צמחי נוי מקורה הוא לייפות את מראה החדר. נכון להיום, מעצבי פנים רבים הציבו כמה סוגים של צמחי נוי כדי להוסיף לערך האסתטי של החדר. סוגים מסוימים של צמחי נוי גם נראים מתאימים בשילוב עם נושאי עיצוב פנים מודרניים.

אם תרצו להציב צמחי נוי לייפות החדר, התאימו את גודל הצמחים לשטח הפנוי. הימנעו מהצבת צמחי נוי גדולים מדי בחדר קטן כי זה בעצם יפחית את הערך האסתטי. בנוסף, יש להתאים גם את הצורה או הצבע של צמח הנוי הנבחר לקישוט החדר כדי שייראה יפה.

הגבר ריכוז

לאלו מכם שלעתים קרובות חשים משועממים ועייפים מעבודה רציפה בבית, נסו להכניס מספר סוגים של צמחי נוי בחדר. כפי שאנו יודעים, צמחי נוי הם לא רק תוספת אסתטית, אלא יכולים להוות חיזוק מצב רוח להגברת הריכוז והפרודוקטיביות שלך בזמן העבודה.

מספר מחקרים מראים כי הנחת צמחי נוי קטנים על השולחן יכולה להגביר את תפוקת העבודה עד 15 אחוזים. תועלת זו בהחלט מושפעת מהופעתם של צמחי נוי המרעננים את העיניים ומהאוויר הצח שמייצרים צמחים אלו כך שתוכלו להתרכז יותר בזמן העבודה.

מקל על אף סתום

הצבת צמח נוי מסוג שושן המדבר (Aloe barberae) הופכת למעשה את האוויר בחדר לנקי יותר. כאשר אתה נושם אוויר נקי וצח, הפרעות בדרכי הנשימה כגון גודש באף ישככו.

תאורה מספקת וטמפרטורת החדר הנכונה יגרמו לצמחי נוי מקורה לגדול בצפיפות
תנאי קרקע טובים, תאורה מספקת וטמפרטורת החדר הנכונה יגרמו לצמחי נוי מקורה לגדול בצפיפות.

אתה יכול גם לקבל את היתרונות שמציע סוג זה של צמח אלוורה על ידי הרתחת העלים. האדים מהמים הרתוחים של צמח זה יכולים להקל על תסמינים של אסטמה או גודש באף עקב שפעת.

אתה יכול לקבל את היתרונות השונים לעיל אם אתה מגדל צמחי נוי בתוך הבית. בהתחשב בעובדה שיש הרבה יתרונות חיוביים שניתן להשיג, אז אתה לא צריך להסס יותר להציב צמחי נוי בתוך הבית.

כיצד לטפל בצמחי נוי מקורה

בדיוק כמו צמחים שגדלים בחוץ, גם צמחי בית פנימיים זקוקים לטיפול. מה שמייחד את השניים הוא איך לטפל בצמחי פנים הרבה יותר קל ופרקטי מאשר צמחים הגדלים באדמת גינה הממוקמים בחוץ.

כדי לשמור על פוריות צמחים מקורה ולא נבול, הנה מדריך כיצד לטפל בהם כראוי:

ספק אור מהשמש

צמחי נוי המוצבים בתוך הבית בהחלט מקבלים פחות אור שמש מאשר צמחים שגדלים בחוץ. כדי להבטיח שצמחים יוכלו לשגשג, עליך לספק אור שמש מספק.

למשל, הניחו צמחי נוי ליד חלון כך שהם יהיו חשופים לאור השמש. אם החדר סגור כך שלא יכנס אור שמש, הוציאו את הצמח החוצה 1-2 פעמים בשבוע לייבוש.

הימנע מהשקיית צמחים לעתים קרובות מדי

אם אתה רגיל להשקות צמחים בחצר שלך כל יום, אז אתה לא יכול ליישם את ההרגל הזה על צמחי נוי מקורה. בהתחשב בכך שצמחים המוצבים בתוך הבית אינם חשופים לאור שמש רב, תנאי הקרקע לחים יותר. כאשר ממשיכים להשקות צמחי נוי שאדמתם עדיין רטובה, מצב זה יגרום לריקבון השורשים ולנבול הצמח.

