ניקיון סתיו ובריאות הנפש.

ניקיון סתיו לא רק יהפוך את הדירה שלכם למסודרת ומסודרת
ניקיון סתיו לא רק יהפוך את הדירה שלכם למסודרת ומסודרת, אלא גם ישפיע לטובה על הבריאות הנפשית שלכם.

כיצד למנוע דיכאון נפילה?

הימים מתקצרים ומתקצרים, החלון מתנפח ואחרי החגים נותרו רק זיכרונות - מועד דיכאון הסתיו מתקרב בהכרח. הידעתם שניקוי הסתיו יכול לעזור לכם להתמודד עם מלנכוליה עונתית?

כולם שמעו על ניקיון אביב ורוב הבתים הפולנים לחג הפסחא כבר מסודרים למשעי. אבל פסיכולוגים משמיעים אזעקה - הסתיו הוא הזמן שבו עלינו לטפל במרחב שסביבנו.

עם בוא האביב, כשהכל מתעורר לחיים, אנו מלאי אנרגיה, מרץ, התלהבות, יש לנו ראש מלא בתוכניות חג ורעיונות חדשים, אנו יצירתיים ונרשמים לקורסים. לא פלא שבאביב אנחנו מקבלים בעיטה אנרגטית לנקות את כל הבית, המרתף והגינה.

הסתיו, לעומת זאת, הוא זמן שבו אנו נופלים לאדישות, מלנכוליה, לעתים קרובות אנו חשים עייפות, חוסר תקווה כללי וחוסר אונים. לכן דווקא בסתיו אנחנו צריכים לוודא שלסביבה שמסביב תהיה השפעה חיובית עלינו. הנה כמה סיבות מדוע ניקיון הסתיו הוא זה שיספק לכם היגיינה נפשית.

ניקיון סתיו לא רק יהפוך את הדירה שלכם למסודרת ומסודרת, אלא גם ישפיע לטובה על הבריאות הנפשית שלכם.
איך שוטפים את הכלים?

1. בלגן בבית זה בלגן בראש

להיות במקומות עמוסים ומבולגנים זה מתיש נפשית. המוח עובד במהירות גבוהה יותר מעודף גירויים, קשה לנו יותר להתרכז, אנחנו מאבדים את הסבלנות בקלות רבה יותר, שלא לדבר על העובדה שלמצוא משהו הוא אתגר פסיכולוגי אמיתי. לכן, תחילת הסתיו היא הזמן הנכון להיפטר מהזבל שהצטבר (כן, כן, זבל - קונכיות מרוסקות מהים וגבעולים מהעלילה כבר ראויים לשם הזה באופן רשמי) ולארגן דברים על המדפים. עם הסתיו, התאהבו במינימליזם - הבריאות הנפשית שלכם בוודאי תרוויח מכך.

2. לחוסר שמש יש השפעה שלילית על הרווחה

הנה כמה סיבות מדוע ניקיון הסתיו הוא זה שיספק לכם היגיינה נפשית
הנה כמה סיבות מדוע ניקיון הסתיו הוא זה שיספק לכם היגיינה נפשית.

המחסור באור השמש גורם לנו להיות מצבי רוח, אדישים ולא חסר לנו כלום. בסתיו, הקפד להאיר כראוי את הדירה שלך. הצעד הראשון להאיר את הבית שלך יהיה ניקוי חלונות. בדרך זו, תבטיחו שאור טבעי יזרח דרך ארבע הזוויות שלכם. החלונות שטופים יהיו כמו מזור לנפשך המיוסרת בדיכאון הסתיו, כי הם יכניסו את כמות אור השמש המקסימלית לדירה שלך. בשביל זה, הקפד לשטוף את הווילונות. אנו ממליצים על חומר לבן או שקוף כדי שלא יחסמו את האור.

לאחר שהתמודדתם עם החלונות, הגיע הזמן לרדת אל המנורות. הקפד להחליף כל נורות שבורות בבית. שוטפים ושואבים את האהילים. ודאו שהמקומות שבהם אתם מבלים הכי הרבה זמן מוארים כהלכה.

3. אבק, עובש, וירוסים ופטריות פוגעים בך ובמשפחתך

זהו מיתוס שחיידקים, קרדית ולחות פוגעים רק באנשים עם אלרגיות. האמת היא שהם באמת יכולים להקשות על החיים שלך. מלבד העובדה שהם תוקפים את מערכת הנשימה והעור, הם גם מסוכנים למערכת העצבים. הסתיו הוא הזמן בו ניתן להפוך את הקן האהוב שלך ללא ידיעתו לכר גידול לחיידקים ווירוסים. חימום מרכזי וללא אוורור הם תנאים אידיאליים לכל מיני דברים מגעילים. נוסיף לזה את הלחות המתנדפת מהכביסה המתייבשת בדירה, או את הכתמים למיניהם שנשפשפו בשטיחים ובספות - זהו גן עדן לחיידקים, וירוסים ופטריות.

ניקוי סתיו יכול למנוע את זה. במבט ראשון, אנו ממליצים לכבס שטיחים, ספות, שמיכות ומצעים. לאחר מכן חיטוי יסודי של המטבח וחדר האמבטיה. זכור לאוורר חדרים באופן קבוע ולוודא שמסנני אוויר ומאווררים פועלים כמו שצריך.

אל תיפול לדיכאון נפילה. ניקוי החלל שלך יגרום לך להרגיש קל יותר, בטוח יותר, יעיל ויצירתי יותר. ניקוי קבוע יכול להחליף את הכרטיס לחדר הכושר שלך - לא רק שהוא יבטיח מנה של תנועה גופנית, אלא גם יעלה באופן טבעי את רמת הדופמין, כלומר הורמון האושר.

מאמרים בנושאים דומים
  1. איך לארגן את המטבח ב-10 שלבים
  2. ניקוי המזגן
  3. דרכים קלות לנקות את הבית שלך
  4. אלרגיה לאבק והדברת קרדית האבק
  5. 10 טיפים חכמים לצביעת הרהיטים בלבן
  6. להיפטר בקלות מעשים