כיצד לנקות ולנקות את הבית לאחר שפעת או מחלות מדבקות אחרות.

הצטננות או מחלות אחרות לרוב שוכבים במיטה
אנשים עם שפעת, הצטננות או מחלות אחרות לרוב שוכבים במיטה, ומשימתם העיקרית היא לישון ולהזיע.

מיכל מייעץ מה לעשות כדי למנוע מחלות נוספות בבית

אני שונא להיות חולה. כנראה בגלל שכשמשהו משיג אותי, זה כמעט הורג אותי במקום ברגעים הראשונים של המאבק הלא שוויוני שלנו. אני מתעלם מהשיקולים של אשתי שמדובר בשפעת "גברית" טיפוסית. אני ממש סובל. עד כאן לנושא. אבל אני שונא מחלות ארוכות או חוזרות אפילו יותר מאשר להיות חולה. גלה מהו חיטוי הדירה לאחר מחלה, אנו אגיד לך צעד אחר צעד כיצד לעשות זאת!

נכון לעכשיו, קיים בשוק מבחר רחב של חומרי ניקוי בעלי תכונות אנטיבקטריאליות, למשל התרסיס האנטי בקטריאלי Cif power & shine. זוהי דרך טובה לנקות במהירות את חדר האמבטיה או המטבח שלך מווירוסים וחיידקים.
איך שוטפים את הכלים?

מרתיחים ומאווררים את המצעים

אנשים עם שפעת, הצטננות או מחלות אחרות לרוב שוכבים במיטה, ומשימתם העיקרית היא לישון ולהזיע. אז הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מרגיש טוב יותר הוא לשטוף את המצעים שלך בטמפרטורה החמה ביותר האפשרית. עדיף להרתיח אותו, אבל לא לכולם יש את ההזדמנות או מספיק זמן. או נכונות. אם למרות כביסה בטמפרטורות גבוהות יש לך בעיה עם מחלות חוזרות - אפשר לחטא את המצעים, למשל על ידי זילוף מים עם כמה טיפות שמן עץ התה. יש לו תכונות חיטוי. אפשרות נוספת היא לבצע חיטוי מקצועי של המצעים. כמו כן, זכור לנער ולשטוף גם שמיכות, כיסויי מיטה וכיסויים. על המזרן במיטה יש לפזר אתשמן עץ התה הנ"ל. אלא אם כן זה נכנס למכונת הכביסה...

שטפו את המגבות ואת הבגדים של החולה - בנפרד!

אין לזרוק את המגבות של החולה לפח עם דברים מלוכלכים אחרים, כדי שוירוסים וחיידקים לא ילכו לשום מקום או יקימו מושבה. שטפו מגבות בטמפרטורה גבוהה, ממש כמו מצעים. בעוד שהטמפרטורה הגבוהה לא תפגע במגבות, לא בכל הבגדים של חולה ניתן לטפל באותה שיטה! פיג'מה או מכנסי טרנינג של אדם חולה, כמו גם תחתונים עלולים להינזק במהלך בישול או כביסה בטמפרטורות גבוהות. חלופה היא להשתמש בחומץ עם כמה טיפות שמן ניחוח במקום מרכך כביסה - לחומץ יש תכונות חיטוי. לאחר ייבוש הבגדים, גהצו אותם במגהץ, זה יעזור בנוסף להיפטר מחיידקים.

אוורר את הדירה

זוהי דרך טובה לנקות במהירות את חדר האמבטיה או המטבח שלך מווירוסים וחיידקים
זוהי דרך טובה לנקות במהירות את חדר האמבטיה או המטבח שלך מווירוסים וחיידקים.

דאג גם לאוויר בדירה. אין ספק שחיידקים, וירוסים או חיידקים שונים מרחפים בו. באביב או בקיץ זו לרוב לא בעיה, אבל בחורף לא. לכן יש לאוורר את החדרים בזה אחר זה ולעבור לאחר כשהחלון פתוח. זכרו להתחיל בחדר השינה, שם האוויר מזוהם ביותר. אם יש לכם אח בבית, הדליקו אותו בשמנים מחטאים ושמנים ארומטיים כמו עץ התה, טימין או שמני אקליפטוס.

החלפת חדר רחצה ומברשת

לאחר טיפול באוויר, הגיע הזמן לשירותים. אם המגבות כבר כבסו או כבסו, חיטא את השירותים, הכיורים והמשטחים, כמו גם משטחים אחרים שאולי האדם נגע בהם. אתה יכול להשתמש בנוזל כזה בשביל זה: 1 חלק מים 1 חלק אלכוהול 10-20 טיפות שמן עץ התה. על האדם החולה להחליף גם את מברשת השיניים. הגיע הזמן גם לספוג חדש.