הזמן הטוב ביותר להשקות צמחי בית בתוך הבית הוא כאשר האדמה נראית יבשה. האדמה עלולה להתייבש מהר יותר אם הצמח ממוקם ליד פתח אוורור.

דשן באופן קבוע

טיפול בצמחים מקורה זהה לטיפול בצמחים שנשתלו בחצר שלך. מדי פעם אתה צריך לתת לו דשן כדי שהצמחים יגדלו היטב. דשן שימושי לאספקת חומרים מזינים לצמחים.

סוגי החומרים המזינים הדרושים ביותר לצמחים מקורה הם חנקן וסידן. שני סוגי רכיבי תזונה אלו ישמרו על חוזק הגבעול כך שהוא לא יתפרק בקלות.

הזמן האידיאלי לדשן צמחי נוי בתוך הבית הוא בתחילת העונה הגשומה. בעונה זו הצמחים פוריים יותר מהעונה היבשה. שקול לשלב דשנים טבעיים עם דשנים מלאכותיים כדי לטפל בצמחי הבית שלך.

הגדר את טמפרטורת החדר כראוי

ויסות הטמפרטורה בתוך הבית חשוב מאוד לשמירה על פוריות צמחי הנוי. טמפרטורות גבוהות מדי עלולות לייבש את האדמה ולגרום לצמחים לנבול בקלות. הקפידו להגדיר את טמפרטורת החדר ל-22-25 מעלות צלזיוס.

צמחי נוי בתוך הבית מסוגלים לא רק לייצר חמצן ולהפוך את האוויר בחדר לרענן יותר
צמחי נוי בתוך הבית מסוגלים לא רק לייצר חמצן ולהפוך את האוויר בחדר לרענן יותר, אלא גם לטיפול בצמחי נוי יש השפעה חיובית על הבריאות הנפשית שלכם.

אם בחדר אין מזגן, שקול לבחור סוגים של צמחי נוי שיכולים לחיות בחדרים עם טמפרטורות אוויר גבוהות, כגון בונסאי בניאן, לשון חמות, וטל שנהב.

שנה את אמצעי השתילה

לא כולם מצליחים להכניס צמחי נוי לחדר. במקום לשגשג, יש אנשים שחווים מקרים של נבילת הצמחים שלהם בגלל שהאדמה יבשה מדי או לחה מדי. כאשר אתה מחליט למקם את הצמחים שלך בתוך הבית, אתה צריך להיות מוכן לבדוק את מצב הקרקע מעת לעת.

יש להחליף אדמה יבשה או לחה באמצעי שתילה חדשים כדי שהצמחים לא ימותו. כדי להבטיח את הצלחת הצבת צמחי נוי בתוך הבית, השתמש במצע שתילה המכיל הרבה חומר אורגני כדי שיוכל לקשור מים בצורה מושלמת.

מדריך למי מכם שרוצה להחליף מצע השתילה, השתמשו בתערובת של חול, אדמה ודשן ביחס של 1:1:1. בנוסף, השתמשו בעציץ עשוי חימר כדי לשמור על לחות הקרקע.

גזום את הצמח כדי לסדר אותו

תנאי קרקע טובים, תאורה מספקת וטמפרטורת החדר הנכונה יגרמו לצמחי נוי מקורה לגדול בצפיפות. כדי לשפר את המראה שלו, גזום את הצמח באופן קבוע אם העלים גדלים עבים מדי. מתן אפשרות לצמחים לצמוח בצפיפות ובאופן לא סדיר יגרום לחדר להיראות מבולגן.

בגיזום צמחי נוי, שימו לב לחלק שיש לקצץ. ודא שהחלק יכול לצמוח בחזרה ולא גורם למות הצמח. גיזום צמח זה שימושי גם למניעת מזיקים שבדרך כלל תוקפים צמחים שופעים.

יאללה, אל תהססו להציב צמחי נוי בחדר. בנוסף לתחזוקה קלה יחסית ומספקת יתרונות רבים עבורכם, נוכחותם של צמחי נוי גם תייפה את מראה החדר. אז, למה אתם מחכים, בחרו מיד את הסוג הנכון של צמח הנוי שיוצב בחדר שלכם.