מטבח

כשאשתי דואגת לי בזמן מחלה, אני תמיד רוצה לגמול לה ולבשל משהו. עם זאת, אסור לי לעשות זאת. גם לא לך. כך קל להדביק מישהו - גם עכשיו וגם מאוחר יותר. אבל אתה חייב לאכול. לכן, לאחר מחלה, כדאי להרתיח סכו"ם וכלים. אפשר לעשות זאת בשיטה המסורתית - כלומר להכריח אותם במים רותחים - או להכניס למדיח כלים בטמפרטורה גבוהה. כדאי גם לחטא את פחי האשפה, כאשר כל הזמן שאתם חולים, כדאי לזרוק באופן קבוע את כל הטישו.

פריטים יומיומיים שונים

אפילו המטופל השמור ביותר יוצא לפעמים משליטה ומתחיל להסתובב בדירה, לגעת בדברים. לכן, כדאי לחטא את כל ידיות הדלתות, המתגים, השלטים, הטלפון, המקלדות וכו'. אם ילדכם היה חולה, אל תשכחו לחטא את הצעצועים ששימשו במהלך המחלה: חלקם ניתן לכבס, עבור לדוגמא דובונים ובובות רכים. צעצועים אחרים עשויים פלסטיק או עץ, או כאלה שיש לכם ספקות אם ישרדו במכונת הכביסה, ניתן לנגב בעזרת חומר ניקוי בטוח.

חיטוי הדירה: באילו אמצעים להשתמש?

כביסה בטמפרטורה גבוהה היא דרך קלה להיפטר מחיידקים; עם זאת, לא ניתן לכבס או להצר את כל הפריטים. פריטים מסוג זה, למשל, שלט רחוק לטלוויזיה, כריכות ספרים, צעצועים, כמו גם ידיות לדלתות בדירה ואחרים, מרססים בחומר חיטוי ומנגבים במטלית לחה. באילו אמצעים עלי להשתמש למטרה זו? הנה כמה אפשרויות מוכחות:

  • חומר חיטוי תוצרת בית. אתה יכול להכין חומר חיטוי יעיל בעצמך. מספיק לערבב 250 מ"ל (1 כוס) מים רתוחים ומקוררים עם 50 מ"ל (3 כפות) חומץ לבן. לאחר מכן הוסף 5-10 טיפות שמן ריח כדי להפחית את הריח הלא נעים של חומץ. מוזגים לבקבוק ספריי וזה מוכן!
  • זכור כי יש לשטוף היטב את הבקבוק לפני השימוש או בקבוק חדש, שנרכש במיוחד למטרה זו - ערבוב חומרי ניקוי שונים עלול לגרום לפליטת אדים מסוכנים לבריאות.
  • חומר חיטוי בתרסיס באיכות טובה. ניתן לרכוש בקלות חומר חיטוי מוכן בחנות - בחרו כזה בעל ריח נעים ולא מגרה ויעילות גבוהה, למשל Cif power & shine, שקיים בגרסה אנטיבקטריאלית.
  • מגבונים אנטיבקטריאליים חד פעמיים - הם היגייניים וקלים מאוד לשימוש. חומר החיטוי המשמש בהם הוא לרוב אלכוהול, אם כי ניתן לקנות גם כאלה שאינם מכילים אלכוהול.
אז הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מרגיש טוב יותר הוא לשטוף את המצעים שלך בטמפרטורה החמה ביותר האפשרית
אז הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר אתה מרגיש טוב יותר הוא לשטוף את המצעים שלך בטמפרטורה החמה ביותר האפשרית.

בעת שימוש בחומרי ניקוי יש לקרוא את המלצות היצרן על גבי האריזה ולפעול תמיד לפיהן. השתמש בכפפות מגן ודאג לאוורור נאות של החדר בו אתה עובד. אחסן את כל מוצרי הניקוי במקום חשוך וקריר, הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

לבסוף, לאחר שהצלחת להיפטר מהבית שלך מכל הווירוסים והחיידקים, נותר רק דבר אחד לעשות. חיטוי מטליות, מגבים ואביזרים אחרים המשמשים במהלך העבודה. אם יש לכם הזדמנות כזו, עדיף להחליף אותם בחדשים, למרות שכנראה שזו לא תמיד הדרך לעשות זאת.

אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות חולה. לכן, כאשר אנו חולים, כדאי לוודא שהמחלה לא תחזור אלינו או למי מיקירינו. ניקיון טוב של הדירה אמור לעזור בכך, ומכיוון שלחיטוי הבית לאחר מחלה אין סודות עבורכם, זה בוודאי לא יהווה עבורכם בעיה.